Project CARS i Project CARS 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Inzinjer, Mar 16, 2005.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Come on guys, its an AMD. :lol: :lol: :lol:
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Vedo Da li se kod tebe moze pokrenuti igra preko pCARSGld.exe koja dozvoljava developer menu i (otvara se sa F1 bilo gdje u igri) ?

    [​IMG]

    I ako ne, da li se moze aktivirati developer menu kada zadaš -gold komandu:

    "G:\01 pCARS\pCARS.exe" -gold

    Sorry sto smaram ali igra nema steering speed opciju jos od beta verzija. Ima užasan lag na gamepadu. Ovako mi nije igrivo a developer menu uopste ne radi preko -gold komande kao prije. Prek odeveloper menu sam palio old dampening i onda je brzina volana 100%, jednaka manuelnim pokretima.

    Ako se to ne moze podesiti na originalnoj igri onda ovo nije igrivo bez volana.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    kada je sve na max koliko imas fpsa na startu kada je puno automobila oko tebe?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam probao.. vjerovatno 2. Govorim u odnosu na stare buildove po referentim defaultnim postavkama, dobio sam dosta bolje rezultate. A ne znaci mi nista da probam ultra full grid kada nisam nikada probao na starim buildovima.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A ne moras na ultra, imas li veliki pad fpsa sa tim svojim postavkama na startu sa puno automobila u odnosu kada su samo 2-3 auta vidljiva i nisi na startu? Najgore sto ne zna koristiti cpu do kraja, recimo na startu cpu ne ide preko 80%, a gpu na samo 70%.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Dubai staza. Na ciljnoj ravnini kada sam solo imama 70FPS, poslije tamo oko stotinjak. Sa 19 auta na startu imam 55 FPS, poslije prve krivine vec je oko 70 FPS. Razliak izmedju desetak auta oko mene i sa 2-3 nije velika a razlika izmedju ciljne ravnine i ostatka staze mi je ok radi publike i objekata. Jednaka razliak u FPS-u kao kod drugih igara ili corse.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ocito da cu morati smanjivati detalje, samo glupo kada su i cpu i gpu na 70-80%, ili je losa optimizacija ili amd driveri.

    EDIT Ipak je nesto do drivera po obicaju :D

    http://www.pcgameshardware.de/Project-C ... t-1158026/

     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja u task manageru stavim da 3d max rendering ide na 3 jezgre, jednu jezgru ostavim free za igru. I igra i sa jednom jezgrom pici full speed, dok ostale 3 jezgre su 100% zauzete rendanjem.

    Probam poslije. A igra je toliko s*ebana, da moram izbrisati pCars64.exe i re-namati pCars.exe u pCars64.exe i onda ga pokrenuti. U suprotnom se igra pokrene i odma se minimizuje, cujes zvuk i sve, al nema sanse "dici" sliku.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ne ide mi u glavu da su napravili vise arkadu nego sim a da nisu stavili steering speed opciju za gamepad kada ga toliko forsiraju.

    EDIT:

    Unfortunately that's not possible atm, maybe one of the presets will be adjusted in the future to give more direct control as you mention." Nije ni cudo sto se ljudi grudvaju u MP.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gledam lik vozi pro mode online, ljudi se zabijaju u tebe da ih ne predjes, ko da je GTA..
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve me više odvlaci od kupovine. Ovaj grip po travi je šega:



    Na lijevom izletanju umjesto da me izvrti, usporilo me 2-3 km/h. Nidje veze. Bez pomagala osim ABS.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kome treba raw output za x360 (raditi naravno na svoju odgovornost obzirom da posloje modifikacije gamepada, igre ne prepoznaju x360 kao gamepad):

    Vjerovatno ce na win8 biti problem sa unsigned drivers restrikcijama pa treba to isključiti. Poslije se zabaviti malo oko kalibracije volana ali je output odlican.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    za AMD kartice iskljuciti travu skroz i igra pici puno bolje, gpu usage ide sa 80% na 99%.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Bacih im kintu:

    [​IMG]
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja kad god odem na online, izlista 8-11 servera, na svakom po 1-2 covjeka voze. Pa gdje su ti milioni igraca? XD
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mislim 5 exkluzivnih auta i career evenata. Da je fizicka limited edition, mislim da bi dosla i neka knjigica, i sve to u nekoj limenoj kutijici.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sad' naletih na trailer LE verzije. Hvala.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ko nabada na gamepadu, imaju moje postavke u opisu videa..



    Nije lose, igra je kompletna onako u ovih dan-dva igranja ali je fizika cudna. Previse se auto lijepi a kada podje popustati grip, ako ne reagujes istog momenta, izvrtiš se. Tesko je voziti ovo nakon simulacije jer u vecini slucajeva kada kontam da sam na limitu, ti mozes dodati puni i izvadiš se iz krivine. Imam sjecaj kao da su aktivne asistencije a ni ABS ne koristim. A onda zna odjednom da popušta zadnji kraj. Nadam se da nece dosaditi ali ovo do sada je super. Da je ovo pravi sim bila bi najbolja racing igra ikad.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017