Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    I ja.
     
    edgsi likes this.
  2. edgsi

    edgsi Aktivista

    Cuo sam se s njima, rekli da ce danas poslati i javiti i nisu javili... Valjda me nece zavlaciti...
     
  3. 7mediN

    7mediN Novi član

    da li je neko saradjivao sa LotusPC? htio bih da kupim 1660 Super kod njega, ne znam da li je pouzdan.
     
  4. Scholl

    Scholl Aktivista

    nema on nista na stanju
    to kako oni prodaju, moze svako
    naruci iz njemacke, madjarske srbije pa ti cekaj
    lakse ti je da sam odes po to sto zelis
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stoka ništa nema na stanju, a kad im se javiš sve skuplje najmanje 50KM od navedene cijene ili se ne može ni nabaviti. Bolje naruči sa Amazona i plati sve troškove.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Lik is Srbije naručuje koliko ja znam.

    Ono što sam ja naručio, za par dana dana je bilo kod njega i proslijedio.

    Meni je bilo jeftinije i brže preko njega nego da idem Amazon pa mailboxde
     
  7. 7mediN

    7mediN Novi član

    kod MoGame mi se cijene cine okej, kaze da dolazi garancija i racun mada kad sam uzeo mis od njega nije nista od toga doslo, ne znam koliko je sigurno kupiti graficku od njega.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I mene je MoGame nešto muljao za grafičku i slušalice pa sam batalio komunikaciju. Jednostavno gotovo niko od ovih švercera i miki maus radnji trenutno nije pouzdan.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. Filozof

    Filozof Aktivista

    kod MoGame kupljeno r5 3600 i aorus b450 kad smo kolegi sklapali konfu, jedini na piku koji u datom trenutku nije digao cijenu 3600 (oko 360KM), svi ostali prodavci su digli na preko 420KM, uredno dobili racun i garanciju, sve ispravno. Samo da naglasim da smo licno otisli u mostar.
     
  10. 7mediN

    7mediN Novi član

    ja sam kod MoGame uzeo Razer Viper Mini i nisam dobio ni garanciju ni fiskalni racun, a za maticnu mi je govorio stize sutra pa stize danas i na kraju nikad nije stigla na stanje
     
  11. Filozof

    Filozof Aktivista

    I mi smo cekali da stigne, receno je za 7 dana, nakon 7 dana je prolongirao za jos 3 dana ali to i razumijem zbog situacije koja je bila sa posiljkama i opcenito ovom pandemijom koja nas je pogodila, tako da mu nismo mogli to zamjeriti s obzirom na ni jedna jedina radnja u sarajevu nije imala na stanju ryzen 3600, svi su "eto narucuje se, morat cete sacekati, ali nabavna cijena je skocila pa vise nije 365KM nego 430KM", MoGame je jedini koji nam je ustvari prodao procesor po "staroj" cijeni. Jesi li uzimao postom? mozda zbog toga nisi dobio racun i garanciju, a to za maticnu vjerujem da nije do njega/njih, jer i njima dobavljaci kazu bice a na kraju ne bude... Ja sam imao jedno jedino iskustvo s njima i bilo je na nasu srecu pozitivno, a ne osporavam ni to da si ti ili bilo ko imao nazalost lose iskustvo, pa s bilo kojim prodavcem.
     
  12. 7mediN

    7mediN Novi član

    da, uzimao sam postom, mada mis mi radi uredno i nemam nikakvih zamjerki osim te garancije. sto se tice kupovine komponenata najvise preporucujem PCBest i mickey84, od njih sam uzimao sve komponente i sve je stiglo uredno sa racunom i garancijom. najradije bi od njih uzeo 1660s ali sam na ogranicenom budzetu a u njih su dosta skuplje
     
  13. Hellas

    Hellas Aktivista

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima i kutija od tel2fona po piku,10-20 KM i to mi je ok cijena...jer jq volim da roba koju kupim ima ambalazu
    Ja recimo imam sve kutije od robe koju kupim,mislim na ove vece stvari ne sitnice,pa kada prodajem ili saljem postom,manja je sansa da se osteti


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Neki dan slučajno naletih na ovo i sjetih se ovog svog posta: https://www.idealno.ba/

    Nisu se još full posvetili našem tržištu (na nekim dijelovima stranice se vide rezidualni ostatci rješenja za hrvatsko tržište), ali ovaj servis je dio većeg lanca, nadam se da će zaživjeti...
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sta je ovo,pobudali olx aplikacija...ne mozes vidjeti ni poruke ni spasene artikle ni nista.
    Izbacuje greska na serveru...
    Prije pola sata normalno radila

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Neko se našao pametan pred praznike da deploya novi build, garant! :D

    Početnička greška hahaha
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a sreca pa je brzo proradilo...ali ono bas pobudalila app bila...otvoris nesto,ono gore iskacu errori haha :D
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator