Procjena: 3770K & Maximus V Formula

Discussion in 'Računari i komponente' started by aNaToMiC !, Feb 15, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Koliko se moze uzeti za ovo? Sve u mint stanju, CPU nikad nije overclockan.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Je li to hoćeš opet od Heroica da pazariš:D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  3. heroic

    heroic Komšija

    Ja ne znam sto mi svi u kuci govore da sam los prodavac, bas mi dobro ide :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Logicno :D:D:D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    steta sto nikad nije OC-an pa se ne zna kakav je primjerak :)
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Pazi fazona, sad ces ti da OC da vidis kakav je primjerak i onda ce ti spustit cijenu jer je OC :p
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Spustit ce onaj ko nema pojma sta je OC :D
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dok sam htio to testirati imao sam Stock cooler a znamo kakvi su Ivy Bridge sa temperaturom, a IHS nije skidan tako da se nisam htio igrati, sad kad je vec ozbiljniji cooler nemam ni zelje da clockam a potrebe svakako nisam nikad ni imao, sa skidanjem IHSa i solidnim coolerom ne sumnjam da bi mnogo fine rezultate pravio, pogotovo sa ovom plocom npr.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bez obzira, moze se poprilicno pouzdano znati kakav je primjerak po minimalnom naponu na kojem cpu moze raditi na stock frekvenciji. Recimo moj 3770k bez problema radi na stock 3,9GHz na 0,94V :D
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Salio sam se malo naravno.

    Ja se nesto ne sjecam ni da sam ga ja ikad OC (u smislu trazenja max moguce frekvencije), mislim da je kod mene bio sa CM Eisberg 240 AIO vodenim. Znam da je ploca imala neke opcije defaultno da OC na 4.2 i 4.4 ili tako nesto i mislim da je isto radila sve 4 jezgre na 3.9GHz. Napamet pricam, davno je to bilo.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ovaj svoj 3570K ne smijem pipnuti sa cooler master TX3. Mogu misliti kako bi se grijao na stock.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Bez OC-a na stocku 3770K je bio ok, nije se pregrijavao uopste, uobicajene i normalne temperature za Ivy Bridge sa stock coolerom.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni su ok temperature na defaultnim klokovima. Radi satima na 100% i skoci max na 68C. Cim pipnem malo, bilo klokove ili voltazu, ode preko 80.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    smanji mu napon, ako je na auto vjerovatno da ploca pumpa puno vise nego mu treba, probaj offset -0,15 ili vise
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sto sam od Sene uzeo 3770K bio je bas hladan, sa noctua NH-d14 nije nikad prelazio 75C u full stres testovima a isao na 4.5GHz lagano sa 1.25V load.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sena je to delido koliko se sjecam!?
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sena je delido taj, da ne idemo u off, ako ko ima neku procjenu neka napiše.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sena je delidao 3570K, ovaj koliko ja znam nije niti sam ja primjetio na chipu, ako jeste onda je bas profi odradjen.

    EDIT: Sena je ovaj 3770K sto je meni prodao uzeo od Wahe (dao prvi prvi 3770K + doplata) jer je ovaj bolji clocker, CPU je kupljen u Barico shopu u Lukavici.

    [​IMG]
     
    Last edited: Feb 15, 2018
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sjecam se tog al bolji moj, ide na 4,5GHz ispod 1,2V :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    I moj je 100% stabilno isao na 4.5GHz sa 1.2V load i to mi je bio 24/7 OC, vec je davno bilo pa sam zaboravio al sam prerovio arhivu :)

    https://imgur.com/a/2hmDh
     
Thread Status:
Not open for further replies.