Prodaja Racunara

Discussion in 'Računari i komponente' started by donjapa, Nov 22, 2015.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav,

    Zelio bi se malo apgrajdati sad oko nove godine, pa razmisljam da prodam staru konfiguraciju, odnosno vecinu iz iste. Ono sto trenutno posjedujem je:

    # Komponenta Naziv

    1. CASE -- BitFenix Shinobi Window (Black)
    2. MB -- Asus P8Z77-V LX (Sct: 1155 ATX)
    3. CPU -- i5 3570K 3.4 GHz- Unlocked
    4. HDD -- Seagate Barracuda 1TB 7200 rpm
    5. RAM -- Corsair Vengance 8GB (2x4GB) DDR3-1600MHz
    6. RAM 2 -- Corsair 8GB (2x4GB) DDR3-1600MHz
    7. PSU -- XFX 650W, Core Edition
    ------------------------------------------------------------------------------
    8. Cooler -- Noctua U14S
    9. DVDRW -- Samsung Sata 22x DVDRW Black
    10. Sound Card -- Asus Xonar DX
    11. SSD -- Seagate 600 Series SATA III 2,5" SSD - 480GB

    U kucistu su trenutno jos 2x Asus ENGTX560 TI DCII/2DI/1DG5 (SLI), ali MB ne podrzava SLI, tako da bi jednu morao prodati ovako negdje sa strane, dok bi druga mogla ici u procjenu sa konfom. (Edit: Kada malo bolje razmislim radije nebi prodavao ove 2 graficke, ostavio bih ih sebi za novog racunara, tako da njih mozemo otpisati!)

    Za ono vise linije se mora naci kupac da bi paket isao, dok ono ispod linije mogu ostaviti i sebi.

    S tim da se nalazim u Swe slao bih iskljucivo jednim paketom. Ako se nadje vise kupaca (max 3), onda bi opet sve islo jednim paketom (kompletno kuciste) a vi bi se dalje dole kusurali s tim da bi neko morao preuzeti na sebe da uzme cijelu masinu i dalje distribuira (izadje u susret ostalima).

    Ja placam "postarinu" do pojedinih gradova, tj. gradova koje Biss Tours posjecuje kada vozi rutu Swe-BiH.

    Hvala!
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Procjena Racunara (Eventualno i prodaja)

    Nećeš se naigrati novih naslova sa tom grafičkom sa prihvatljivim postavkama @1080p, to je u rangu Radeona 5870. Prodaj dok još vrijede čemu.

    Što se tiče ostalog recimo ovako: 4x4GB memorije 130-140KM, 1TB HDD 50KM, Noctua 100KM, DVDRW 15KM, Xonar 40KM. Nek' neko dopuni za ostalo.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Re: Procjena Racunara (Eventualno i prodaja)

    Hvala Neo, ali nije mi cilj ni naigrati se novijih naslova, hocu samo Fallout da opalim na PC-u da ne uzimam za PS sad, lakse mi je na misu i tast to odraditi. A ovako s rajom nekad COD2 i DOTA 2 igram, tako da za to ove 2 u SLI-u mogu odraditi. Evo trenutno jedan gura Dota2 prilicno dobro, bolje nego integralka u svakom slucaju.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Re: Procjena Racunara (Eventualno i prodaja)

    Vidim da nema nikakvih procjena nesto sam malo usporedjivao cijene po PIK-u i pokusao napraviti okvirnu procjenu, ne znam da li je realna ali idemo staviti pa se mozda neko nadoveze onda.

    Znaci prodavao bi sljedece:

    1. CASE -- BitFenix Shinobi Window (Black)
    2. MB -- Asus P8Z77-V LX (Sct: 1155 ATX)
    3. CPU -- i5 3570K 3.4 GHz- Unlocked
    4. HDD -- Seagate Barracuda 1TB 7200 rpm
    5. RAM -- Corsair Vengance 16GB (4x4GB) DDR3-1600MHz
    7. PSU -- XFX 650W, Core Edition
    8. Cooler -- Noctua U14S
    9. DVDRW -- Samsung Sata 22x Black


    Cijena: 850 KM (ja snosim troskove shippinga od Swe do BH).

    Posjedujem kutiju za svaku komponentu ali zbog isplativosti transportiranja saljem samo kao cjelokupan build.

    - U kucistu imaju jos 4x BitFenix venta, 2 naprijed 120mm za intake, i po jedan nazad i gore za outtake.
    - Integrisana graficka ima izlaz za 2 monitora.
    - Dobijete sve original DVD-ove i popratne kablove, serafe, mountove etc.
    - Normalno koristenje, nikad overklokano, svaka 3 mjeseca islo pod kompresor, svake 2-3 sedmice usisavano.

    Napomena: Zbog visine coolera, jedna strana kucista (window ploca) ne moze 100% da se prilijepi uz kuciste, pa ima kao par milimetara odstupanja, tacno jedan zubac ne hvata (poslikam ako bude potrebno).
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Re: Procjena Racunara (Eventualno i prodaja)

    Koliko bi taj ram prodavao?
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Re: Procjena Racunara (Eventualno i prodaja)

    Kao sto sam spomenuo, nebi prodavao pojedinacno ako se ne skupi dovoljno za cijelu konfu.

    U slucaju da se skupi, onda bi to bila cijena koju je Neo predlozio - 140 KM
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Imaš pp.