Problem Samsung 226BW 22"

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Ghostbusters, Mar 11, 2010.

  1. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozdrav raja.Imam problem sa monitorom,kad tek upalim pc monitor trepti jedno 1min do 2min.Prije sam mislio da je do graficke ali sinoc ja pogasio sve i legao kad cujem nesto pisti onaj iritirajuci zvuk,ja ustanem kad ono u monitoru nesto pisti moram ga iz struje izgasiti da bi mogao zaspati :D Kupio sam ga prije 4 godine i nemam vise garancije sta vi mislite sta bi moglo biti i da li bi se to isplatilo servisirati. :smt006 :smt006
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Vjerovatno mreza, trebao bi pogledati da se nisu naduvali kondezatori u napajanju, odnesi nekome ko zna nebi trebalo biti veliki problem.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Eventualno ti neka od neonki pri kraju
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Moguce i to, ali nekako prebrzo jer sam vidio monitora starih po 6-8g rade odlicno.
     
  5. GW

    GW Moderator

    A svaki monitor se treba pokvariti u isto vrijeme?
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Naravno da netreba, ali ipak je prekratko vrijeme za lampu, prije ce biti mreza ili invertor.
     
  7. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Kome da odnesem imate li vi kakvih preporuka ?
    Stihi mozes li ti ovo rijesiti ?
     
  8. Stryker

    Stryker Komšija

    Garant su ti kondenzatori pri kraju, napuhali se. To se može desiti ako npr. držiš grijalicu ili drugi izvor toplote pored monitora itd.

    Imaš na Koševu dobrog majstora, Fiko se zove.

    Mislim da je to ovo:

    RTV SERVICE FIKO
    Adresa:
    Nusreta Sisica Dede 13
    Telefon:
    033 /210 236
    Fax:
    033/ 210 236
    Email:
    [email protected]
     
  9. GW

    GW Moderator

    Super je Fiko. Ja odnio kvalitetne slušalice koje su imale prekinutu žicu (samo je trebalo zalemiti, ništa više) glupani mi slomili potenciometar na lijevoj strani i više ih nisam mogao pojačati. Fiko FTW.
     
  10. eques

    eques Novi član

    Dražen Marković
    Kim Tec Vitez
    030 718 845
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Rijesio danas kod Fike ,super sve radi kako treba,ja zadovoljan.