Project CARS i Project CARS 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Inzinjer, Mar 16, 2005.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Izgleda odlicno ali da.. malo jeste mutno kao da nije fokusirano. Jedino mi volan izgleda ostro kada se "sjedi" u bolidu. Možda je ipak prezahtjevno sa detaljima kao na prvim slikama.. pa su malo "udesili" grafiku da se moze solidno gurati.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Nakon odvozenih 30ak krugova danas, ja molim svu raju koja imam MOMO ili bolji volan da ovo proba. Igra je fenomenalna, za 10 eura dobijes hejbet auta i staza, a svaki mjesec mozes skinuti noviji build, vrijedi i da duplo kosta! :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    koliko staza i koje?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Napali me ovo :mrgreen:

    Upravo se registrujem...
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Probao igru sinoc i dobro su odradili fiziku i grafika je odlicna u dx11. Ali malo je ipak prelagano voziti kada se sve asistencije pogase. Ono mozes slobodno opaliti po gasu do daske u vecini situacija i nece proklizati, isto i sa kocnicom. Sto se ostalog tice vrlo dobro odradjeno, force feedback isto vrlo dobro. Meni je ipak rFactor puno bolji, naravno i tezi za igrati. Ne kazem da je ono sto je teze i realnije ali meni je puno zanimljivije boriti se da bolid ocuvas na stazi dok prelazis spa nego ganjati sto bolje vrijeme na nekoj od staza u cars. Svaka igra ce imati svoje pobornike zasto je bolja ali je cinjenica da je rFactor2 puno puno tezi za igrati i trebaju puno bolji refleksi i puno vjezbanja da bi se krug odvezao kako treba, meni to vise pase bar sto se tice staze u Belgiji (nadat se vise takvih staza). Grafika u cars je napucanija sa odsjajima, lens flareovima i slicnim stvarima, ali je u rFactoru2 bolje prilagodjena dobu iz 60ih (mada jos nisu implementirani svi efekti) pa mi vise lezi. Jednostavno cars me podsjeca na masu drugih voznji (Race, race07, GTR, GTR2, NFS Shift..) dok mi je rFactor2 nekako unikatan u tom pogledu. Ali to je samo moje misljenje, svakako probati obje igre. :D

    EDIT: I da, zaboravio sam, osjecaj brzine u rFactoru 2 je nevjerovatno dobro odradjen. Do sada najbolje od svih voznji.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Svijet simulacija je drugaciji u odnosu na normalne igre. Da bi mogao sudit o nekon, potrebno je pola godine redovnog igranja i naravno utrkivanja po mogucnosti u nekoj ligi sa svim pravilima, pro tome ne mislim na utrke od sest krugova.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Wooow:

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Lik se valjda igrao samo sa DOF-om.. radi dubine a inace su ingame šotovi.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    [​IMG]
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3577W6nbpcw&feature=player_embedded[/youtube]
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Upravo skidam build 164, nisam ranije puno igrao jer je bilo slabo igrivo bez volana, ali navodno od build-a 160 je bolje optimizovana za gamepad-e.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Hajd' javi kako ide sa gamepadom posto nemam u planu uzimati volan.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Lose na prvu, baca se auto unaokolo k'o blesavo, slicno kao Shi(f)t 1 i 2 kojeg su oni radili.

    Vidjet cu na forumu postavke da prepisem, ima tema posvecena tome, ali nisam bas previse optimistican.

    Javim ti kasnije ili sutra sta sam uspio.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Ok, bas me interesuje jer sam konato uzeti neki gamepad radi ovoga. Neki vec igraju sa gemepadom pa se vjerovatno da podesiti ali eto.. javi sta si ti uspio.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Ovo nema smisla igrat sa gamepadom.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Rado bih ja stavio pred sebe 32" 1920x1080 LCD sa dobrom foteljom i postenim volanom. Malo da se potrudim i izveo bih.. ali ako nisam u tom raspolozenju, zabavit cu se dokle mi se da ici (..sa hardwerom).
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Evo probao sam sad na brzinu, definitivno osjetno bolje ali sad je problem, kao i mnogima na forumu, ogroman understeer, prednji kraj jednostavno ne slusa i promasujem svaki apex za "kilometar".

    Ali ipak ima nade, trebam jos malo tweak-ati postavke, a i sami developeri su svjesni ovog problema tako da bi trebalo biti poboljsanja.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Da li se moze staviti manji ugao okretanja pa da imas bolji osjecaj ? A da opet mali ugao ne smeta na ostrijim krivinama. Bas me cudi jer sam opusteno citao i pitao oko ovoga i ljudi navodno uredno igraju sa analogom.

    U suprotnom ako ne pratis putanju/apex onda to nema fajde igrati.

    EDIT: Ovo su jel.. nove ingame slike ? Primjetim da nema onog blura, nije mutno kao kod kolege na proslim slikama. Stavrno izgleda super. Ovo mi se šilji i na tastaturi.. haha:

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Ima mali milion podesavanja, sutra cu jos vidjeti sta se moze poboljsati.

    edit: usminkano je to ipak, vidis da je sav fokus na autu.
    Ali nije losa grafika, nije bas 10/10 ali sasvim OK da ti ne smeta.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

    Dosta bolje izgleda nego ovo:

    [​IMG]

    Mnogo blize slikama iz prvog posta.

    Nema te mutnoce kao kod Vede.. dok je DOF upotrebljen pa je fokus i stavljn samo na auto.

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YDcZlN8APjI&feature=player_embedded[/youtube]