Procjena: CPU, MB, RAM

Discussion in 'Računari i komponente' started by forzamilan, Jul 3, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Molio bih realnu procjenu i7-3770, ploca FUJITSU D3161-B1 Socket 1155, 16GB RAM DDR3 (2x4GB, 1x8GB), detaljnije na https://valid.x86.fr/y7f084
    Sve je naravno kompatibilno, cpu na ovoj ploci radi na 3,9GHz, sve 100% ispravno, uz cpu dodje kuler sa backplate (bolji od intel stock smeca) koji je sasvim dovoljan, nema garancije.

    Hvala.

    edit:

    CPU 200KM
    RAM 120KM
    MB 80KM

    cijena fixna, lokacija Travnik i okolica al vjerovatno bi se mogli dogovoriti i za Sarajevo ako ko kupi sve.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatno neki raspon od 200 do 250 KM?
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma kakvi, pa ram je samo 160km najmanje. Ploča je bezveze, al cpu barem još 150km.

    Ispod 300km u kompletu nema razmišljanja.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    cpu zajebaje sto se ne moze klokat, inace bi bilo jos 150KM gore, ovako oko 300KM
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa ti prodajes 3570K za 200KM a znaci moj 3770 koji je jaci nek vrijedi 2 stoje ko i taj, ploca i 16gb rama su 100KM? Ja sam 3570K pod garancijom prodao prije vise od 2 god za 230KM tu na forumu :D

    Ja mislim da je jedno 400KM realno, evo postavio cijene, ako ko hoce neka se javi na pm, moze i pojedinacno ali samo ako nadjem musterije za sve. Na godisnji cu za 20-ak dana pa bi tada komponente bile dostupne.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko samo procesor?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stavio sam gore 200KM ali ako nadjem musterije za sve.

    I grafu cu prodat ali za nju vec imam musteriju ako ovo gore prodam :D
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa o tom ti i pricam steta sto njie k ko moj da se moze klokat :) 99% igara ce raditi brze na mom 3570k na 4,5-4,6GHz nego na tvom na 3,9GHz. Ja recimo nikada ne bih presao sa 4,5GHz i5 na 3,9GHz i7, osim ako nije za gaminga nekom.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam imao 3570K na 4.3 ghz i u bf4 je bio na 100 % cesto dakle bottleneck i to sa gtx 760 dok recimo nisam imao tih problema sa ovim i7.

    Evo ne bi mi mrsko, test bf1 ista mapa, medic rushanje, 5min mini test, fHD medium, simulacija onoga sto pricam:

    i7 sa iskljucenim HT sa upaljenim turbo u biti i5 na 3.9GHz Frames: 21141 - Time: 318250ms - Avg: 66.429 - Min: 38 - Max: 99
    upaljen HT iskljucen turbo, dakle i7 na 3.4GHz Frames: 21186 - Time: 301047ms - Avg: 70.374 - Min: 50 - Max: 118

    U biti zanemariva razlika u korist ht ali isto tako smoothness nema konstatnih dipova ispod 60 fps sto je cesto bez ht, cpu bez ht non stop zakucan 99-100% dok sa ht ide bez turba ide na 85% prosjek.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    hhh svaki cigo svog konja hvali :) Fazon je sto je to fakat mala frekvencija iako cip ima HT, a i vrlo mali broj igara koristi HT, presao sam skoro na 3770k i imam poboljsanje u 2-3 igre :) I to da cip nije na 4,8GHz pravo bih se zajebo sto sam to uradio :) Jedino ako prodajes cip samo za BF1 multi :D
     
  11. ZEEP

    ZEEP Novi član

    Samo sto njegov konj nije delidovan niti jahan na maksimalnom overkloku :wink:
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ali mu je definitivno bila veca temperatura nego mom konju, iako nije jahan, sto direktno utice na vijek ;)
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bolji je zakljucan 3770 nego 3570K overclockan, imao sam i i5 2500K na 4.7Ghz i 3770K, i7 dere guzove cak i na stocku u multiplayer BF, Crysis 3 itd.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije to bas tako jer veca voltaza degradira cpu cak i ako je temp obra. Kod mene je temp 72 max sto je smijesno za IB. Nisam jos cuo da je nekom crknuo cpu koji je citav radni vijek bio na stocku.

    Kako god odustajem od prodaje jer sam zbavio graficku jaranu tako da svoju ne prodajem i ostavljam do daljnjeg ovaj pc, dakle moze lock.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    i kod mene je voltaza bila na 1,28V frekvencija na 4,4GHz sto je smijesno mala voltaza :) Sadasnji 3770k mi radi hladniji na 4,8GHz delidan nego sto je radio na 3,9GHz sa intelovom pastom :)
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    da u par igara, medju kojima su te 2 sto si nabrojo :) GTA5 recimo nikakve razlike kad ukljucim ili iskljucim HT, crysis3 koristi HT A i 2500k ima ipak losiji IPC od ivy bridgea
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ti bude nedostajao 3570K, mijenjat cemo jedan za jedan. Nije problem.. haha.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ovaj sadasnji 3770k je bas dobar primjerak, ide na 1,28V na 4,8GHz, tako da tesko, ali hvala na ponudi :)
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    IPC je slabiji oko 7% koliko se sjecam ali u Crysis 3 2500K na 4.7GHz je bottleneck za GTX 780 koju sam tada imao i cesto je bio na 100% zauzeca a 3770K na stock nije bio ni blizu toga, ima bolje min FPS sto je zapravo najvaznije kod gaminga.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    DA crysis 3 koristi itekako HT, onaj level into the jungle u travi sa 3570k@4,4GHz mi je pado na 40fpsa dok na 3770k@4,8 ne pada ispod 70fpsa. Mada je to samo mali dio igre, ostatak igre radi dobro na i5.

    EDIT: Kad smo vec kod crysisa 3 ovaj mali programcic podize performanse pravo :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
Thread Status:
Not open for further replies.