Problem ulaska na Internet

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by mirzet1976, Oct 29, 2014.

  1. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Pišem iz Ubuntua 14.04 LTS u kojem sve fercera, od jučer nemogu u win 8 da uđem na internet , znači signal pokazuje da je full uredu al kad otvorim IE ili FF kad kliknem na neku od ikona u speed dialu nema nikakvog efekta ni ne vrti onaj krug kao da nešto radi ili kad ručno upišem link, scanirano sa Malwarebytesom i Win Defenderom al ništa, neformatira mi se HDD pa ponovno install ako je moguće rješiti problem.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni je isto bilo neki dan, vec sam pisao u adsl temi, ali bilo je do modema. Znaci sve lampice ispravno pokazuju da je prikacen na dsl da je na internetu al ne mogu sa racunara na net niti sa wifi, nisam mogao ni pristupiti modemu. Jedino sto je pomoglo je hard reset modema pa podesavanje svega ponovo. Ne mora znaciti da je kod tebe isto ali eto ako ne mozes pristupiti modemu da vidis je li sve u redu onda je moguce da je ovo isto.
     
  3. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    i u mne je modem al idem normalno znači preko ubuntua i telefona na internet al preko wina 8 nikako
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    jesi li probao podesiti manuelno ip i dns adrese
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da ti slučajno nije uključen neki wireless usb dongle u pc ili nešto slično?
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probaj forget network, spoji se ponovo, otvori cmd
    testiraj ping do modema, do dns-a providera i do google.ba
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Nije nikakav wireless usb uključen
    Nisam
    Ovo neznam kako ide kako se pinga, može tut
    Isključim iz modem i priključim se direk na PC ista stvar, gdje bi moga vidjeti u sistem eventu šta se dešava pod kojim pojmom da tražim
     
  8. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Imao sam i ovaj slučaj poodavno al mislim da se o ovom neradi onda nebih moga ni sa phona i ubuntua na internet, a procedura je bila ista reset modema i ponovno štelanje.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene je takav slucaj recimo. Sa telefona ide normalno sa automatski podesenim ip i dns adresama dok sa pca moram manuelno podesiti.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Windows PING TEST se radi ovako :
    Start, cmd, a potom ukucajte ping pa zeljena destinacija npr google.ba -t
    Prekid ide Ctrl+C (ili X ako ne prihvati C) i ukucajte exit.

    Ikonice koje vidis na PC-u ce raditi normalno zbog mreze i znaci da funkcionise mreza/network cak i ako nema interneta, ali ima neku (pitanje je koju) vrstu mreze. Kroz control panel postoje opcije popravke - Troubleshoot Internet connection problems i ako nema interneta pise poruka No Internet Access :

    [​IMG]
    Postoji nekoliko razloga zasto ne mozes na net, moze biti da npr neko smece od programa koje se "sakriva" na racunaru ili neki drugi uzrok, podesilo je tvoj PC na Work Offline ; http://support2.microsoft.com/kb/195730
     
  11. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ma sigurno je neko smeće mislim, kad sam uradio deinstall nekih programčića koje sam mahinalno potvrdio jer su išli uz poznate programe nekako u to vremenu se i ovo desilo nemogućnost izlaska na internet
     
  12. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Evo rezultata od pinganja i troubleshootera
    [​IMG][​IMG]
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koliko vidis i sam imas pristup internetu.

    Poruku dole koju si dobio nastaje kada pokrenes Troubleshoot problems, imas internet, ali neku drugu vrstu problema.

    Prema trenutnoj situaciji sa slike vrijeme odziva je kriticno, negdje gubis, kod mene je oko 42 kao kod tebe nekad, ostalo je preko 200 ... tako ostaje pitanje kako je PC povezan na router-internet, ako je kabal probaj drugi kabal, utor na routeru ...

    Jos jedna stvar ostaje misterija, obzirom da imas internet kako kada kucas web adresu browser ne reaguje-ne izbaci nikakvu poruku :? probaj neki link ako imas iz bookmarks/favorites ... sta pokaze chrome / IE, ima li greske ili slicno ...
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    de ba probaj ukucat ip i dns adrese pa vidi, sto to izbjegavas?
     
  15. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Odem u Win i otvorim browser i ukucam 192.168.1.1 i neće, restart u Ubuntu ukacam isto i sa Dynamic prebacim na Static i upišem IP , DNS i Gateway. I sad ide restart. Pa vidim dal radi.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    podesi ovako ako si na bh telecomu. Nista u browseru vec u network and sharing center

    [​IMG]
     
  17. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ma mislim da je ovo za fresh installa neće da otvori ruter kad ukucam 192.168.1.1 a na Linuxu hoće, nisam na bh telecomu, al pokuša ću i to što si napisao.

    ps pokušao nula poena isto, znači kad ukucam u browser google.ba i hit enter kao da ni nisam ni udario enter samo trzne i to je to
     
  18. mirseth

    mirseth Aktivista

    Imao mi je brat problema sa tim na win 8.1 i bilo je oko nekih postavki u browseru.
    Ne sjecam se, mozda oko proxyja , nesto rucno ili automatski.
    Probaj procackat na googlu.
    Jesil probao reinstalirati browser sa obrisanim svim postavkama ?

    Ostavi reinstall bas za kraj ako nista ne bude radilo.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Naravno druze, odi sada sa nekim ispravnim racunarom na speedtest.net i odaberi Tokyo, kod mene sa 20/2 net ping preko 220, samo 1 od 15x prodje test, kod tebe na google.ba ide preko 300ms ... evo Tokyo ;
    [​IMG]
    Probaj cmd ping google.ba bez nastavka -t, test ce odraditi 4 paketa i pisat ce koliki su gubitci.

    Da li imas dva operativna sistema na jednom ili dva HDD-a ? mozda ne valja storage device-HDD.
     
  20. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Win8.1 je na novom ssd a ubuntu na starom hdd i sad novo vs staro i staro pobjedjuje