Procjena: WD30EFRX

Discussion in 'Računari i komponente' started by edgsi, Feb 26, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. edgsi

    edgsi Aktivista

  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    S obzirom da idu bez garancije, po nekih 2 stoje po komadu. Ja sinoc narucio HDD, da sam znao uzeo bih od tebe jedan.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je NAS drajv, onome kome budu trebali uzet ce ih vjerovatno oba. Na amazonu su 110$, probaj sa 150KM/kom.
    Prestize me DF.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam kupio 8 toshiba sa 2g garancije 185km, prema tome realno 150km, a ti probaj skuplje.
    jedino sto su ti za NAS kojeg sam se ja rijesio, jer sve imam sa asus ruterom preko usb-a, barem za moje potrebe,
    Ali kada skontas tacnu cijenu mozda ti ja pokupim, ionako ih imam ko drva,
     
    Last edited: Feb 26, 2018
  5. edgsi

    edgsi Aktivista

    Trebali bi stici za 8-10 dana kod mene. Koliko vidim to sto su za NAS ne pravi neku veliku razliku, i dalje se mogu normalno koristiti kao sistem\storage?
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Ja prije par dana narucio 2x 4TB za 600KM (sa eksternim kucistem). 200KM/kom sigurno mozes dobiti.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Bez garancije, cisto sumnjam pogotovo sto neko ko nece za nas moze kupiti slivne ispod 200km nove u radnji
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ovi HDD-ovu ne mogu na obicni PC? Mora biti NAS?
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Nevidim logicno objasnjenje za tu tvrdnju, ali eto
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja ne tvrdim vec pitam :D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma mogu eno xman ima isti takav :D
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Za 150KM ja bih uzeo jedan :)
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma tu se radi samo o nekim optimizacijama za NAS (optimizacija potrosnje, niza radna temperatura, sto opet povlaci poboljsanje pouzdanosti, kompleksniji error recovery i stabilniji RAID, i jos nekih sitnica).
     
    edgsi likes this.
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam kupio wd 4TB blue u winwin prije nekih 3-4 mjeseca za 260KM i tada su bili najpovoljniji. Ne znam da li su ovi red sta bolji!?
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tu je to osim ovih optimizacija. I blue su sad 5400rpm.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa i red je 5400!?
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Mogu na obicni pc. 5400rpm su ali su dosta brzi, imaju Red Pro 7200rpm.

    Bolji su od blue sigurno. Sto se tice izdrzljivosti sigurno.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Ma sve je stvar srece, meni Toshiba 7200rpm, u media playeru trlja vec vise od 3g i nista joj, a u kucistima su mi dva wd-a riknula, i to puno manje koristena, sada sam zbavio otoci kuciste sa 5 ladica ventilatorom, odlicnih radi, ako duze nepristupis ode u sleep
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni se do sad svaki wd pokazo dobro, sa seagate sam imao problema 2 puta otkazali. A inace imam wda po 15 godina rade odlicno. Trenutno u racunaru WD 1TB green oko 7 godina star, 2TB WD green oko 5-6 godina star, 640GB Black oko 10 godina star i sad ovaj 4TB blue/green 3-4 mjeseca star.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I kod mene WD green 2TB star preko 6 god, uzeo ga kad je bio 100KM :) radi ko doksa
     
Thread Status:
Not open for further replies.