Prodajem zvucnike za auto, 2x400W

Discussion in 'Računari i komponente' started by Vedo, Jan 14, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Koliko vrijede / za koliko love bi mogao prodati ova 2 zvucnika?
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Bez ikakvih ogrebotina / ostecenja, sa zastitnim maskama, 400W Max snaga.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Vedo

    Vedo Moderator

    ???!!! Je li se to ti salis??

    Molim bez neozbiljnih ponuda
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cuj sali, pa ti zvucnici doista ne vrijede vise od 20KM. Dovoljno je vidjeti da je to "FIRST Austria".
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @vedolino

    Pa sta ocekujes? Ti zvucnici novi su cca 50KM! Po 50KM imas LG elipsa koje ownaju te first-e. A ovo 400W, to nemoj ni sanjati, da ne kazem pomisliti.

    I usput, ono gore nije bila ponuda nego procjena. Ja ih u svoje auto ne bih stavio ni u bunilu.

    Evo na ovom siteu ispod se prodaju po malo manje od 17 eura, doduse u Poljskoj, ali eto da ti docaram vrijednost.
    http://www.foxagd.com/szukaj_rtv.php?se ... =Wszystkie
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Kao što Dog_Father reče, od 400W ni govora. Pa preko 70 stvarnih vati postoji mogućnost pucanja prozora (u nekoj manjoj prostoriji) a sa 2 zvučnika po 200 W se može ozvučiti cijela sala za neki dobar party.

    Njihova stvarna snaga je cca 30-40 w (a i daje toliko trebao bi biti prezadovoljan jer je i to idealna jačina za zvučnike auta).

    Nemoj me pogrešno shvatiti ali mene lično iritira to što mnogi nasjedaju na te marketing oznake.

    Pa sa zvučnicima od 900-1000W u džunglama se skidaju majmuni sa drveća tj. ta snaga ih obara sa drveća.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja mislim da ni vedolino ne vjeruje da tu ima 400W, nego je to momak napisao u marketinse svhre, kako bi prije/bolje prodao. ;)
     
  8. resad

    resad Novi član

    a

    druze stojim iza sviju da su ti zvucnici maximalno nekih 40w ali eto ako ti kazes da su 400W ima ju li oni kakvo pojacalo slucajo tesko da ce ti kasetofon u autu izdrzati zvucnike od 400w bilo kakav kasetofon.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, posto sam laik sto se tice auto opreme, samo sam pitao, ak stvarno vrijede samo 20 kermi onda nista od prodaje, mozete obrisati citav thread

    Pa normalno da idu preko pojacala, nema smisla "400" w prikopcat na izlaze na kastofonu od 35 W, to je barem moje misljenje
     
  10. resad

    resad Novi član

    a

    naj bolje je da ih ti sebi ostavis to ti je moj savijet
     
  11. TopniK

    TopniK Komšija

    Ne ne, nisi dobro shvatio. bez obzira što, naravno, idu preko pojačala, ti zvučnici u teoriji ne mogu dati 400W. Maksimalno koliko oni mogu dati je oko 25-30 wati a i to čisto sumnjam.

    Nego poenta je u tome što proizvođači time žele navući ''naivne'' pa im prodaju tu ''maglu''. Ista stvar je i sa muzičkim linijama. Na njima piše 1400W a u stvarnosti one daju maksimalno 30-40W.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad bi se zbilja upogonili sa 400W, raspali bi se na atome i molekule.
     
  13. resad

    resad Novi član

    a

    ili npr kada odes u bilo kakvu kompjutersku ranju i hoces da kupis zvucnike za komp na njima pise da su neznam nekih 20km 1600W smijesno ali kada pogledas nes ti zvucni ci su jacine nikih 2 do 5w.to je to
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh gdje je sad syss...da ovo vidi...
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    OK, shvatio sam, nista, ostavaljam ih sebi.
    PS: AKo oni imaju znaci pravih 30 - 40 W, je li to znaci da je MP3 kastofon koji ima izlaze npr. 2 x 45 W sasvim dovoljan za njih, tj. da ne treba nikakvo pojacalo i da ce oni svirati punom snagom i bez pojacala?! Zbunj ste me skroz :roll:
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma naravno. 8) Spojis ih na najobicniji kasetofon i udri.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Svirat ce punom snagom na bilo kojem auto audio uredjaju!
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    E onda su bas kar*ina od zvucnika :D
    Ok, hvala svima, moze delete kompletnog threada
     
  19. TopniK

    TopniK Komšija

    Ne bih predložio ''delete''. Prije sam za lock. Jer onda mogu i drugi pročitati ovu temu i naučiti ponešto o pravilima stvarne snage zvučnika i marketing trikovima.
     
Thread Status:
Not open for further replies.