Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Javio sam mu se, ima ovaj o kojem razmisljam
    CRUCIAL 16GB Ballistix Sport DDR4 2400MHz CL16 KIT - 265KM.

    PS: Je li ti da neki račun ili je sve na riječ?
    Kontam pola kompa od njega uzeti.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Najbolje da pitaš njega za garanciju i račun...to iskreno ja i je računam kada su ti likovi u pitanju sa šverovanom robom. Znači neće te prevariti u smislu da ciglu pošalje ali ne polažem nade u neku garanciju.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mogu li se obratiti pik administraciji da bar ostave negativan dojam liku.

    Dogovorim sve za mobitel prekjučee da ga rezerviše, ja u nedjelju dolazim po mobitel u Mostar iz Sarajeva, on kaže nikakav problem. Nakon toga, jučer se javlja i traži da obavim kupovinu na piku što sam izignorisao jer ne kupujem ništa i ne ostavljam dojmove dok skroz kupovina nije obavljena.

    Dan nakon toga(danas), ja podigao novac i javljam mu se, a on sklonio telefon i prodao ga nekom drugom.

    Imam svu prepisku, gdje je koretkno sve s moje strane, "crno na bijelo".
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mislim da ti to nece proci. Trebao si poslati zahtjev za kupovinu, pa neka ga on odbije. Niko te nije tjerao da ostavljas dojam prije nego preuzmes paket...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nabijem mu dojam na onu stvar, pa nije jucer dosao na pik

    Izgubio je musteriju sa tim, a vrlo vjerovatno moze i ukaljati ugled.

    ja bih isto postupio, cisto sumnjam da je on njega prodao, vjerovatno povukao ga s pika i onda ce ga vratiti kroz dan dva

    ja sam xiaomi telefone uzimao s pika, i ni jedan od njih nije trazio dojmove da im ostavim, tek kad sam ja upitao onda su rekli da im ostavim dojam.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa ne rece u prvom komentaru da ti je trazio dojam vec samo da kliknes da kupis artikal? To je i za tebe bolje upravo zato da ne moze skloniti artikal.
     
    Vedo likes this.
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ostavi link profila..
     
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Da li je možda neko kupovao od nexusdoo?

    Nudi mi grafičku RX580 8GB. Do jučer je na profilu prodavao i RIG. Kaže mi da je kartica nova i da izdaje on račun. Nisam baš nešto 100% siguran.
    https://www.olx.ba/profil/nexusdoo
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    "Cijena je bez pdv-a"
     
  11. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Posalje racune svoje, rucno pisane. Neces od tih dobiti fiskalni racun, zbog toga i prolazis jeftinije.

    Jednom prilikom racunar mi se nesto cudno ponasao, javio sam mu se i lik je samo rekao da mu posaljem citav racunar i da ce on da dijagnosticira sve i sredi, tako da ne vjerujem da je garancija toliki problem (barem dok on jednostavno ne ode sa trzista :) ).
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Koliko su ovi pouzdani, da li je neko kupovao od njih i je li prava radnja (posto ne mogu da nadjem info na internetu)?
    https://teslashop.olx.ba/
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Vjerovatno ko i 90% radnji na olx, garaza.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa mislim makar mi je bitno nek su pouzdani, nije strasno ako nisu registrovana radnja. :)
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    To je bio moj odgovor na "nema ih na internetu" :) A da li su pouzdani ne znam, vjerovatno jesu, manje vise je to sve isto. Samo sto vecina nema gotov nista na stanju, pa uvaljuju sta imaju ili cekas dok ne nabave.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A to jeste, znam da vole da zavlace.
    Volio bih da se javi neko ko je kupovao od njih, da znam sta da ocekujem
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ma sa 38 dojmova tesko da je neko sa foruma kupovao od njih. Uzmi u obzir da ima provjerenih svercera sa 3-4 hiljade dojmova.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima ta verifikacija da je 100% pouzdana radnja, trebalo bi to da bar nesto znaci.


    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Znači isto kao i za običnog korisnika, verifikovan email, telefon i adresa. Ne traže im pdv broj niti potvrdu poreske o plaćenim porezima :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. veki81

    veki81 Aktivista

    Ovo vise ni inspekcija ne trazi :D