Project No. 1

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by elvirbej, May 17, 2015.

  1. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Poz drustvo,

    evo jedna tema od mene, a da se ne radi o oglasu ili o molbi za procjenu. :)
    Odavno se kanim sastaviti sebi jedan media pc, ali mi se nikada nije svidjela ideja da to bude neka metalna kutija koja ce stajati pored, iznad, iza ili ispod tv-a. Ime No. 1 jer prvi put radim bilo kakav moding ili slicno. Jos da mi ruke nisu lijeve islo bi sve brze. :)
    Na kraju, ako dodje do kraja :), ipak nece ispasti kao sto sam prvobitno planirao. Nece biti ssd-a, a nije mi se davalo puno novca za maticnu koja ima wifi. Steta sto ova nema HDMI izlaz tako da cu ipak morati ubaciti neku low profile grafiku. Mozda 7750 kazu da moze u crossfire sa 7660d. :) PC ce ici na zid iznad tv-a .

    Sistem: Asrock FM2 ploca sa APU A10 5700 procesorom, 8gb rama, za pocetak ovaj seagate 250gb i fortron hexa 400w.

    Do sada uradjeno:
    Isjekao pleksiglas (pod 45 stepeni) , i plocu na kojoj ce sve stajati. Otvore za kablove, postavio one sarafe, ne znam kako se zovu, sto odvajaju maticnu od kucista.
    Ostalo jos:
    Postaviti i spojiti led diode ispod ploce, skontati kako pricvrstiti napojnu, ipak ce visiti na zidu. Pricvrstiti pleksiglas, isjeci i zalijepiti nogare koji ce ujedno i pokriti sve kablove ispod drvene ploce. Drvenu plocu oblijepiti karbonskom folijom.
    Ideja nije moja vec prepisana sa neta. Naziv uzora je "maxxplanck mini" sa overclock foruma.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. black

    black Komšija

    Sta ce ti graficka , samo uzmes DVI > HDMI kabl.
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Cuj FM2 ploca bez hdmi porta. Kakav je to jad moj Elvire :p
     
  4. black

    black Komšija

    Uzmi crni marker i ove kondenzatore ofarbaj
     
  5. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    @black zbog zvuka sam mislio al ev vidim da imam ulaz na tv-u.
    @zeleni nisam ni gledao :) i sam sam se iznenadio kad sam vidio :)
     
  6. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Kakvi su ovi wifi usb stickovi? vrijedi li uzimati?
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Izbjegavaj sve bez eksterne antene ako imas ikakvih betonskih zidova gdje zivis.
     
  8. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Blizu su router i tv i nema zidova izmedju.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Mozes onda i one mini skroz iz kine.
     
  10. black

    black Komšija

    Ide zvuk i preko DVI to HDMI , samu biosu promjenio opciju.
     
  11. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Eto vidis to nisam znao.
     
  12. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    nazalost, u nedostatku dobrog alata i zivaca :) vidi se svaka neravnina ispod folije.

    Ipak, po meni izgleda dobro. HDD nije dobro osvjetljen moram to provjeriti. Moram ugraditi negdje power dugme, na njega sam totalno zaboravio. Moram praviti kompromis jer ove tzv. glass holderre ne mogu nigdje naci.
    [​IMG]

    [​IMG]
     
  13. black

    black Komšija

    Jesi li isao u schachermayer oni imaju dosta repromaterijala za namjestaj?
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nemoj me držati za riječ ali mislim da imaš držače za staklo u Penny-u, provjeri i OBI
     
  15. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Plava led mi se nije svidjala pa sam stavio crvenu. U sustini to je to, ostalo je jos sminkanje i pleksiglas na vrhu i dugme za paljenje.
    Racunar radi perfektno i postavim jos sliku kada bude na zidu :D.


    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imenjace svaka cast, inace svaki Elvir je kreativna dusa ( Laka ftw ). :D
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Skines te noge, objesis ga na zid :D
     
  18. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Hvala imenjace, bit ce meni laka kad zena popizdi haha...
    Zeleni ide ovo svakako na zid, a noge ce drzati pleksiglas.