Problem sa texturama

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Zombie, May 7, 2007.

  1. Zombie

    Zombie Aktivista

    Prije par dana kupih graficku EVGA gforce 7600 GT, i prblem je u tome što kod malo zahtjevnijih igara npr. COD2, nakon 15-tak minuta igranja pojavljuju se artefekti i puacaju texture, ili recimo desi se da kompletna mapa porpimi florescentnu zutu ili rozu boju. U trenutku dok igram u pozadni mi radi everest, da vidim kolika je temp. komponentni, i u momentu kad spustim igru sve kompente imaju ok temp. a graficka ide i do 72 stepena. Problem je u tome sto ni na koji nacin ne mogu da je snizim, u kucistu su 4 venta, dva uvlace dva izvalce zrak, pokusao sam i sa otovorenim kucistem, i sa hladnjakom koji direktno puse po grafickoj, ali nista. Takodje sam probavao i nekoliko vrsta drivera, jer sam mislio da mozda ovi artefekti nisu do njih. Kod igara kao sto su npr PES6 ili Virtua Tennis ovo se ne dogadja a i temp. kod ovih igara ide max. na 50 stpeni.

    evo i par slika...

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vjerovatno defektna graficka. probaj ako mozes u drugom kompu, pa ako bude slicna situacija, pravac prodavnica...
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    72C nije nista. Ni 90 nije nista. Tako da nije do zagrijavanja. Za tu karticu je normalno da radi na 70-80C u full load-u.

    Najbolje isprobaj graficku kod nekog jarana, ako bude isto - pravac reklamacija.

    EDIT: Eto Baha je bio brzi :D
     
  4. monK

    monK Komšija

    Ako smijem dodati COD2 i nije baš zahtjevna igra!
     
  5. Zombie

    Zombie Aktivista

    Ma i nemam bas sad gdje da je probam, pa cu je vjerovatno odnjet na reklamaciju.

    @daimmyo, mozda se nisam fino izrazio, ali samo mislio u odnosu na ove dvije druge sto sam naveo da je zahtjevnija.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Buraz nosi je na reklamaciju, popucale pajpe. Dobijas novu.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Stavi na DX9 pa ces vidjet da jest. ;) Jedino 8800GTS/GTX je mogu zvakat u DX9 modu. A ti kazes da nije zahtjevna... :mrgreen:
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    +cod2 nije igriv u dx9 ......, svako te guzi na sve strane!
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    imo sam identican problem sa 9800 pro, chip je uredio bio, no memorija je bila shrot na grafickoj, tako da mali downclock meme je vratio sve u normalu!
     
  10. monK

    monK Komšija

    Bah, meni na 9200SE bez problema išla na 1024x768, medium detalji, ista stvar kao COD1!!! Bolja grafika meni lično i ne treba! I ti sad reci da je zahtjevna, bit će da je do mene! :D:D:D

    To sad sa DirectX 9 prepuštam vama!
     
  11. L3v

    L3v Novi član

    OT// zavisi koliko fps.a zelis da imash u igri, a u ovoj su veoma vazni :)

    vjerovatno svi lockaju na 125 i cilj je da 125 fps.a bude zakucano konstantno bez ikakvih osciliranja, a za to je ipak je potrebna ipak malo jaca konfiguracija.
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    trust me lev
    u dx9 nije ti bitno koliki je broj fps ova. ja u vecini slucajeva imam 100+ fps, ali jednsotavno je igra TROMA, nisi brz na okidacu, a da ne pricam o grafici koja zapravo smeta ovdje. ja na snjeznim mapama ne vidim gotov prst pred okom, kolko snijezi to je nevjerovatno. Tu je taj famozni HDR koji te ubi u uci i td. Mracne prostorije su mracne. Ja recimo na Dx9 podrum na carentanu srednja zgrada ne vidim prst u oku, koliko je mracnoo.

    sorry mod ;)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    :krajofftopica:
     
  14. Tekla

    Tekla Novi član

    Ako si je oc-o smanji malo mhz memorije.
     
  15. Zombie

    Zombie Aktivista

    Ma nisam je oc-'o, a ona je krenula prema servisu :) , a ovdje mozete lock, posto ode ovo u ot.