PS3

Discussion in 'Igre i konzole' started by GW, May 21, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Esh

    Esh HWB

    pa ne mogu reci da sam iznenadjen, sony je definitivno bio preambiciozan sa najavama o simulatnom predstavljanju, dovoljnom broju konzola itd.

    mislim da ce microsoft sa novembarskom linijom igara (2nd-gen) napraviti solidan posao.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Developeri vec iskoristavaju 80-90% X360 potencijala tako da ne vidim nesto pretjerano dug zivotni ciklus te konzole bez obzira na naslove koji slijede. Gears of War izgleda losije od UT-a 2007 na PS3. :|
     
  3. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Ne bih se kladio u to ...
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kladi se ti u sta hoces. Meni se zivo j*be za to. S druge strane EA developer tvrdi kako je hardver vec na maksimumu, a o Fifi 2007 je rijec. Sramota.
    Kako god GoW ide u 30fpsa @ 720p, a to isto radi UT2007 samo na 60fps.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    baha nemoj suditi tako rano. igra nije izašla i imaju vremena za optimizaciju (barem još koji FPS da nabace.)
    i još nešto :
    pridružujem se klubu kupaca PS3 (baha zadavit ću te imao si malo uticaja koji je bio zadnja kap u svemu ovome ali mi nije žao heheheh)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tako i treba. Pa neces se zlopatit s kompjuterom, jel' da?
     
  7. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Hehe, cemu ta nervoza? Jednom moderatoru zaista ne prilici taj ulicni recnik. Pa ti bi trebao primer da das. Jesi nervozan zato sto je sve sto si propagirao ustvari mlacenje prazne slame? Ili zato sto sam i na GA forumu govorio i o drugoj mogucnosti a ne samo o onome u sta ti zelis da verujes? Gde si video PS3 na delu uopste? Sve sto se vrtelo jeste sa devkitova, a od UT2007 na PS3 nije prikazano ni A od akcije, dok se Gears Of War vrteo sa pravim ingame gameplayom na X360 ... I zaista ne zelim da ulazim u to na koliko se frejmova koja igra vrti .. SONY je obecavao 1080p gameplay na minimum 60FPS, a sada truba ...

    Imaj svoje misljenje, ali dozvoli da i drugi misle drugacije.... Nemoj da bude posle da ti se svi smejemo u lice ... Ja ne tvrdim nista, samo iznosim i drugu stranu medalje ... ali ti to vec znas, samo je tesko da podneses ...

    Nego, manimo se vredjanja, iznosimo misljenja, linkove, argumente, desavanja ... Pa da vidimo ....

    Evo recimo jedno misljenje iz inostranstva :D

    http://www.firingsquad.com/features/playstation_3_dead/
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    80-90% ... ako iskoristavaju i 50% dobro je. Ima tu mjesta za optimizaciju koliko oces.
    PS3 jos nije izasao tako da se ne zna kako UT 2k7 izgleda na PS3. O tome cemo kad se pojave konzola i igra.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nemam ja nikom da dajem primjer jer ovdje ne zalaze balava djeca kao na GA pa da se moram paziti sta pricam. Ako ti ne odgovara - pa pa. I kako rece covjek koji radi na Fifi07 "the hardware is already at maximum". Sta ovo znaci? Da ce 360 bez problema izdrzati 5 godina na trzistu sa obicnim dvd citacem? Niko u to ne moze povjerovati. Cak i najoptimisticniji ljudi u tom poslu.
    Dakle UT2007 na PS3 je davnih dana vidjen u pogonu a u novijim buldovima stabilno radi u 60fpsa @ 720p. A Gears of War se muci sa 30. Nikakva novost. Ne znam sta hoces da dokazes - da PS3 nikad nece izaci? Da ce se prodavati losije od 360? Da nece biti dobrih igara na njemu? Da hardver nije dobar? Nesto drugo? Fakat mi nije jasno. Jesu PSP i PS2 propali sto su u Evropi izasli pola godine poslije Amerike? Naravno da nisu. Samo se ti opusti i gledaj kako se ponavlja situacija kao sa PS2.
    U svakoj igri? Nope.
    A sto se tice prognoza, naslusao sam se i nacitao svakakvih stvari jos dok PS2 nije izasao poput "PS2 nema sanse da ponovi uspjeh prethodnika" ili "Dreamcast je sve sto PS2 nije" itd...
     
  10. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Pa ako tebi odgovara da budes nekulturan, ok, i meni, ali cu ti na nekulturu uzvratiti nekulturom ... Mislim, sta je ovo? Jel ovo forum koji treba da zivi ili je tvoje privatno dvoriste gde ces da lecis svoje komplekse?

    Sto se frejmrejta tice, oni se nadaju da ce dostici 60 ... a vrtelo se u 49, to je rekao Mark Rein ... Ali nije bio gameplay .. bio je fuckin tech demo .. mrtvo more ... dva lika se krecu, a vrlo dobro znamo da UT nisu 2 lika na ekranu ... Damn....

    Ali pre svega toga, cinjenica je da se to nije vrtelo na PS3 .. Ponavljam, to sto si gledao onda vrtelo se na DEVKITU u kom je bio SLI sistem ..... A na X360 Gears Of War je bila akcija, igra, gameplay ... mumbo jumbo... gotova igra .... Ne razlikujes dve vrlo razlicite stvari ....

    Poenta je da SONY ima problema, jer da nema, PS3 bi vec uveliko bio na trzistu ... Takodje, uveliko se suska o downgrade-u, kako se to nije suskalo o X360 ... Zato sto su imali konkretnu stvar u rukama za razliku od $ony-a koji je zagrizao vise nego sto moze da proguta, to je definitivno ... Pricas na osnovu masne teorije koja svakim danom izgleda sve neizvesnija .. Cell procesor jos uvek nije zreo za desktop primenu, sto potvrdjuje i cinjenica da se ni ne najavljuje njegova primena u Multimedia/Gaming sferi PC sveta ... Sta mislis zasto??? Sve je jos uvek u domenu naucne fantastike. Prezentacije CELL procesora kojima su pokazivali snagu istog, nije demonstracija osiromasene verzije koja ce biti u PS3, vec pravog, istinskog CELL-a, koji je isuvise skup da bi bio implementiran u konzolu ...
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako je tebi Cell sa samo jednim nefunkcionalnim SPE-om osiromasen onda si upravu. Ako ciljas na one modele od 4Ghz zaboravi na njih posto je to za sada samo maksimum koji postizu, a tokom svih prezentacija su koristeni 3.2 i 3.8Ghz modeli sa PPE+8 SPE jedinica.
    Znaci svaki proc koji se ne primjenjuje u PC gaming svijetu nije dobar? Smijesno u najmanju ruku. Jedini razlog zbog kojeg se Cell ne primjenjuje u te svrhe je sto nije kompatibilan sa x86 instrukcijama i sto je RISC pobogu i ne odgovara samo i iskljucivo zbog toga. Kraj price. Demonstrirano je stotinu puta sta je taj proc u stanju da uradi unutar i izvan PS3 i tu nema nikakve rasprave oko njegovih performansi.
     
  12. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Na osnovu cega si ovo zakljucio ???

    Uopste nisam to rekao ... Citaj pazljivije ...

    Unutar PS3? Pa nije bilo prilike da se to pokaze, jer do dana danasnjeg nijedan PS3 nije bio sklopljen , sve sami devkitovi ....

    O tome bruji citav net ... O cemu pricamo ???
     
  13. Goranstein

    Goranstein Aktivista

  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uhhh ajd dosta natezanja. Sacekaj TGS pa opet smaraj. :roll:
     
  15. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Pa to ti ja pricam sve vreme, smaras glupostima, a PS3 jos ni ne postoji prakticno ....
     
  16. Goranstein

    Goranstein Aktivista

  17. Nani

    Nani Komšija

    Gorane, ti opet pocinjes da vrijedjas i podjebavas a kao i obicno mislis da si u pravu a to je daleko od istine! Pa bih te lijepo zamolio da je krajnje vrijeme da ne upotrebljavas rijeci tipa prazna slama, gluposti, zamaranje, smijanje u lice itd jer ih koristis za ismijavanje i podjebavanje drugih a ustvari sma sebi to radis. Ovo je prica o hardware-u a ne lijecenje kompleksa jer ti covjece sa kim god udjes u interakciju bilo kakvog tipa topic se zakljuca na kraju. Prema tome il mjenjaj ponasanje il ne dolazi vise, a ovo sto ti pricas o PS3 ne da ne stoji nego su opet rekla kazala, jer bilo je testova i testova na PS3 slicnoj platformi, prema tome shhhhhhhhhhhh.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne. PS3 ima jaci procesor nego u ovoj kartici (u kojoj ako malo pazljivije procitas ima jos "sastojaka" osim Cell-a). A nije ti palo na pamet da softver kosta vise od hardvera? Mislim daj uozbilji se malo. Haj' sto Sony laze, ali IBM...
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Pusti covjeka da navodi linkove, 2 linka 2 razlicite informacije pa ih on onda ukombinuje, osobina hvale vrijedna, pogotovo za povjerovat da je ono cudo isti procesor koji ce se stavljati u PS3, nema se vise sta raspravljat, sve je receno!
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma liku je krivo sto najbolji i najjaci proc na svijetu nece biti dostupan da kalkulise podatke za negove omiljene bum-bum PC igre. :roll:
     
Thread Status:
Not open for further replies.