Q: Procjena konfiguracije

Discussion in 'Računari i komponente' started by 3125, May 8, 2006.

  1. 3125

    3125 Komšija

    Koliko se moze dobiti za ovo. Sve je ispravno

    Pentium 400MHz
    Integrisana graficka
    Monitor (mislim 15'')
    Kuciste
    Mis
    Tastatura
    Zvucnici, Zvucna

    Za memoriju ne znam, javicu do sutra, mozda i veceras.
     
  2. Venom

    Venom Aktivista

    200 KM u vrh glave, mada ima debila koji za to daju i po 400KM
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma kakvih 200? Nema sanse

    Doduse, ne znamo koliko rama, koliki je disk!

    Ovako od oka, ja bih to cijenio jedno 120KM, a dao bih za stoju.
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    naguraj barem do 256MB rama, instaliraj XP i prodaj ga nekom debilu za 400KM, a ta masina zapravo moze sve sto i tvoja(film, muzika, internet, office) osim igrica i nekih zahtjevnijih programa
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Zaboravih napomenuti, diska nema :smt003 ali s pozitivne strane to je jedina stvar koja fali. Memorija je mislim 64MB ili 128 ali nisam siguran pa necu govorit dok ne provjerim (nije moj)
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne bih da bude da ja ne cijenim tudje, ali evo samo par komada iz super oglasa:

    >>Pentium 2 sa 17GB memorije, 128MB RAM, 2 CD čitača, 8MB grafička karta, hitno, 130KM.<<

    >>Pentium 2, 350MHz do 466MHz, 128MB RAM, prima memoriju na 133MHz, HDD 10GB, grafička 8MB, modem, XP, Office E2003, igrice, centralna jedinica, 120KM.<<

    >>Pentium 2, sa kamerom i pržačem, 150KM<<

    >>Pentium 3, 366MHz, 64MB RAM, HDD 6GB, monitor 15 , tastatura, miš, štampač matrični, sve 150KM.<<

    Kako sam vec rekao, bez diska, tesko da dobijes i stoju.
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Ma kupicu disk neki za cvaju pa dici cijenu za 50KM :D
     
  8. GV

    GV Komšija

    Imam ti ja dva diska za cvaju, ukupno 3,3 GB
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Ma to je suvise jeftino,najbolji pokazatelj ti je radnja na skenderiji pored mobil land-a u staklenom gradu, prodaja polovnih racunara a takva konfa ko kod tebe i to sa hdd-om bez monitora je 80KM.
     
  10. russ-co

    russ-co Komšija

    upravo tako, firme koje dilaju to sa HD prodaju po 70KM sa 15", npr dell p2 400,64,4.3,CD,SB, 40KM, i 15" 30KM

    ....nas par koji se bavimo time uglavnom svako malo skupimo takvu masinu pa poklonimo nekom ko je ne moze sebi priustiti a takvih je danas mnogo pa i ti razmisli da ti nego donira HD i da poklonis nekoj familiji koja jedva krpi kraj s krajem a ima malo dijete....

    valjda te nisam previse spucao socijalom da odustanes od prodaje al tako je :smt002
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    russ-co odakle si da se dogovorimo nesto ako nije problem?
     
  12. Venom

    Venom Aktivista

    ma joj suti, ja se zijanio kad sam vidio da meni neki nude za mmx 200km, a ne za to njegovo :lol:
     
  13. ziiika

    ziiika Aktivista

    ma realna 100KM :oops:
     
  14. Chem

    Chem Komšija

    moj drug je istu konfiguraciju slozio za 100 KM
    P.S. imao je HD
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ja se slazem sa russ-co-om :) da to treba nekome pokloniti... majke mi osmijeh djeteta kad mu das tako nesto vrijedi vise nego ne znam koje pare...
     
  16. 3125

    3125 Komšija

    hehe Ma nije moj komp nego jaranov, a da je moj ne bi se sjetio da poklonim, bacio bi ga do sad :D Vidjecu sta se moze uciniti, a fino da znamo da ima ovakvih ljudi na forumu ;)
     
  17. russ-co

    russ-co Komšija

    benq, iz SA sam

    ako je neko zainteresovan za ove stvari bujrum, ja sam danas narucio ovaj PII 400 i ako je neko voljan donirati neku 15" i sl da se pokloni, uvijek ima kandidata...a do sada je otislo 10tak masina u ove svrhe, sto kaze Qler nemas pojma koji je osjecaj radosti djeteta kad mu ovo poklonis, ...neki dan smo ja i kolega poklonili neki PII familiji sa 11 djece gdje niko ne radi, trebalo je samo vidjeti to odusevljenje....


    nevezano za ovo, ima li neko MB i CPU da je preko 1.7ghz, za prodati naravno :)
     
  18. 3125

    3125 Komšija

    Javi se stormbringeru na PM, imao je neku MSI socket A plocu za prodat prije jedno sedmicu ne znam je li jos tu. Sto se konfe tice, pokusacu nagovorit jarana da ti pokloni ali ne garantujem nista ;)
     
  19. reni90

    reni90 Aktivista

    ma nadje se uvijek neko ko nema veze pa plati i vise nego sto kosta
     
  20. russ-co

    russ-co Komšija

    3125 ne moras nagovarati ako covjeku treba lova, ako nista ovaj post je malo pokrenuo raju pa vidim vec se otvara poll i slicno, a koliko nas je na forumima mislim da svaki mjesec mozemo bar 1 masinu sastaviti i pokloniti, nas par smo znali nekad i po 2-3 odjednom sastaviti, nisu to neke pare, kapak 80-100KM za konfu solidnu za pocetnika, a mi dajemo po par stotina KM za VGA, bezicne miseve i tast i slicnu egzotiku...