Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa da, ja nisam htio monitor od njega bez garancije.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Evo dodje poruka na olx, da je odsad slanje preko a2b 15 umjesto 9KM, a preko bh post express 7KM (do 10kg). Ne kontam ovo za a2b, kakva je onda to pogodnost, radije cu nazvat bilo koju drugu postu rucno nego njima dat 15. Na toliku kolicinu narudzbi stavit tu cijenu nema smisla...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A2B je firma u rasulu,mozda se i ugase...totalno su losi kao poslodavci i ljudi su masovno napustili,plate kasne i rasulo je .Ovo je informacija od radnika iz prve ruke,i ovaj radnik je na odlasku...tako da su ovi haman pa odmah povecali cijene,da se namire.Danas kolegice zvale A2B da pitaju koliko kosta slanje do Zenice sa otkupninom,rekli im 22 KM haha

    Sto se BH Expresa tice,ja cu od sada sa njima raditi,em su najjeftiniji a izgleda i najbrzi.Nedavno slao nesto preko njih,ujutro poslao paket a navecer isti dan dosao,sutradan isporucen covjeku...od mene preporuka za njih
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam već tri paketa preko njih sva tri za 24h završeno. 7km, super su skontali.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    7KM zicer realno
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jos jedan plus za BHP express

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa zar nije 9KM minimum po zakonu, ja to kao negdje procita.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Takođe preporuka za bhp, svaki paket na vrijeme, iako ni sa a2b nisam imao problema, ali bih ih cekao do popodnevnih sati, pa mi to nije bas odgovaralo. Sad kao da gledam i ovi ce jer ce sve preko njih ici, al ako se dobro organiziraju..

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Da je cijena definisana u Zakonu? Čisto sumnjam :) Možda nekim dogovorom između brzih pošti? Ali kad je u pitanju ovakav ugovor na veliko, može se cijena definisati kako hoćeš. Pa sverceri sa Facebooka koji preprodaju robu imaju ugovor na 5-6KM dostavu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Još jedan plus za BH Poštu.....školski primjer kako te konkurencija natjera da podigneš produktivnost i kvalitet usluge....
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sa BHP radim otkako imaju Express uslugu, i nikada nisam imao problem. Kod mene je prednost sto je poslovnica pošte 2 minute od mog radnog mjesta, pa kad hocu nesto poslati bude mi usput kad krenem kuci, a isto tako mi bude usput da pokupim lovu ako je neko pouzeće u pitanju (obicno to bude na dan uručenja, cim u odredišnoj pošti evidentiraju uručenje). Nikad nijedan problem s njima nisam imao ni kod slanja ni kod prijema posiljki. Radio sam i sa ExpressOne, i sa A2B i sa Euroexpress... sve ista govna. Čim šalješ pošiljku u neko zabačeno mjesto, zaboravi na uručenje u roku od 24h. Jednostavno slažu da se primaoc nije javio na telefon, a nisu ga ni zvali ili je odzvonilo 2 sec a onda se vozač ne javlja na povratni poziv. To mi se par puta desilo sa ExpressOne. Kod Euroexpressa sam jednom čekao lovu 5 dana. Od druga @RaP kupio TV, on s njima imao ugovor, poslao ga u petak i ja ga trebao dobiti u subotu. Nakon sto sam im ja jbo mater, a onda i Rapi, sjeli maksuz u kombi i dovezli mi ga u subotu iz Doboja (meni slagali da posiljaoc nije naznacio dostavu subotom, a dostava subotom je standardna usluga za ugovorene posiljaoce). Jedina mana kod BHP je što ne zovu na mobitel, nego sjedi kuci i cekaj postara na vratima a najbolje je odmah ujutro zvati poslovnicu pošte da ti daju broj poštara pa s njim dogovori preuzimanje.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mene nazovu na telefon, uredno sve. Čovjek koji razvozi mi je inače i poštar, zna gdje živim i radim, samo nazove i pita gdje da dostavi. Ugl ja prezadovoljan. Ako ništa oni ne mogu tek tako krasti kao što su privatnici radili. Svi su razvozili tri puta sedmično tako da te nekad zakači 24h nekad dva dana, sada toga više nema, plus ti vozači su krali, jednom su me pokušali zavrnuti za 300km, jednom tastatura došla mokra i tako milion slučajeva kao taj tvoj ili ovi moji bez obzira na firmu. Plus tek u posljednje vrijeme su i ovi privatnici dolazili na adresu, prije nazove pa se ganjaj s njim po gradu, a cijene digli samo tako.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kljucna je usluga,evo ni od vas niko ne komentarise cijene,nego samo iskustva sa raznim kurirskim firmama
    radnika ima svakakvih a vise od pola ih je nepouzdano i boli ih K za svim...mada su i uslovi u ovim firmama losi,pa na kraju ispastaju korisnicini krivi ni duzni

    ako BH posta nastavi ovako sa uslugom a i cijenom,ima da pometu konkurenciju...samo ce morati onda zaposliti jos ljudi,jer ovo sto sada dostavljaju,rade isti oni postari koji ti donose i racune,postu,penziju i ne znam koliko ce moci sve stizati,ako se poveca obim posla
    mene ovi moji postari znaju i ili donose kuci ili na posao a nekada i nazove,da pita gdje da ostavi paket
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kod BHP je dostava express uslugom ~10KM do 10kg i 500KM osigurane vrijednosti (sa ExpressOne imam ugovor i dostava mi je 7KM sa PDV ali sam ih koristio samo 15tak puta i prestao kad sam vidio da lažu i petljaju, a BHP skuplja pisljive 3KM). Ima tu jos kojekakvih stavki koje kod BHP mogu povecati cijenu ali su opcione. Ako kupovina ide preko olx + BHP, dostava je 7KM i tu su najjeftiniji ja mislim.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jedno brzinsko pitanje. Kada dogovorim sa prodavcem na piku i kliknem kupi i on prihvati i kaze poslije cemo razmijeniti dojmove. Ja dobijem obavijest da ne mogu ostaviti dojam prije prodavca i da on ima rok od 10 dana da ostavi dojam. Da li to znaci da on moze izbrisati transakciju u tih 10 dana, da li cu ja moci ostaviti dojam nakon 10 dana i ako on ne ostavi? Hvala :D
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne vjerujem, mislim da su zastitili prodavace a ne kupce. Totalno debilno.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    a cek pise da ja kao kupac ne mogu prvi ostaviti dojam a da prodavac ima rok za ostavljanje dojma 10 dana. Nesto se ne sjecam ovog roka od 10 dana prije, da nisu ubacili nesto novo!? Da li on sada nakon sto je prihvatio moze izbrisati ovu zapocetu transakciju? Da li cu ja nakon tih 10 dana ako on ne ostavi dojam moci ostaviti dojam? Nekako mi to logicno inace cemu ovaj rok od 10 dana :D

    EDIT: Nadjoh ovo ali opet nema odgovora na moje pitanje https://blog.olx.ba/2014/07/22/kako...rsiti-razmjenu-dojmova-na-novoj-verziji-pika/

    Ima ovo
    Da li ovo znaci da cu poslije tih 10 dana moci ostaviti dojam i ako prodavac ne ostavi?

    EDIT2: Izgleda da kupac uopste nije zasticen.
     
    Last edited: Mar 3, 2019
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kazem ti ja...
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    olx je totalna smijurija od sajta...ne znam da su ikada rijesili kakav spor ili problem
    tamo izgleda rade totalne neznalice
    nazalost,to je kod nas najpopularniji sajt za kupovinu...kakvi mi,takav i sajt
    da ne pricam o oglasavanju artikala koje nemas na stanju

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    O cemu vi? Olx je jbena pijaca. Nije to ebay ili amazon. Kao da odes upravniku pijace i zalis se sto ti je trgovac uvalio truhle jabuke... Sta upravnik ima s tim?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    commit, Aldiin and NaLe! like this.