Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Perop je i meni takodjer odmah odgovarao i slao komponente odmah sutradan.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jest' vraga ažurniji, mene folirao za 1060 danima, te danas će poslati, te sutra, i nikad nije stigla.
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Mene je ispostovao, izgleda da je kod svih tih sa pika, toplo-hladno.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ko je provjeren od novih hardwer prodavača na piku? Vidim 10 novih profila..
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čini se da je ovaj "PCHardware" najprofesionalniji, mada je i taj znao odgovarati 3 dana na upit.
     
  6. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ja najčešće uzmam kod perop al dok ti dostavi artikal prodje od onog dogovorenog roka i sedmica, meni to nije problem.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije problem da ti odmah kaže, al' petljaju svi odreda k'o mala djeca (bio sam na putu, dobavljač mi se ne javlja, kartica otišla na pogrešnu adresu, dobavljač je digao cijenu, praznici su, nisam ranije vidio poruku i sl.)
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma to je ono nema tel. na stanju, pa ceka da mu dodje i onda ti posalje. A tebi vamo neku sasvim drugu pricu slaze.
     
  9. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Pa oni niti imaju to kod sebe nego kad ti naručiš onda oni poručuju robu iz Srbije.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To me apsolutno ne zanima odakle naručuju. Reci brate u dan-dva kada će stići, ispoštuj to i gotovo.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni nije problem da kaže doći će za 10 dana, i da dođe za 10. A ne, muljaju..
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ovo je zaista annoying kad kazu da imaju a u stvari nemaju.

    ja sam narucivao jedan pc, reče lik da ima i da će poslati kad prodje praznik, i kad je prošao praznik ne javlja fraer nikako, reko šta je bilo, kaže nema na stanju, da izaberem drugi.

    isto tako i za monitor, narucio jedan i fraer isto kaze da ce poslati, 7 dana čekam, reko šta je problem kaze nestalo na lageru, ne zna kad će biti opet dostupan.

    pa mislim ono, reci nemam trenutno, mogu nabaviti i bice dostupno tad i tad. sve ostalo je zavlacenje musterije, srecom ne idem odmah tamo na ´kupi artikal´. inace bih bez razmisljanja pukao minus
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nekad bi iz principa sačekao da pošalju pa onda 'ladno odbio pošiljku.
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jbg, i ti bi isto na njihovom mjestu.
    Ako hoces da zadrzis kupca onda neces reci "bit ce za 15 dana", jer ce kupac trazit kod drugog, logicno. :D
     
  15. kio

    kio Komšija

    A kakav je ovaj: GamingShopBN :) Kada ste se raspisali, on izgleda kao jedan od najpovoljnijih.
     
  16. xman

    xman Komšija

    Ja uzeo cijelu konfu i mis kod njega,sve ok. I ja sam cekao par dana na 980 TI ali je tada bilo neke frke na granici...
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne sumnjam da je sve ok, ali ako već dajem finu sumu za hardver bez fiskalnog pokrića onda barem hoću da znam tačno koji dan će stići (i da li će uopće), bez izgovora i muljanja. To je sve.
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne vjerujem da ovakvi dobavljači imaju tu mogućnost da garntiraju išta, jer koliko sam informiran nabavka ide preko Mađarske i Srbije. Prvo oni tamo moraju imati na stanju, pa onda neko to mora prevesti preko granice da zaobiđe carinu i pdv. Puno varijabli. Kad nešto poručuješ preko naših distributera oni kažu rok dostave je 3-4 sedmice. Većina tako, nekad je i 2 sedmice. Kaže samo, nama to dolazi iz Holandije, morat će na carinu i tako je kako je. Nikad ne dobiješ tačan datum za nešto što nemaju na lageru. Vjerujem da i ovi nemaju to na lageru, pa ne znam sta bi vam rekao za tačan datum. Ako nešto ima na lageru a zavlači, to je druga priča.

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Isti ko i ostali: nema na stanju, biće sljedeće sedmice, ne odgovara danima na poruke, krivi dobavljača za drugačije cijene i dostupnost i sl. A i nije najpovoljniji.

    A inače se kupci zadržavaju tako što kažeš da će biti za tri dana, a pošalješ za petnaest?
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nego sta, tako to ide kod nas. Ne ocekujes valjda da ce ti spustit cijenu il nesto slicno, jer si cekao? :D