Punjenje tonera/ketridza? Gdje?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by JaLa, Feb 18, 2014.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Pozdrav,

    vrijedi li puniti toner i gdje u Sarajevu (ako uopste). Zvao sam toner.ba da vidim cijenu, medjutim niko se ne javlja cijeli dan...
    U pitanju je laserski Lexmark X 2670.
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja sam kod njih punio toner za laserjet 1010, doduse meni su blizu pa nisam zvao nego samo otisao, dao im prazan toner a oni meni odmah pun jer su imali jedan spreman.
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Koliko je novaca bilo ugrubo? boja ili crno ?
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    crni toner sam platio 30KM. dosad nisam imao problema, ne mrlja, sve radi kako treba.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    to mrljanje se javlja kad ode drum na printeru (potrosi se) ili kad se na toneru napuni komora cleanera, pa je treba ispraznit. Nije toner dovoljno napuniti, nego se mora i ocistiti :) i onda nema prljanja...
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kupite toner na eBayu i sami napunite 3 puta za te pare. :)
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    yep, da ne treba kupovati i chipove, a cesto treba razmontirati cijeli toner da bi ga napunio. kod nekih skines čep na kaseti i samo naspes prah tonera, dok kod nekih kaseta nije nimalo jednostavno doci do čepa, a kod nekih nema čepa nikako pa se kaseta mora busiti... x puta sam bio primoran da napunim i ocisitim toner, jer se nekom od uposlenika potrosi prije nego ja narucim punjeni, i znam da to nije nimalo zahvalan, a jos manje cist posao :D
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene samo odvrnes chep kao na flashi, naspes i zavrnes. :)
     
  9. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma meni je mrljao toner kojeg sam narucio preko pika, pa zato kazem da mi ovaj sad novi ne pravi probleme. nemoj mi baksuzirati da mi se nesto istrosilo. :D