Problemi sa DCR-HC51 Sony dig. kamkorderom

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bINARY cODE sOUND, Apr 6, 2009.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Kamkorder (minidv) je kupljen prije 15 dana u tehnomarketu , ispostavlja se kasnije da je kam ok , no , firewire utor nefunkcionira , odnesem na servis i the lik mi kaze da je mala vjerovatnoca da je otis'o utor i da se moze zamjeniti sto moze uracunati u garanciju , no velike su sanse kao da je otisla ploca .Eh sad mene zanima , da li je to ista ta ploca na kojoj se nalazi elektronika (kao maticna kod kompa) jer kam skroz funkcionira bez ikakvih problema , snimanje , gledanje presnimljenog materiala ...nekako mi je nelogicno da je "do ploce" ili me macka serviser zeli "preci" :) !?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod tih garantnih "postupaka" se treba ppravit kreten i rec ne znam ja nista hocu da mi radi, zasto mi ne radi i hocu da mi zamjenite. Sto vise znas to gore.. govorim iz iskustva. Budi uporan i cao. Tamam da je do neke mušice koja je uletila ..nije te briga, hoces da radi a ne da razbijas glavu sta je prob.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Samo insistiraj na zamjeni nije te briga zasto nerada neradi i vozdra hocu da mi radi za moje pare tako se moras postaviti jer su oni vecinom lopine i hoce da predu kupca, ako je to onaj servis u dobrinji onda budi bezobrazan ja sam imao lose iskustvo sa njima tj. kolegi rikno dvd recorder pa sam morao na bezobrazluk i prijetnje da rijesavam problem.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Opet ako je servis tvrdoglaviji postoji i ona narodna pjesma "nista se rijesiti nece bez 45 dana...."
    :smt002
     
  5. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    da da dobrinja je , a ne znam , druga mi je uredjaj ,reci cu mu sto ste mi vi rekli :D , fala na savjetima .
     
  6. Adala

    Adala Guest

    I kako prođe sa opravkom ??