Project CARS i Project CARS 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Inzinjer, Mar 16, 2005.

  1. extibo

    extibo Komšija

    Da. Izgleda da sam malo zakasnio. Nista onda, ceka se novembar.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Fizika izgleda pravo lose. Za ovo je GRID simulacija haman:



    Sta uradiše od igre.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vise kao NFS, i to ne Shift. :lol:
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije toliko losha kad vozis sa volanom i sve asistencije na off. Daleko je od Assetto Corse i iRacinga, al opet nije ovako arkadna.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    U*rali su fiziku u igri skroz, baca dosta na NFS Shift sada. Sumnjam da imaju vremena to tweakat do novembra. A cudi me, s obzirom da je ovo community assisted igra, gdje god na netu da procitas - niko ovo ne smatra simom, nije ovo ni u klasi sa AC, iRacingom itd. Iz prve ruke - slazem se.

    FFB (na T500) je takodjer losh, mrtav nekako, ne moze se porediti sa rFactor2 , AC & iRacingom.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko je star build 829 ..vrijedi li instalacije ? Ima neka narodna verzija.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Bas sinoc vozio najnoviji build, bmw z4, nije lose nimalo. FFB i dalje nije Bog zna sta, al zabavno je voziti.
    Probaj tu narodnu ako mozes.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Pristavio sam ga.. ide ko krepan ali ce biti valjda nekad'.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je ovo zbog narodnjaka ili igra izgleda ovako ?

    Ovo je max out: http://www.mediafire.com/convkey/bc17/m ... 2kt4fg.jpg

    Ide na nekih 27 frejmova. Spustim malo podesavanja pa ide nekih 60+.. ocito koce neke AA opcije pa cu se poigrati sa tim ali je ovo ispod prosjeka ako je ovo na originalu.

    Sto se tice hendlinga, nisam puno vozao al iza sada izgleda kao da se voza papirna kutija.

    Kako god, morat cemo sacekati 2015-u da saznamo kako ce u konačnici izgledati.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Reklamni snimci nemaju zive veze sa pravim stanjem, to sam spominjao vec par puta u ovoj temi.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Stavi sunny, 9 ujutru, onda je grafika najljepsa sa sun flareom i dugim sjenama.

    Probaj voziti BMW Z4, on nekako ima ok handling.

    Btw evo i nama koji smo minimala donirali su otkljucali sve staze i auta.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jbt, Gran Turismo, Forza i ostali fejkaju screenshote ali to je nebo i zemlja razlika...
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, sada to izgleda dosta dosta bolje. Vidim ima i koja staza bez sunca tako da sam mozda na prvu naletio na nešto slicno. Evo ovdje više screenova da ne linkam posebno:

    https://www.mediafire.com/folder/2ciqsjbzlc59x/CARS

    Što se tice hendlinga. Nije ono arkada, prst u uho i vozi. Mora se dosta paziti na doziranje gasa i ulazak u krivinu ali se neprirodno ponaša. Kada udaris u zid, nema veze sa reanošcu kako se odbija i slicno. Ne naginje se i ne gubi se grip kako bi covjek ocekivao ali opet je ovo prvi utisak. Možda se varam.

    Ali kada se sjetim kako auto "diše" i kako se naginje u auto club revolution u zavisnosti od krivine i kako inercija utice na naginjanje, ovo je cisto flat, nula. Mada je to opet vizualni dio.

    Sa druge strane skidam im kapu za FOV. Nesto za sta racing developeri nikada culi. Ko covjek našiljiš sebi koliki ces FOV i udri. Pa bio on i 160.

    Dosta opcija za kontrole. Baš možeš ušicati sta ti odgovara. Dosta grafičkih podešavanja, ono sto bi se reklo, pravi PC port.

    Sve u svemu ovako na prvu ipak ovo izgleda super. Fizika najveci problem ali nije kako rekoh ni NFS arkada.

    Kada bi ovaj build pustili u prodaju, ja bih ga kupio. Nisam probao corsu. Vjerovatno je to mozda i bolje rješenje ali sto se ostalih mainstream vozalica tice, ovo je super. I da, treba imati na umu da je ovo BETA.

    P.S.

    Ono, neko se žalio na sunce u BF3 ? Anyone ?

    [​IMG]
    (hehe.. naravno, može se ugasiti)
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Imas i narodnu verziju Corse RC 1.0.0, staza Imola, auto McLaren MP4-12C GTR i da vidis kako mete pod sa ovim pCarsom :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam za neki build od prošle godine pa mi bilo mrsko probavati, kontam staro. Sad sam vidio da je jucer postavljen neki 1.0.1 RC pa sam ga pristavio. Probat cu.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne izgleda to toliko loshe



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Bice ovo odlicna mainstream racing igra. Fali takvih. Ove cistokrvne arkade se brzo zaborave a nema svako volan za simulacije. Evo na kompu imaam F1 2014 i ni instalirao je nisam. Kazu da je pravo loša.

    Auto club revolution kojeg stalno spominjem je najbolja mainstream racing igra koju sam ikada probao. Mozes ukljuciti pomagala da voziš na tastaturi ili ugasiti sve da se zezas sa volanom. Zabava za citavu porodicu. Treba ostalima biti benchmark ali eto, f2p biznis i marketing od 0$ ce pojesti sav trud. I ono malo fanova, ukljucujuci i mene, je isfrustrirano sa odlukama i gašenjem igre dok se ceka V2.0. Ljudi napravili 10/10 igru i samo falilia koja flash reklama na torrentima i eto populacije, ali jok.

    Fali nekih recing igara koje se drze godinama sa velikim komjunitijem kao sto je to recimo LFS. Blackwood staza, ona jedna BMW formula i nekoliko godina zabave. Sate i sate proveo da savladam jednu krivinu.
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ma sad svaka racing igra dobro izgleda . Bitan je onaj filing :D
    Uzeo od rodjaka xbone nisam mu vratio 7 dana radi FH2 :lol: Igra bas ima onaj feel good osjecaj . Odmoris se uz nju :D Da je jos kakav olancic ihhhh :D
    Bas me zanima u kojem ce smjeru GT krenut :D Ako nastavi sa boringitisom lose mu se pise .