PRVA PRESUDA ZA PIRATSTVO: Sud BiH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by apdejt, Dec 26, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    open source i freeware alternativa ima masu. koliko se samo programcica skine koji kostaju po 10-20usd postalo je i neprimjetno.
    kako biste se sami osjecali da razvijate program ponudite ga trzistu za odredjenu cijenu, i onda neko napravi crack i ode vam zarada.
    cijene mozda i jesu nesuglasne medju trzistima, pogotovo usd i eur trzista gdje je ista cifra samo iza drugi znak $-€.

    ali opet, sto kolins kaze da bi trebali skroz prilagodit cijene trzistu nema smisla.
    jest da bi tako barem nesto prodali ovdje, ali nece ni vw passata ovdje novog prodavat za 20.000km kad mu je cijena 50.000 (lupam, ali vw po prodanom autu zaradi 1500-2000eur, mozda neki misle da zaradjuju basnoslovne cifre). to sto kazete da se ne moze porediti softver i ostale stvari nema nikakve veze, samo se cini lakse pravdat jer je to nesto neopipljivo

    uostalom mnogi placaju ovdje origi bf3 da bi mogli uzivati u beneficijama online igre, jel to znaci da ne bi kupovali kada bi postajala crack alternativa
     
  2. da,ti placas bf3 da bi igrao MP,i uzivao maximalno u svojoj hd rezoluciji,bio happy i shit like that.al prije nego ste kupili bf3 da bi igrali MP,svi ste poskidali sa neta SP da vidite sta i kako.i da postoji MP divljak a da radi sve fino i to bi uradili.Cast izuzetcima,ja licno ako sam fan neke igre idem u shop i kupim box jer me to raduje ili sta ja znam.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Franky Four Fingers - BF3 kojeg kolega spomenu ne mozes igrati online ako nemas original i tome nema lijeka. Tako se jednostavno moze uraditi i sa OS-om a iskreno se nadam da nece bit i ovo kako Dog kaze jer me sama pomisao na oblak smara. Mozda je jedino rjesenje za pirateriju ali brate ..daj moj HDD. Ok, storage i ostale velike instalacije apliakcija ce se štekati na HDD ali mi se ideja kao korisniku ne svidja.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Niko nikog cloudom nece prisiliti na nista, bar u skorije vrijeme, jer ako win9 bude cloud, sire narodne mase ce se zadovoljiti osmicom i zdravo. Nece cloud preko noci promjeniti situaciju, vec kroz duzi niz godina nesto moze da se desi.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  5. gospoda naprave cloud,shejtani naprave mega cloud mandju,i tako u krug. nemojte se zavaravat bzvz kad od te ljubavi nema nista
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesi ga sad' i ti.. ko je rekao da ce ti neko oteti win98 sa PC-a ? Ako buducnost wina bude u oblacima, vraga ce neko koristiti win7-8 za desetak godina. A do tada ces biti prisiljen na ovaj ili onaj nac. Naravno.. uvjek postoje alternative ali ovdje govorimo o sadrzaju koji se placa.

    Frenki - Zasto ga nisu smotali za BF3 ? Ne vidm ni da se na tome radi. NAravno.. igra vrijedi svake markice pa ce tako naletiti i B2K DLC ..da ne bude da ja cekam krek fix.

    Niko nije koperfild. Nemoj biti toliko siguran da je sve moguce premuntati.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Frenky
    Meni se cini da tebi nije jasno da to ustvari kosta? Jedno je probiti zastitu i napraviti crack, a drugo placati servere da bi ti imao dzaba OS. Od tog nema nista.
     
  8. dog-zivi bili pa vidjeli
    nails-nisi u toku
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja imam Home Basic. Najgore mi je sto X360 ne vidi moj laptop na kucnoj mrezi, tako da ne mogu streamati filmove i muziku sa laptopa. Basic je za pregledavanje poste i pisanje mail-a. :D
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i Dog i dalje tvrdi da ja to trebam kupiti SAMO DA BIH IMAO LICENCIRAN OS na compu, jer je jedino ta verzija W7 po nekakvoj prihvatljivoj cijeni (a i nije mi odgovorio gdje ima Home Premium za 150KM). Mene zivo zanima, kako ce MS natjerati nekoliko stotina miliona kineza da kupe njegov W7, kad za njega moraju raditi 2 mjeseca. Dosta njih ima compove, jer se tamo hardware proizvodi (a ima i raznoraznih kopija), i to im je jeftinije.
     
  11. h2o

    h2o Aktivista

  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo Kolinse da citiram samog sebe, posto si ti izgleda slijep kraj očiju. Nisam nigdje rekao da mozes kupiti Home Premium za 170KM, nego da mozes biti legalan za te pare. Preko opravdanja nemam para mogu nekako i proci, ali preko price i da imam ne bih kupio, ili radije bih te pare potrosio na izlazak, za mene moze reci samo kriminalac. Za mene nema nikakve razlike između Frenkija i bilo kojeg drugog lopva koji ukrade samo zato sto mu se ukazala prilika. Ja s takvim covjekom ne bih kafu popio, da ne kazem da ga ne bih pustio u kucu.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam u Genelecu kupio racunar i dobio XP na njemu, jel to pirat ili sta? I office je tu naravno.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  14. teske su to rijeci,nisam to ocekivao od tebe.mislim nemam sta reci na ovo.ispadoh lopov zato sto nemam OS licencirani,i ne znam odakle ti pravo da tako pricas nesto uopste jer me ni ne poznajes. tvoj problem je vjerovatno taj sto sjedis za kompom 24/7 i nemas pamtenijeg posla nego kenjat ovdje i brisat postove.ne bi ni ja sa tobom kafu popio nikad u zivotu,al bi ti ne daj Boze krvi da ti treba dao istog momenta jer sam takav covijek. i hvala ti na ovim lijepim rijecima.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemas se ti sta vrijedjati na to, ti svjesno krsis zakon i ne namjeravas prestati. Ti si i pred zakonom isto tako kriminalac.
     
  16. da si imalo covijek,izvinuo bi se istog momenta. sram te bilo
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    Frenki Boy ti si moj idol.

    :smt006

    Put u srediste rudnika ...
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ocito imamo razlicito tumacenje o tome sta cini covjeka.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako si dobio kutiju, papire, sam jedinstveni kljuc i racun za OS i office, onda imas legalan. Ako si dobio samo instalaciju onako us'put, onda nista od toga. nije ti bitna kutija koa kutija ili CD/DVD. Bitan ti je račun da je kupljen i kljuc sa kojim ga registrujes.
     
  20. ja sam prije nego se prijavio na ovaj forum i postao ista,procitao dosta postova i tema,i uvidio da si pomogao jako dosta ljudi oko kojekakvih problema i zato ti kapu skidam,a nevjerovatno kako jednom izjavom mozes sve usrati,jer si na tvoju zalost takav kakav si.druga stvar optuzit clana foruma i vrijedjat ga da je lopov zato sto nece kupit licenciran OS je van svake pameti. kako bi se ti osjecao da ja tebi kazem da si glup ko qu rac zato sto si dao 200-300 km za OS licencirani...ja ti nikad nebi rekao tako nesto jer je to tvoja odluka takva i ja je postujem i nemam namjeru vrijedjat ljude,tako i ti moju postuj,i nemas prava govoriti ikome ovdje ista ko je kakav ako ga ne poznajes osobno.i nek te stid bude prvo kao moderatora da dajes izjave takve,umjesto da si primjer svima ovdje ti satro pamet svu svijeta pokupio.

    etid:i ako iole imas savjesti izvini se istog momenta.
     
Thread Status:
Not open for further replies.