Problem suse 9.3

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Stihoklepac, Apr 25, 2006.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ovako drug mi je donjeo na dvd-u suse 9.3...
    instalirao sam 64 bit varijantu medjutim svi relevantni fajlovi za 64 bit fale....
    haj instaliram u 32 bit modu ....
    prodje sve neka dva fajla nemoze ocitat sa dvd-a...itd...i sta se dobije na startu
    nidje kde
    ukucam logicno kde u konzolu izbaci mi neki xxx.lib fali elem nece da radi kde...

    Ima li ko ispravnu instalaciju 64-bitnog linuxa?
    po mogucnosti na dvd-u
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    pogledaj na free zoni mozda tamo nadjes vidio sam da ima nekih verzija pa mozda se nadje :)
     
  3. wacko

    wacko Aktivista

    Sigurno je do DvD. Al predlazem ti da uzmes Suse 10 jer je MNOGO bolji od 9.3. a mozes i sacektai koji mjesec jer ce uskoro izaci 10.1 :mrgreen:
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    imam na cable zoni suse 10 al me mrzi trpat 6 cd image-a....
    narucio sam od linux bh org dvd 6keka ....dzabica
    :D
     
  5. wacko

    wacko Aktivista

    daj mi link gdje je to djaba :wink:
     
  6. Chem

    Chem Komšija

    sta je ovo niko neda link za dzaba :mrgreen:
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  8. Chem

    Chem Komšija

    toooooo :mrgreen:
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Hocu da kazem da je 6km dvd koji ti snime u linux org bh ...suse 10.0.0.1


    Da ima da se skine ali na netu sam nasao sam iso image za cd medije....mogu ih skinuti al mi je jednostavnije sve vuc sa jednog medija nego vucarati 6 cd medija (sest puta veca sansa da se medij ogrebe)



    Pitanje je na kojem je infu bio ubuntu ....ako je i bio ...ovaj koji sam skinuo sa free zone nevalja fali neki instalacijski fajl?
    Nemojte ni sumnjati u opticki uredjaj testirano na 3 razlicita racunara
     
  10. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ja sam narucio ovo sa ubuntu ovdje sam negdje procito jos 20. aprila i cekam. :mrgreen:

    Edit: Evo pogledo 26. aprila odobreno ja narucio 15 komada. 10 32-bit i 5 64-bit. Pa cemo vidit hocel stic.

    Usput na nekom topicu su rekli kako to ne radi. Ustvari lijepo pise da ne primaju narudzbe za sljedecu verziju koja jos nije izasla. Al eto neki su losi sa stranim jezicima.hehe :D
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ma sve rega proslo instalacija ok sve ok ...suse 10 32 bit nazalost...sad se patim sa podesavanjem cable epn-a valjda ce neko sa linux foruma sta reci
    ;)
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

  13. wacko

    wacko Aktivista

    znam ti ja to prijatelju. Imam suse 10 i ovko podesi.
    1. Otvori Yast
    2. Idi na konfiguraciju mrezne kartice(Network Devices)
    3. Obrisi konfiguraciju mrezne kartice a podesi modema( moras unjeti ip adres- akoi mas staticku, getaway u to sectionu)
    4. Klikni finsih
    5. Otvori ispod dole ja mislim da je netowk options ili nes sl.
    6. Konfigurisi DNS upsis adrese dnsa i stranicu hosta (valdja epn.ba) ili kako vec
    7. Otvori portove na firewallu i stavi da ti se pri bootu dns automastki dize.
    8. Ako ti nije jasno kako trebas ili ne uspijes vidjecu ako budem imo vremena pa cu uslikat i slikama tii pokazati :wink: