Q: 32bit data transfer rate kod ATA HDDa.....??

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by All4AMD, May 28, 2006.

  1. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Zanima me sta je bolje i brze i preporucljivo da se stavi kod ATA diskova tj u biosu da se nastima ono
    "32bit data transver rate"??
    jel bolje ostaviti na Disable (tako bude po defaultu) ili staviti Enable?? Koji transfer rate uopste bude kada je Disable? 16bit? Kako je bolje i zasto???

    I isto sam vidio da se u Tuneupu moze ukljuciti nesto "UDMA66 transfer", jel bolje ukljuciti ovo? U tuneupu pise da to moze povecati transfer brzinu... :p
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    vjerovatno ti je disk na ata 33 kablu ...nabavi ata 66/100/133 kabl (ima sitnije-duplo vishe) zicica.Upali u biosu ata 66/100/133 dma mod ...i trebalo bi da ti ubrza disk do 40% naravno ako ti radi na ata 33
     
  3. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Na ATA133 kablu mi je disk... i sve je ono ok nastimano.. neg me samo zanima ovaj 32Bit Transver rate...
     
  4. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Pa zar nitko nezna nista u vezi ovoga 32 bit transver ratea?? jel bolje enable i disable? :? ccccccccc :|
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa probaj brate. Odradi kopiranje veceg file-a, npr filma, sa jedne particije na drugu i vidi sta ti je bolje.
     
  6. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    :) hajde kada nitko nezna morat cu :x :)
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sam pustio da mi kopira 3 DVD Image, velicine 17.5 GB sa diska na disk, vrijeme je bilo oko "5 min 30". Svi su mi kablovi 133.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    stavi 32bit i ne pitaj ništa pošto to diskovi podržavaju valjda od kapaciteta 4gb i 5400rpm :wink:
     
  9. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    ok! ;) ev sada cu malo testirat.. nemam pametnijeg posla.. pa cu vidjet.. :)
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Javi rezultat :)
     
  11. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ev testirao sam malo... znaci ono Enable/disable "32Bit data transfer rate" testirao sam samo Everestom ono Disk benchmark ;)

    i u biti je isto u svim testovima bilo ukljuceno ili iskljuceno ono 32bit.. ali "Buffered read" je malo bolje kad je ukljuceno ;)

    kada bude iskljuceno onaj diagram mi bude krivudav nenormalno, a kada je ukljuceno skoro potpuno ravan bude :)

    ev kako je kada je :

    DISABLE:.......................... ENABLE:

    Min: ~ 36MB/s .................... ~ 60MB/s

    Max: ~ 87MB/s ................... ~ 88MB/s

    Average: ~ 80MB/s ............ ~ 88MB/s


    a i osjetio sam ovako u radu da je malo brze kada otvaram malo vece datoteke.. ili foldere sa puunoo datoteka..

    Radi se o WD800BB disku :)
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Cool, thex za infos.

    Uzo to ne treba zaboraviti defregmentaciju, ja radim svaka 2 mjeseca defrag svih diskova sa "PerfectDisc v7", on je meni odlican program. Preporucujem.