Problematicni NEC2500A

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by bINARY cODE sOUND, Aug 17, 2004.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Imam jedan veliki problem , pisao sam nekim IT casopisima ali nisam dobio odgovor pa evo ako ima koji geek da je imao isti problem da mi se javi.Naime , moj dragi prije 4 mjeseca kupljeni skupo zaradjeni dvd pekac neobjasnjivo odjednom izbacuje poruku "power calibration error" ili nekada i "calibration area full" najprije je to desavalo se sa dvd+r medijima od verbatima datalifeplus kupljenim u + , a kasnije i sa cd medijima .Probao sam sve sto se probati moze nadogradio firmware , probao sam 1.07 v oficijalni sa nec stranice kao i crackovani 1.07b ali opet nista , neki kazu da je do softvera jer imam nekoliko verzija nero-a i mislim da nije u njemu problem uostalom probao sam i neke druge deep burner easycd creator ali nista kao da sam probao neru(jedino ako su pisani na bazi koda nere sto mislim da bi negdje procurilo ali iskreno ne vjerujem) otkopcao sam i molex sa jednog hdd i sa drugog cdrw ali opet nista valjda nije do napajanja , probao sam i mnoge druge medije princo "jeftinjake" kako dvd tako i cd kao i sony cd medije , benq dvd medije i mnogo mnogo jos toga ali izgleda da sam dobio sto ameri kazu defective device ako sam u suprotnom please hitno odgovarajte.
     
  2. Sleeper

    Sleeper Komšija

    imash garanciju(I hope)...ako ne :(
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Tu poruku sam prilikom testiranja plextor px-712a kada nije moga da przi jedan medij na maksimalnoj brzini...pa sam isprobao redom spustanje brzina i max je bio 8x...govorim za cd-ove, ne dvd-ove.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Defektan przac 100%.
     
  5. markonirs

    markonirs Novi član

    Mene od NEC-a 2500 vec boli glava. Kupio sam ga jos pre 4 meseca, ono kao super, 8X DVD-R , mogucnost Dual L (naravno uz odgovarajuci firmw.). i sl. Sve je to lepo ali sta sa problemima kod citanja. Dali je neko primetio kolko mu traje inicijalizacija medija, ubacis DVD odes do kupatila, vratis se i gle cuda, jedva da si seo za racunar a on vec poceo da cita DVD. Ma bez sale zaista problematican uredjaj kada je citanje medija u pitanju. Posebno problematican kada su Princo mediji u opciji. Danas ga saljem za Pakom po drugi put na reklamaciju i nemam nameru da ga ponovo vracam u komp. Nije usamljen slucaj, drugar sa kojim radim zbog istih problema pre mesec dana ga zamenio za LITE ON (12X). Kaze da je prezadovoljan. Jedina stvar kojom me je odusevio je bio momenat kada je sve Verbatim DVD medije 4x, prepoznao kao 8x i uspesno ih narezao tom brzinom. Probao sam Pionira 107 ali on ih je video "samo" kao 4x medije. Lepa stvar ali nije vredna cele ove zezancije.
     
  6. djambo

    djambo Aktivista

    bjez od nec2500 pogotovo ako je dual layer.Nasjeo moj kolega i kupio za "jeftine pare" isti slucaj.Vjerovatno je greska u proizvodnom procesu