PSU trilema.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by edgsi, Mar 28, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    U zavisnosti od uslova..
    Naravno bar jednom u pola godine, ja sam na Blue Stormu II i vent zamijenio nakon 18 mjeseci,
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    A kako su ti pojedini tvoji izvori informacija dobri evo reci cu ti
    Evo ocjene jedne te iste napojne na tri razlicita mjesta..

    Malo pogledas, kako neki "experti" ocjenjuju napjone
    Malo je smijesno da ista napojna kod jednih prestavlja sranje a kod drugih ima 10/10 ocjenu
    Jel moguce da su ovi imali los primjerak, ili neko nekog ovdje jebe u zdrav mozak..


    opet se vracamo na ono ATI vs NV gdje i svaka budala koja nesto zna o hardware-u, vidi ko gdje navlači..
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Zasto nema po ovim sarajevskim radnjama da se kupi Chieftec napojna?
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne jer bi izgubio garanciju na istu..

    Koristim sprej sa zrakom i ispusem je u suprotnom smijeru tj od izduva prema usisu na napojnoj..


    Ma nije to samo na jednom reviewu..

    Ni GX 750W nije bolje prosla osim sto je prezivjela test sa napomenom da je uspjela da izbaci svega 587W, a na testu sa FULL LOAD se iskljucila tj pregrijala.. LINK ZA REVIEW

    Kod nas GX 750W kosta 200KM,i logicno je da je bolje uzeti Seasonic M12 II BRONZE za 182KM koji daje 578W ima bolju efikasnost i regulaciju voltaze,manje se grije i sto je najvaznije mnogo kvalitetnija i sigurnija napojna jedinica..

    Neka misli svako sta god hoce ali za ono sto sa vidio na recenzijama i pojedinim forumima je GX serija od CM teski promasaj..

    Pozz..
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Upravu si King necu dalje majke mi, ja sam pogrijesio a ti si upravu. Kad budem nabavljao napojnu javit cu ti se da slucajno ne pogrijesim :) eto nemoj reply vise grafičke ti tvoje..
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pozz.. :smt005 :smt005
     
  7. edgsi

    edgsi Aktivista

    Napojna stigla 30.03.'11. znaci kod mene je 7 dana i naravno radi uredno. Nikako da uhvatim vremena za oc komponenata i detaljniji test svega ukljucujuci i PSU. Vjerovatno cu to odraditi kad zamjenim ovu GTX260 za GTX285...

    Evo jedna brza slicica, definitivno treba ici na M verziju, jos da sam se mogao pruziti do boljeg kucista... :D
    [​IMG]
     
  8. GW

    GW Moderator

    Ovo elite 430?
     
  9. edgsi

    edgsi Aktivista

    Da.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sto ce mu se napajanje istopiti pa ja ne trosim vise od 600W u gamingu ona je napojna sasvim dovoja za njega
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa zato sto ne valja. Ne valja nista osim Seasonica i Corsaira. (hint: sarkazam)
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad shvatam
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    e vala ja sam sebi uzeo cm gx 650w... stari oz gamextream 700w prosvirao, mada radio je finih godina... nista drugo nije bilo na stanju sem ovog cm a i relativno povoljan, 140 i kusur km me izasao... sada koliko ce radit, ostaje da se vidi :) barem sam kablove uspio propisno slozit i sve sakrit, jer su dosta kraci i jedan "but" manje ih ima nego na starom oz-u :mrgreen:
     
  14. edgsi

    edgsi Aktivista

    Garancija ti je 3 godine jel?
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Sačekaj da KingT da svoj komentar. Vjerovatno je bacio kašike i vidio da ti napojna neće izdržati duže od 6 dana i ne daje više od 300W.

    @edgsi
    CM GX serija je sa 5 godina garancije.
     
  16. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ma znam da je tolika garancija od proizvodjaca ali da li je tolika i kod prodavaca/distributera? Npr. za onu TT 470W napojnu sto sam uzeo kod CyberComp-a distributer je Alti. Poslan mail i dosao je odgovor garancija na TT napajanja je 12 mjeseci, LP. Opcija mi je bila da saljem prigovor TT-u ali mislim da to ne bi imalo nekog efekta...
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

    ue daje garanciju 5 godina na CM napojne (ako tako stoji na racunu)
     
  18. artemis

    artemis Komšija

    eto nisam siguran kolika je ovdje garancija na cm... na staru ocz napojnu bila je 3 godine, eto riknula u cetvrtoj... mislim ako je toliki krs ovaj cm, sto onda daju 5 god garancije... a nezz, vrijeme ce pokazat... a izdrzala je evo duze od 6 dana :mrgreen:
     
  19. Looney

    Looney Komšija

    UE daje garanciju koju daje CM.

    @edgsi
    Alti nije distributer TT-a za BiH nego za Srbiju. Uvoze preko grane a u biti za područje BiH nemaju niti jednu distribuciju.

    @artemis
    U slučaju da imaš potrebu za RMA uvijek se sa računom/garantnim listom možeš obratiti distributeru tj. u ovom slučaju UE.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja bih radije bio bez racunara opste nego imo takav krs od napojne
     
Thread Status:
Not open for further replies.