Quake 4 colors issue

Discussion in 'Igre i konzole' started by monK, Nov 16, 2005.

  1. monK

    monK Komšija

    OK

    Svjestan sam činjenice da imam jako lošu konfiguraciju za igranje igara u ovom trenutku, ali me ipak zanima slijedeća stvar...

    Uzmem Quakea, instaliram ga, naravno low settings 640 x 480...

    Sve je OK, čak pristojan broj frameova, ali kompletnom igrom pre-dominira zelena boja...

    Lica marinaca su zelena, zidovi su zeleni, stroggovci zeleni...

    Mogu li ja učinit nešto po tom pitanju...

    Može li se na konzoli regulisati RBG, ili je potrebno nešto reinstalirati...

    2.0 GHz
    256 RAM
    ATI RADEON 9200 SE 128 MB (8.1 direct X)

    Doom na najniižoj rezoluciji je više nego igriv...

    Mislim igre koriste isti engine, da li mogu nešto učiniti po pitanju boja...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa imas u ATI-jevim driverima postavke za boje u full screen aplikacijama i u windowed okruzenju. klikni color>all color>green... dalje znas sam. ovo mi jedino pada na pamet, ali ako ne pomogne, probaj sa novim driverima.
     
  3. monK

    monK Komšija

    Ooookaaaay, pravo na posao...
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ja neki dan snimio civ4 i pokrenem je, isto kao da je ukljucen onaj sephia efekat! ja se shebo, pokrenem COD, rega sve, pokrenem onaj demo u 3DMark-u isto sephia... ne kontam.... nisam nista cackao, nista dirao..i ja lagano uninstall drivere :D snimi ponovo i sad sve OK :D

    i danas nemam pojma koji mu je bio :roll: :evil: :?
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    To ti je kad uzimas nacionalisticke igre :evil: , de ti fino urdi po zadnjim drajverima ipak je to OGL igra na cemu ATi ne stoji najbolje.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    U target od Quake4.exe dodaj +seta r_renderer ARB

    Kod mene to ovako izgleda: "E:\Quake 4\Quake4.exe" +seta r_renderer ARB

    ili u konzolu upisi /seta r_renderer ARB

    mozes probati i ARB2 ako ne bude htjelo radit.
     
  7. monK

    monK Komšija

    Večeras ću to probati, danas nisam imao vremena da to ozbiljno testiram...

    Uglavnom, zahvljujem se svima, izgleda da radi prema Shenronovim instrukcijama...