PrOjEcT AvP - ZAVRSEN

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ElectricSound, Jan 6, 2014.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: ALIENWARE project: fabrikacija

    Nije on jedini od ovih "respektabilnih" prodavača/dilera na pik-u koji tako zavlači. Pitam njih nekoliko prije par mjeseci banalna pitanja za datum proizvodnje/batch/verziju nekog hardvera, prvo na to ide "moram provjeriti novu cijenu pa ti javim", i naravno nikad se ne jave.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ALIENWARE project: fabrikacija

    Ma jest to, vecina njih se ponasa kao da im nije ni stalo da prodaju, i to pravilo je sto su "veci" sve im se manje hebe hoce li sta prodati. Al to ne znaci da su prevaranti.
     
  3. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: fabrikacija

    Ja se samo osjecam duzan , da kao eto neki recimo redovni posjetilac ovog foruma opomenem ljude na takve likove. Nista vise.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Re: ALIENWARE project: fabrikacija

    Ljudi imali smo vec ovakvih tema i dobili ste obavjestenje od rukovodstva u slucaju da krenete preduboko u diskusiju i iznosenja identiteta: viewtopic.php?f=1&t=31274. Uostalom ovo je zestok OT na ovoj temi.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: ALIENWARE project: fabrikacija

    Druze ti isto kao da si otkrio tek internet. Ljudi se zale kako dobiju losiju robi, ne dobiju novac, lik u srbiji doslovno dobio panj umjesto hardwearea a ti se zalis kako te neko iskulirao.

    Udji brate u radnji u vidi ima li sta na stanju pa kupi. Hocete da prodjete jeftinije a poslije se zalite kako vas je neko izlevatio. Sta bi bilo da si dao pare i nikada vise robe ni lika vidio.

    Da je sve po tim sajtovima 100% regulara, IT radnje ne bi postojale.. sorry za spam.
     
  6. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: fabrikacija

    Nema potrebe za izvinjenjem. Sve sam editovao, takvu tematiku vise necu pominjati, imao sam napad blagog popizditisa. Pozdrav svima.
    Stay tuned
     
  7. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: fabrikacija

    Ponovo me obradovao postar.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Poklopac je, u najmanju ruku, OGROMAN u odnosu na ono sto sam mislio da cu dobiti po slikama. Na ebay-u je bilo naglaseno da ima ''visible signs of use'', i u boljem je stanju nego sto sam ocekivao da ce biti, ima opcija da se ogrebotine saniraju, ili da se ofarba u metalik crnu, to cu jos odluciti.. Idem sutra na put tako da me nece biti nekoliko dana, ali cim se vratim saljem ga da se prave nosaci, u medjuvremenu bi donji box od kucista trebao biti priveden kraju.
    Stay tuned
     
  8. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: new part in da haus

    U medjuvremenu pazaren blok:
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ovim putem se zahvaljujem Seni, maksimalno je ispostovao dogovor. Ovih dana stize jedan od 240mm radijatora.

    Stay tuned
     
  9. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: new part in da haus

    [​IMG]

    Finalni plan za raspored crijeva - pumpa ide na samo dno, izmedju dva boxa za diskove. Za pumpu sam odabrao EK-DCP 4.0, 800 L/H, i nju donosim krajem mjeseca zajedno sa istom pumpom koju ce uzeti i kolega mirzet1976, od koga sam uzeo radijator, i ovim putem mu zahvaljujem. Za rezervoar sam odabrao EK-Multioption RES X2 - 150, i njega donosim zajedno sa pumpom. Ostalo je jos naruciti jos jedan radijator, compress fittinge za prolaz crijeva kroz dno kucista do pumpe, i ostale compress fitinge. Uskoro jos slika od izrade samog kucista.

    Stay tuned
     
  10. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Re: ALIENWARE project: new part in da haus

    Od ovolikog broja ventilatora neznam možda nema potrebe da se vrte na više od 5V-7V
     
  11. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: new part in da haus

    Tako sam i planirao, ili ici sve preko fan kontrolera, isprobacu kada mi dodje rad pod ruku kako se sve ponasa sto se tice buke. A ima i dosta povrsine za rasipanje toplote, tako da mi ne treba neka drakonska brzina, mislim da ce buka ici na minimum.
     
  12. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: new part in da haus

    Radijator od kolege Mirzeta stigao, premjeravanje u toku. Jos ostaje da vidim koliko ce ostati prostora za rezervoar, za eventualnu push/pull kombinaciju.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Stay tuned
     
  13. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: new part in da haus

    Novi problem sa radijatorom - od 40 mogucih sarafa koje smo imali pri ruci, za montazu ventilatora ne pase niti jedan. Promjer je cudan, niti M3 niti M4, nego M2.5, dimenzija sarafa za laptope. Ide busenje na standard M3 ili M4, u zavisnosti koje sarafe nadjem u BIH, da ne bih i to narucivao. Malo je tijesno sto se tice pozicioniranja dva boxa za diskove, napojne i samog prostora za pumpu u donjem dijelu, ali ce se ako Bog da sve upasovati da ima dovoljno mjesta - ovako ili onako :) malo kasnije ide jos slika sa izrade.

    Stay tuned
     
  14. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Re: ALIENWARE project: new part in da haus

    Interesantno na ekwb stranici stoji da idu M3, a ja sam koristio od coolermastera vijke za koje ti kazes da se M2.5 da zavrnem ventove na ekwb xt radijator
     
  15. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: new part in da haus

    Fora je u navoju, i njegovoj gustini/debljini. Za taj radijator (koji je ustvari re-brendirani Alphacool NexXxoS ST30 240mm) kao i vecinu ostalih, ide M3 saraf specificnog navoja, ali je veliko pitanje mogu li to naci ovdje. Mnpctech prodaje odgovarajuce sarafe za 0.99$/komad, tako da cu razmotriti koliko mi je to isplativo. Mjesto za prednji radijator rijeseno:

    [​IMG]

    [​IMG]

    U ovoj sedmici ocekujem da nosaci HDD-ova, kao i montazni dio za napojnu bude gotov, polako se radi i na stranicama. U medjuvremenu ocekujem adapter-fittinge za prelaz sa 8/10 na 10/13 tubing, po trackingu su u Zagrebu vec nekoliko dana. Cim stignu, narucujem enzotech mat crne kompres fitinge i dva adaptera za prolaz tubinga kroz dno, a jos sam u potrazi za crnim rotirajucim G1/4 x 10/13 90° fittinzima za blok. Za naruciti je jos ostalo:

    2 x 120 dust filtera za prednju stranu
    6 x enzotech compress fittinga + 2 adapter-fittinga + 2 x G1/4 x 10/13 90° fittinga (searching)
    6 x Phobya crne 13 mm steznice
    24pin i 3x 8pin red sleeved extenije
    4x Corsair SP120 Quiet Edition za radijatore
    10/13 tubing
    2 kvadrata karbon folije
    po 2 metra crnog izolacionog tubinga za instalacije, 13, 16 i 25 mm unutarnjeg precnika
    240 mm radijator
    2 metra red-led trake + daljinski modul
    Vjerovatno sam nesto i zaboravio, ali me i ne cudi s obzirom da mi se od racunjanja, planiranja i skiciranja mozak polako pretvara u kasu :shock: :D
    Danas ili sutra narucujem pumpu za sebe i Mirzeta, kao i rezervoar.

    Stay tuned
     
  16. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: new part in da haus

    Box produzen, sada ima vise od 20 cm za napojnu i kablove, izmedju diskova se vidi prostor za pumpu:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Stay tuned
     
  17. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: new part in da haus

    Stiglo jos dijelova:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Zaboravio sam reci i da se radi na ''suicide doors'' principu otvaranja stranica - u kompletu se po potrebi mogu skinuti toolles, i zatvaraju se toolles, evo ga video, u pocetnoj fazi testiranja sistema.

    http://youtu.be/TgygWI6wKxI

    Stay tuned
     
  18. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: water cooling parts & suicide doors

    Na kucistu se aktvno radi, ovih dana ide jos slika. Odlucio sam da i procesor ide pod vodu, blok Koolance 370Si. 360mm radijator je Magicool, i njega cu naruciti cim zavrsim sa ovim procedurama oko paypal-a, kao i preostale fittinge, i to je to sto se tice vodenog hladjenja. U sistemu ce ukupno biti jedan 360 i jedan 240 mm, s tim da grafici necu dizati clock, a procesor planiram na 4.0 ili 4.5, mozda cak i 5.0, vidjecemo. Stay tuned
     
  19. k0ST

    k0ST Aktivista

    Re: ALIENWARE project: water cooling parts & suicide doors

    ES, obavezno nabaci neki ventilator da ti puse na VRMove graficke i slobodno dizi klok dok ne nadjez max, pa neradis dzaba vodeno hladjenje....
     
  20. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: water cooling parts & suicide doors

    Hvala k0ST na savjetu. Pa vidjecu, isprobacu. Realno, neke potrebe za dizanjem takta grafike nemam, ali ako ga vec mogu odraditi, sto da ne, nista ne gubim. Znam za VRM hladjenje, moracu smisliti neki nacin kako da taj vent stoji kako treba, a i da lici na nesto. Radijator i fittinzi veceras naruceni, 12 kompres fittinga + 2 fittinga za prolaz kroz dno. Stay tuned