Project CARS i Project CARS 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Inzinjer, Mar 16, 2005.

  1. iskusni

    iskusni Komšija


    pa de mi daj hardwera pa neće biti OGRANIČENJA
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Cudi me da niko ne spominje ovu simulaciju.

    Malo sam upoznat sa ovim ali ono sto znam jeste da je i dalje u ranoj fazi razvijanja kompletne igre. Evo sta kaze i Stig:

    So far my impression of this sim is that the physics are very similar to the Le Mans / F1 simulator we’ve been using this year at Wirth Research for the Le Mans Series, which is very impressive,” Collins commented.

    “The graphics are mega and track realism is extremely close for such an early stage in development. If this is the early stages the end result could be stunning.”

    Evo malih osnova:

    Slike nisam smanjivao posto su u punoj velicini bolesne:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Navodno nije bio u planu rally ali kao sto se vidi na slici, izgleda da ce ga i biti. Stavrno sve ukupno nestvarno zvuci.

    [​IMG]


    Gameplay klipova ima na youtube i na nekim scenama izgleda ekstra realno. Da ih ne stavlaj sve evo samo jedan.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Stavljao sam ja ovo u F1 2011 temu. Igra je još debelo u afzi razvoja, ali zaista obećava.
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Ja ne vjerujem u ove slike gore, ovo izgleda fantasticno. Koji engine je u pitanju? Ovo mi izgleda poput nekog ray tracing demoa :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Pise ti gore, koristit ce Shift 2 Unleashed engine dok ce razvijati svoj engine za fiziku. SLike su lude ali opet.. koji ce PC gurati ovakve detalje.

    No za simulacije nije to tako uber bitno ali gledma neke klipove, jedan fromula u krivini se na trenutak ponasa kao prava. Ne tako po izgledu koiko po ponasanju. Jedva cekam da ovo probam, takcije.. treba uplatiti nesto keša podrske pa da se dobije demo.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    I treba ti minimalno G25.
     
  7. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Ovako, iz prve ruke, ovo je medju najboljim, ako ne i najbolja simulacija voznje koju sam probao. Podesava se sve od pritiska u gumi do zategnutosti amortizera. Od vozila je dostupno sve od formule do karting formulice. Ja igram sa Logitech Formula Force FX i savrseno ide (naravno, podesio sam ga po uputama ljudi sa njihovog foruma). Jos uvijek nije implementiran multiplayer, tako da za sada nabijam best times i igram sa botovima. Naravno, tu je i ladder za sve one koji hoce da se dokazuju :) Sve u svemu, igra ju za sada pun pogodak, nadam se da ce tako ostati i do izlaska.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Znate li ko je vlasnik,svi oni kaji daju doprinos novcani naravno,ko da vise ima vecu ulogu u biranju,u projektovanju,sve u svemu,
    moze da upravlja,da odredjuje kakva ce igra biti,i to mi se veoma svidja :D
     
  9. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Da, zaboravih reci, veoma je friendly community, developeri izgleda fkt pokusavaju da slusaju igrace (velika rijetkost) i navodno svi zajedno doprinose ostvarivanju projekta (kako i samo ime kaze) :)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aVkntaxaiS4&feature=player_embedded[/youtube]
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    jest glupo sto je okret volana 50 stepeni, ko da je nfs serijal.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Uplatih i ev skidam zadnji build. Javim kakav je feeling uz G25 :)
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    ovo meni izgledao 99% realno,kako je samo mocna grafika i ponasanje vozila a zvuk je fenomenalan kao i oni trzaji ubrzanja i kocenja,bas kao u pravom autu kada trzne kad pritisnes gas

    fenomenalno

    edit:
    koliko si uplatio novaca ?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Minimala je 10 eura (imaju podrsku za PayPal) i dobijas pristup svim buildovima, kako izlaze redom. Zadnji build je 1,5 GB velik.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Hajd javi koliko fps-a imas posto su pricali da ce biti zahtjevna bas.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Ide cudo u 60 fpsa sa 4xAA. Handling ODLICAN! Meni bolji od rFactor 2. Nevjerovatno da su isti ljudi pravili i onaj drek od plesanja auta u NFS Shiftu.

    Btw, screenove koje je Nails postavio su real-time, nista Photoshop :smt007
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    daj koji ss u full rezi.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Iznenadio me broj staza & auta u ovom ranom buildu igre, svaka im cast! FF od G25 je mnogo dobro uradjen, volan se opasno chupa. Btw, igram ga u Dx11 modu, sve na max, 4xMSAA, 8xAF i imam konstantno 60 fpsa. Zauzece rama oko 1 GB. U pokretu to jos mnogo bolje izgleda:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    fino izgleda ali ipak ne kao na slikama u prvom postu od nailsa, nekako su mutnije texture. Odnosno vise kao neki filter preko cijele slike, vjerovatno da zamaskiraju nedostatak detalja na texturama :).
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Mutnije vjerovatno radi AA moda, al texture, refleksije, osvjetljenje i sjene su identicne. Imaj na umu da ovo nije ni beta verzija, ima do kraja jos poliranja tonu. Ali handling & FF su odlicni!