Program za učenje engleskog jezika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by TopniK, Aug 12, 2006.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Možete li navesti neki dobar program za učenje engleskog jezika?

    Ja sam jednom instalirao Learn to speak English 8.0. Nije bio instaliran duže od pola sata. Možda je softver dobar, no nisam mu dao ni priliku, tako da, što je zaista smiješno, ne znam kakav je. Ono malo što sam vidio učinilo mi se previše jednostavnim pa sam ga vjerovatno zato deinstalirao. No možda sadrži i naprednije lekcije. Kao što rekoh, nisam baš detaljno pogledao.

    Znate li vi kakav dobar tj. efikasan program za učenje engleskog?

    I jeli neko probao ovaj što sam naveo? Kakav je?

    Hvala!
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma nista programi. filmovi bez prevoda, jap rpg igre i rjecnik su ti najbolji prijatelji... :wink:
     
  3. Chem

    Chem Komšija

  4. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    jedan od boljih nacina je da picis film sa titlom na engleskom jer onda bolje upratis ono sto se prica.....cesto se desi da progutaju gramaticki bitne stvari.
    iako nesto naucis iz filmova, rijecnika, programa.......NAJBITNIJA stvar je da cesto pricas taj jezik...u suprotnom nista od toga
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    SOROS kurs i pricat ces inglis.Malo je poskupo,ali vrijedi para. ;)
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ovo svakako (ali pretpostavljam da si mislio na FRP tipa Final Fantasy VII i sl...), ali ako hoćeš da malo gramatike pokupiš ne možeš zaobići neki dobar interaktivni kurs na CD ROM-u. "Learn to speak..." serijal je bullsh.t. Nedavno su u PTT inženjeringu prodavali izvanredan program na 8 CD-ova i knjiga + slušalice. Doduše 360 KM, ali vrijedi te love, a toliko te izađe i kakav kurs ili dva. Imao sam negdje broj te ekipe koja to dila, ako nađem javim ti.

    Pogodnost je što može na 6-12 rata.
     
  7. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Tir Anasazi, srećom sam vlasnik tih cd-ova. Tačnije 9 ih je sa instalacijskim. Odlično je za početnike i za naprednije. Slušalice su naravno vjerovatno neke kineske jer su mi otpale za koji dan :p Taj kurs je odličan, imaš i ono prepoznavanje govora i svašta nešta. Jedini je problem što eto imam original, izgubio sam licencu, a ljudi su im užasno ljubazni pa sam e-mailo njih 10-ak svaki kaže kontaktiraj ovog. Tako da sam odustao. A nije bio kurs namijenjen meni :mrgreen:
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

    E ovako:

    Našao sam, kako kažu, veoma dobar software za učenje engleskog jezika.

    TELL ME MORE V7.0

    Postoje 4 ''stupnja'' ove verzije 7:

    1.Početni (ne treba mi taj),
    2.Srednji (taj je vjerovatno za mene),
    3.Napredni (koji bi trebao uzeti poslije srednjeg)
    4.Poslovni (koji će mi on)

    Inače cijena jednog paketa je oko 120 KM.

    Jeli neko čuo za ovo? Navodno ovo je najbolji program za učenje engleskog do sada.