Promjena product koda na N73 ME

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dejson, May 11, 2009.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    zadnja verzija firmware-a za n73me je od 21.03.2008.
     
  2. dejson

    dejson Aktivista

    Provjeri ovaj link

    http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/model:N73

    Upravu si 4.0812.4.2.1 21-03-2008 Music Edition

    Ja sam svoju oborio na obicnu n73. Ali ne zalim.
     
  3. dejson

    dejson Aktivista

    Evo jos malo interesantnih stvari.

    http://linux.sgms-centre.com/nokiafaq/branded-phones/
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    meni sad ništa nije jasno...

    prošle sedmice sam bio u servisu i rekli su mi da je zadnja verzija za music edition ova koju ja imam od 21.03.2008... ne kontam sad šta je to 26.09.2008?
     
  5. dejson

    dejson Aktivista

    Ah pa ja ti kazem da si u pravu. Jeste zadnja verzija za ME taj datum 21.03.2008 . I kod mene je ME. ALi mislim da vise nije, jer je valjda za obicnu N73 ovaj zadnji firmware koji sam ja danas updateirao.

    Nego ne znam vidi, pitaj ih da ti promjene product code i izvrse update na zadnji firmware. Ja vjerujem da se vec moze skinuti mimo nokie ovaj zadnji firmware. A ako sam ja uspio promijeniti, mogu i oni.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Qler, ..ili ako je siva ne mora znacit da nije ME :)

    Ostalima kojima nije jasno, razlika je u slusalicama koje se dobiju i verziji SW.č Taj SW nista nije bolji al inista od "obicne" N73 jedino sto je stalno upaljen music player. Sad.. najveca caka upaljenog playera jeste sto se poboljsa zvuk na ostalim playerima i aplikacijama koje reprodukuju zvuk. To sam davno otkrio dok sam imao n80.

    Uglavnom ME ne-ME isti djavo ;)
     
  7. dejson

    dejson Aktivista

    Ma da slazem se. Ali vidis sad te cake . Meni nije pisalo na ovoj stranici koju sam stavio kao referencu za firmware-e, da je ovaj firmware za ME. Mislim dobio sam sluske i upaljen player na startu, koji odmah gasim naravno. Ali i nakon primjene ovog novog firmware-a opet mi se pali player pri svakom pokretanju, tako da ostaje mogucnost da je ovo ipak za ME. Mislim ja sam stavio product code finski za koji jedino ima dostupna ova verzija firmware-a. Cak ima jos jedan firmware oposlije ovoga ali nije dostupan preko NSU. Bas cu sada da zaguglam da pokusam da ga pronadjem. Imao sam stranicu gdje se mogu skinuti svi firmware-i za nokie pa sa nemesisom ili phoenixom da se opali flash.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nije da ne treba update ali.. jako jako male razlike su izmedju tih softwera.. sve su nadogradjivani neci a ne iz temelja radjeni (logicno) tako da, ako ti taj "fercera" nema potrebe da se stalno cimas oko softwera.

    Da.. haman s isvukao za ME po tom playeru. Da je malo vise rama ne bi smetalo ali tako.. ipak treba da je ugasen. Predpostavit je da ces imat najmanje ostalih 3 aplikacija aktivnih.
     
  9. dejson

    dejson Aktivista

  10. comrade

    comrade Aktivista

    dejson i ja sam tako pokusavao uraditi update....i fino ono pise u slucaju da pise da je mob dics. ne diraj ili ako je ekran crn....
    medjutim meni prva 3 puta nsu izbaci da je fakat mob disc...i ono pise vadi bateriju ,usb pa vracaj i upali mob..i tako sam ja to radio 3 puta sam upalio mob a
    4 put desi se isto ono ko prva 3 puta(crn ekran i disc.) s tim da nsu nije izbacio da je mob disc. i ja se iznerviram jer sam 3 sata visio ispred kompa pokusavajuci da uradim update i ja one kablove povadim i onda desi se da ne mogu da upalim mob :evil: :evil:
    i odem na carsiju i kaze lik 10km popravak.. :)
    zakljucak: nikad,nikad,nikad ne carkaj kablove :smt006
     
  11. dejson

    dejson Aktivista

    Ma i ja sam prijatelju, ali eto posrecilo mi se a i tebi jer je mene popravak istog kvara na 6680 kostao 30 KM i to ko meni, pih.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dovoljno se samo drzati uputa i imati hladnu glavu i mirne ruke, te pustiti da softverski dio posla odradi svoje. Dosad sam flashao dosta telefona sebi, od toga K750>D750,W700,W800, K610>V630,K530 i konacno u W660, K550>W610, ubio sam ga na kraju svjestan sta radim jer sam prvo probao flashovati u W880, privlacio me izgled fonta, koji je izgledao "cisce" i "svjezije" od ovog na K550, no svakako sam znao da to ne ide, ali zelio sam probati, i biti prvi koji ce to postici, a onda cackati po "osjetljivim dijelovima" softvera i nisam zalio za njim, N70 u N70 ME, N73 u N73 ME, N93 u noviju verziju softvera, sada zelim to odraditi na 6280 jer me iritira ovaj t-mobile branded softver.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    N73 sa zadnjim firmwareom isto kao i ME pokrece player :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Eh to nisam znao. Ne kontam poentu al dobro.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma u glavnom to ME sad ti nikakvu ulogu ne igra... isti telefoni :)
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Licno se nisam puno s tim zezao. Nisam imao tu noviju verziju "obicne" N73, koja ima isti music player kao na ME, ali sam cuo komentare od drugih korisnika N73ce da je razlika jedino u one dvije-tri teme, specificne za ME, i u visualizacijama (Osciloscope, a onaj drugi, ne sjecam se kako se zvao). Nadam se da ne grijesim, u svakom slucaju ako ko ima obicnu verziju softvera nek provjeri imaju li visualizacije.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    imaju i vizualizacije, jedino za te teme nisam siguran.
     
  18. comrade

    comrade Aktivista

    pitanje:jel moguce promijentii oklop n73
    i ako moze neko nek mi pojasni sta je flashovanje(ukratko) :D
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    moguce, malo teze sam, ako ne znas sta radis.

    flashovanje je, pih, prepisivanje software-a. nesto kao kad opalis format i snimis ponovo friske windowse :)
     
  20. comrade

    comrade Aktivista