Project Cyrix by Blowfish

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Blowfish, Sep 5, 2009.

  1. RaP

    RaP Komšija

    heh stvarno ista :) ma za mene netreba vjerovatno cu nju koristit evo sad zavrsio sa rastavljanjem napojne i presprejo temeljnom slike ce biti kad malo vise uradim
     
  2. Nihad

    Nihad Aktivista

    @RaP:
    I meni se čini da je taj velkački hladnjak za Pentiuma Pro, iako ne mogu biti skroz siguran. Sigurno je dosta širi od soketa, i ne znam kako bi stao na većinu ploča (zbog kondenzatora unaokolo). Ipak, volio bih ga uzeti od tebe jednog dana kad budeš u Sarajevu. U zamjenu ti mogu dati nešta šta bi tebi moglo koritistiti (npr. EDO RAM ako ti treba?). Reci pa ćemo vidjeti imam li.

    @Blowfish:
    Ako si ti namjeravao od RaP-a uzeti ovog hladnjaka za PProa, imam puno bolje rješenje. Tebi taj hladnjak ne odgovara. Dat ću ti ja povećeg hladnjaka (bez ventilatora, ali može se naturiti ventilator) za socket 370 ili 462 (u svakom slučaju bi trebao odgovarati za Socket 5/7), a nek meni ostane ovaj za PPro-a.




    Ta FIC PA-2005 je bila veoma popularna ploča u svoje vrijeme. Čak sam i ja imao jednu prije nekoliko godina. Ploča je srednja klasa, i bila je vrlo popularna zbog cijene. Udarni nedostatak joj je upotreba VIA-inog čipseta. Međutim, ta ploča daje maksimum od sebe (u kvalitativnom i funkcionalnom smislu) s obzirom na prisutnost tog čipseta. Zato je i bila popularna. Kako god, bolja je zasigurno od te VXPro+ ploče. Kasnije revizije te ploče mogu raditi na 75 MHz FSB-u (fabrički certifikovano), tako da možete i fino kloknuti mašinu ako imate noviju reviziju.

    Ovdje možete naći neke dokumente za tu ploču:
    http://www.fic.com.tw/support/motherboard/cputable.aspx
     
  3. RaP

    RaP Komšija

    @Nihad & Blowfish
    Ma nema frke ko hoce nek ga uzme samo ovaj hladnjak nemoze na PA-2005 plocu smetaju kondezatori, ali mislim da je to bas taj hladnjak od Pproa. Do kolko GB HDD-a podrzava ova ploca jer zaboravio sam koliko su bucni ovi stari HDD-ovi, bucni su pravo a kad upars dva ista melju ko mjesalica :lol:
     
  4. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ne znam stvarno sta ima u njima pa onoliko udaraju, isto onaj zvuk za gluhonjeme u semaforima.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zvuk za GLUHOnijeme? :/
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Koji rofl :D
     
  7. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Oj, mislim slijepe :mrgreen:
     
  8. RaP

    RaP Komšija

    Mali lapsus hahha nego dokle si stao daj par slika radis li prednji dio kucista ?
     
  9. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ne radim nista. Ustvari radim, ali ovaj racunar koji redovno koristim. Radim neke manje modifikacije (koje uzimaju puno vremena) pa kad to zavrsim onda nastavljam sa Cyrixom. Ima tu i fakultet i druge obaveze tako da mogu obecati da dugo nece biti slika :D
     
  10. teh krystal

    teh krystal Novi član

    Hahahah..

    Ja imam isto neki stari računar , ako se uopće može nazvati tako.Radije digitron.

    Isti je proc kao kod tebe Cyrix , ne sjećam se tačno koji ali kad sam čitao specifikacije na net-u , brzina iznosi 40MHz.
    Imam tri pločice rama , neznam kojiko memorije jer nemam monitora.Ne znam dal uošpće radi , upali se on , ali nemam monitora.

    :|
     
  11. RaP

    RaP Komšija

    hm nemas nikakve slike na monitoru ili nemas monitor kao objekat ? a ako je brzina 40 mhz onda je vjerovatno 4x86
     
  12. teh krystal

    teh krystal Novi član

    Nemam monitora ..

    A na ovaj ne može naravno , prevelika rezolucija..
     
  13. GW

    GW Moderator

    Možeš priključiti bilo koji monitor sa VGA konektorom.
     
  14. RaP

    RaP Komšija

    jedino aku mu je monitor full hd ??
     
  15. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Graficka i monitor moraju biti kompatibilni sto se tice rezolucije, znaci moraju imati neku zajednicku rezoluciju koju podrzavaju. Stavljao sam 15" na ATI 4850 ali nije moglo jer nakon POST-a monitor nije nista prikazivao. Pretpostavljam da je najveca rezolucija monitora manja od najmanje rezolucije graficke.
    Pretpostavljam da krystalova graficka nece gurati nista iznad 800x600, ako moze i to.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Ova rečenica nema smisla.

    Svaki monitor sa VGA konektorom može prikazati 640x480 rezoluciju i stoga će prikazati BIOS i POST ekran toga računara. Koja je maksimalna rezolucija te grafičke je nebitno, samo je bitno da je VGA kompatibilna i prikazaće sliku na monitoru.
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Sigurno da 15" monitor moze prikazati 640x480 (max) ali najmanja rezolucija u ATI 4850 je 800x600 sto je previse za taj monitor. Znaci max rez. monitora < min rez. graficke.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Ok. Rečenica ima smisla ali nije tačna. 15" monitori tipično mogu prikazati max 1024x768. 4850 može prikazati 640x480. Činjenica da si vidio POST ekran dokazuje da ti grafička može prikazati 640x480. Tebi se vjerovatno dogodilo da si imao preveliku rezoluciju u windowsu pa je monitor nije mogao prikazati.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako nista, prilikom paljenja se mora bar POST na monitoru vidjeti.
     
  20. GW

    GW Moderator

    No shit sherlock. To sam ja upravo napisao.