Problem zvuk sa mikrofonom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NedimKa, Sep 16, 2018.

Tags:
  1. NedimKa

    NedimKa Guest

    Pozdrav, imam problem dok koristim mikrofone na pc-u.Kada ukljucim bilo koji mikrofon cuju se razne frekvencije u pozadini, pistanja itd. . Ti isti mikrofoni na laptopu rade mi sasvim perfektno, probao sam da mienjam postavke mikrofona i razne programe, ali mi nista nije pomoglo.
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    neki problem sa zvucnom karticom. Koja je u pitanju? Jesi probao reinstall drivere?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Napiši nam koja je matična ploča (zbog audio čipa), model mikrofona, da li ga spajaš pozadi ili na front panel, ako nije USB?
     
    NedimKa likes this.
  4. NedimKa

    NedimKa Guest

    ga ab350 m hd3, razer seiren x i jos sam probao par mokrofona. Perfektno rade na laptopu, a na pc-u sam probao i front i back panel, ali nista.
     
  5. NedimKa

    NedimKa Guest

    Da probao sam, nista ne pomaze.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Na ovoj stranici su Realtek driveri od 14.6.2018. Te koristiš?

    https://www.gigabyte.com/us/Motherboard/GA-AB350-Gaming-3-rev-1x#support-dl-driver

    Još nešto za eventualno probati.. Na taskbaru, desni klik na audio, open sound settings, pa pod input (mic) izabrati device properties, a onda iz novog prozora se igrati malo na tabu Levels, te pod Advanced eventualno isključiti "Enable audio enhancements".
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mozes jos jedino testirani van kucista, da ti nesto ne pravi interferencije, u protivnom ostaje jedino dodatna zvucna.
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Može biti i do struje (elektro instalacije) znalo mi se dešavati ako je starija instalacija da dolazi do takvih šumova.
    Baš kao što si opisao na PC-u zeza na laptopu radi savršeno.
    Najizraženije je bilo ako je nulovan sistem. Mislim da je zbog uzemljenja. Jedino rješenje koje je bilo u tim slučajevima je kvalitetna USB zvučna kartica