Problem sa WD Blue HDD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by AjDdo, Oct 5, 2013.

  1. AjDdo

    AjDdo Novi član

    Zdravo raja,

    Nedavno sam kupio nov WD Blue 1 TB. Pri prvom susretu instalacije Windowsa dva puta je zaledio comp, to mi se nije desavalo na starom HDD nikada. Cesto mi se zna desiti da u toku dana zvuk zatrokira tj kada je pusten youtube, ili kada igram igrica zvuk u igri zatrokira na sekund. Provjerio sam HDD na bad sectore sve je udure.

    Znaci brine me sto zvuk trokira ili kursor od misa zastane na sekund, cesto dok surfam netom. Na starom HDD od 80 giga, to se nikada nije desavalo.

    Sta bi mogao biti problem.

    Konfiguracija
    i3 3225
    asus p8z77/v le plus

    8 giga kingston beast 1600 mhz

    P.S prije nego sam kupio novi HDD koristio sam stari uz navednu konfu bez problema 3 mjeseca.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Promjeni SATA kablove, najčešći problem kod tog štekanja kad je sve ostalo uredu..
     
  3. AjDdo

    AjDdo Novi član

    To sam vec pokusao,opet isto
    Cesto svracam u radnju gdje sam uzeo taj hdd i poznajem momke koji tu rade,ispricam ja njemu sta mi se desava i on ti meni odma jel ti validan windows *haj vozdra*
    Izbacujem mogucnost da je do windowsa,jer je taj isti bio i u starom hdd,takodjer virusa
    Dosta igram planetside 2,svaki put susrecem se sa tim zvukom sto mi ide na zivce
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako si mislio da ti hendlaju PC da vide do cega je, nece moci u firmama koje saradjuju sa MS-om jer jednostavno ne smiju. Sa druge strane mi nije jasno zasto ga ne reklamiras ako sumnjas na isti.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Imam HDD Blue WD 10EALX i radi kao elektricni mlin za kafu :smt005

    Salu na stranu, ako je blue = bucan je i taj zvuk ces cesto cuti kada pokrenes npr YT video i sl.

    Nemam problema sa kursorom misa...

    Koliko particija imas, da li imas sistemske memorije, koji Win OS, OS se normalno instalirao ...

    Ako je Win7, Start-Computer-desni klik na particiju koja nosi OS-properties-hardware-jednim klikom lijevog klika misa oznaci svoj HDD-properties-POLICIES-enable write caching on the device (stavi kvacicu ako vec nije) RESTART.
    [​IMG]
     
  6. bojler

    bojler Aktivista

    Isti problem imam sa HDD WD blue 1tb. Steka ko ludo. Promjenio kabl Sata i barem je za sada u redu
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    imam wd blue disk, radi ko urica.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ovaj problem kada slika na ekranu zaledi moze biti povezan sa RAM memorijom i GPU drajverima.

    Kada radim OC rama iznad 1333MHz (npr na 1600), iskljucim iGPU u bios-u.
     
  9. bojler

    bojler Aktivista

    Ja sam izgleda riješio problem, cijelu noc mi nije ledio, a kvaka je bila što sam morao zamjeniti SATA kabl.