Procesor 100% opterecen

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by All4AMD, Feb 10, 2014.

  1. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Cesto mi se desava da mi procesor bude kostantno na 100% i to mu radi "svchost.exe" proces, kad ga na task manageru ugasim onda ne mogu na net i ta opcija otpada, nekad mi danima radi normalno bez toga, a nekad ne pomaze ni restart. U cemu je ovdje problem?

    U pitanju je windows 7, athlon 64 3000+ 2gb rama, 8800gt itd..

    da napomenem da sam istu stvar imao i na windowsu XP i zato sam i presao na 7icu i ista stvar mi se desava.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Problem je spor procesor.
     
  3. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Zasto je to problem? XP je mogoa pogoniti i duplo slabiji procesor. A i ovako na win 7 radi skroz ok kad se to ne ukljuci.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da li je to samo 1 racunar ili imas vise racunara i spojeni su na router ?

    Edit. pokusaj CP/Update/(promjeni sa auto na) obavijesti me kada ima nadogradnje, ali nista ne instaliraj...
     
  5. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Samo jedan je, i ide preko routera.. evo sad je npr prestalo bez da sam isao restart, a kad sam postavljao temu bilo je 100% bez prestanka.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kao sto sam vec rekao, iskljuci sve sto mozes i znas da treba azuriranje, osim anti-virusa (java, adobeX, win.update itd-itd) i smanji broj programa u pozadini (onih koji startaju sa windows) na minimum.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Jel' se meni cini ili ima isti bug kao prije na ranim verzijama XP-a gdje je automatski update zakucavao CPU na 100% ?
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zato sto je taj procesor iz 2003, sada je 2014 godina ako nisi primjetio.

    Win 7 je mnogo zahtjevniji od XP-a, a kako vrijeme prolazi razni update-ovi Wndowsa i drugih aplikacija traze sve vise hardwerske snage (vise RAM-a, visejezgrene procesore itd.) i sve vise "procesa" je pokrenuto u pozadini.

    Jednostavno taj procesor je pregazilo vrijeme, Core 2 Duo procesor i 2GB RAM-a je danas minimum za ugodno koristenje racunara.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pusti KingT-a, njemu za browsing treba i7. To je opce poznat problem, bio i ostao, probaj to googlat i izbacit ce ti vise rezultata nego da googlas Dzeku.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jest neka vrsta greske i ima update da to popravi, nisam siguran koji (ima brdo od minimalno 20 za update), samo treba jedan po jedan instalirati.
     
  11. All4AMD

    All4AMD Aktivista



    Razumijem ja tebe, ali ako je preslab valjda bi cijelo vrijeme stekalo, a ne ponekad kad mi proces svchost.exe odjednom poludi i jede svih 100%, kad je to ok i brzina ra je ok, npr: bez problema vrti 1080p rezoluciju na yt, kad se to upali steka i na 360p.

    Probat cu sa update-ima pa vidjet da li ce rijesiti problem.
     
  12. Tensai

    Tensai Komšija

    To je neki virus ili malware koji jede procesor.Može biti i da je zabagovan neki windows servis zbog nekog hardwarea ili softwarea.
    Najbolje ti je da preskeniraš sa anivirusom i sa nekim anti mallwareaom.Ako ne uspije aktiviraj proces explorer i pokusaj otkriti koji tačno servis pravi problem i jednostavno ga iskljuci.
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    ima na xp-u bug za update, ispravljeno je u nekom od update-a ali na sporijim racunarima dok se to poinstalira prodje vjecnost :)
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Koji ti je zadnji net framework instaliran de pogledaj molim te?
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Radio sam razne testove na starom sistemu Pentium 4 racunara (.net F4 instaliran).
    Koristio sam razne kombinacije, task manager malo zbunjuje na W-XP, podataka za provjeru i obradu je more.
    Jedno sam siguran ! Sa update sistema, video rezultati na Chrome vs IE8 vs Maxthon CB;

    - Maxthon strasno brzo otvara stranice, slike, log in i sl, ali sa 100% CPU za video koji steka,
    - IE8+update jedini cisto i bez problema vrti 360p, 1920x1080 video sa 100% CPU,
    - Chrome koristi minimum CPU, ali video steka.

    Sistem analizira rad racunara i prema tome kreira listu za update.
    Nije ista lista za update na dva razlicita racunara sa istim OS-om.
    Postoji (neka moja) teorija da se svchost aktivira i ide na 100%, jer ne koristis i ne instaliras nadogradnje za npr IE.
     
  16. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    4.0.30320 ako je to to?


    Znaci postoji i za win 7 update koji rijesava ovu gresku, koliko sam shvatio?
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da, ali svi imaju 1 ili vise svchost, kod mene ne jede procesor nego prilicno RAM-a :)

    To moze uzrokovati CPU zauzece ako update nije prosao-failed !

    Windows update je naj-cesce :D problem ili nesto drugo sto ceka nadogradnju, kao osnovno ili npr virus kao sekundarno.

    Windows ces lako provjetiti tako sto odes na W.Update history i pogledas da li su svi (posebno) zadnji uspjesno instalirani...pise sve, lako ces naci pa instaliraj manuelno i jedno po jedno.

    Instaliraj AVAST 2014 za programske nadogradnje i java, adobe i te zafrkancije nastimaj da te pita ili iskljuci totalno...mozes to manuelno provjeravati poslije...

    CCleaner za ciscenje diska i registry.
     
  18. Ziks

    Ziks Aktivista

    Imao sam i ja tih prbolema , skoro pa ista konfiguracija . Koliko se mogu sjetiti net framework je bio problem , ali nisma 100% siguran . Pa sam skinuo sa neta instalacijski sistem sa najnovijim updateom (sa bilo kojeg torrent site ) i sprzio sebi CD . I nakon reinstalacije sistema nisma imao vise tih problema .