R* - Red Dead Redemption 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by n1dal, Oct 20, 2016.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nesto mi ovdje ne stima :D
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To jest, ali ne sjecam se kad sam izvalio 60e na igru. Za mjesec dana Black Friday, nije hica :D
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema šta da ne štima, kolega je ispravno napisao.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    @adsubzero - horizontalna rezolucija je 1/2 4K reze, dok je po vertikali full 4K. Checkerboard ili sl metoda to zna fino prikriti , al u ovom slucaju uz kombinaciju agresivnog TAA ispade dosta mutna slika.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bukvalno svaka stanica u minhenu obljepljena reklamom za rdr ps4.
    Kec je bio remek djelo ovo će biti sevap odigrati uz god od war.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Kad gledas ove stijene desno i lijevo, zakleo bi se da je prava fotka, jesu ljudi odradili majstorski posao..

    [​IMG]
     
    edgsi, Esh, Sena and 1 other person like this.
  7. Neso

    Neso Komšija

    Znaci Vedo nema spavanja narednih dana?
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja cekam bozic, tad cu ovo, Goda i Spidermena. Bice produktivno od 21vog do 5tog!
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Vedo igra bez mape. Full immersion :D
     
    Vedo likes this.
  10. gilla

    gilla Aktivista

    Disk verziju nisam mogao docekati tako da sam uzeo hakiran account za sicu na drugu plejku.

    Igra izgleda fenomenalno na obicnom ps4, sjajna atmosfera, ogroman broj sitnih detalja sto vjerovatno cijeni vecina recenzenata. Zvucni efekti sjajni.

    Ali igra je tako spooraaaa da nije normalno, ubije te u pojam. Zamalo nisam zaspao kroz neke misije. (hodaš, jašeš, slušaš dijalog) Znaci igra nije zabavna, uopste u pocetku. Nagurao sam sigurno 4,5 sati. Kontrole i dalje su su ala gta (za mene smeće), ne mogu da shvatim ovo za kompaniju koja je izbacila max paynea koji ima sjajne kontrole i gameplay. Obavezno se igrati sa opcijama i pokusati nastimati kontrole i osjetljivost. No i dalje će lik biti kao tenk, ogroman auto aim obavezan. Pored toliko tps naslova sa sjajnim pucanjem i kontrolama, ne mogu da shvatim ovo. Ogromna količina za mene nepotrebnih detalja, briga o konju, ciscenje oruzja, mikro menadzment i sl. Priča me zasad nije nesto zaintrigirala. Vidjet cemo dalje kakav je, zasad je igra dosadna ako mogu naci pravu rijec iako prelijepa i atmosfericna.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Pa to ti je moderni gaming, o svemu se brineš u igri osim o gameplayu. Zamisli samo kada je prvi super mario izašao da moraš brinuti da Mariju radni kombinezon ne spada tokom skakutanja.
     
    Esh likes this.
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I prvi dio je takav, jases pola sata, pa opet jases, pa ubijes par zeceva, pa jases
     
    Reventon likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja to svakako linearno igram, od misije do misije.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvalili su se nedavno kako njihovi developeri znaju raditi i po 100h sedmicno. I poslije skontali sta su rekli.

    "Some people would come with sleeping bags. They would work until two or three in the morning, then unroll their sleeping bag, go to sleep under the desk, then get up at six or seven and start working again. It was usually two nights because it would become unbearable. And then you'd do a normal day - finishing at eight o'clock.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I onda dodje neko i hejta po igri ili izbaci los review...
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Sve dok za drugog radis, tako ce ti biti. Nema veze za koga i gdje radis. Ja bi prije kifle prodavao za sebe nego za drugog citav zivot radio i iscekivao tudju milostinju. Ne treba nikom dopustiti da na tvojim ledjima svoju buducnost gradi.
     
    Aldiin likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije problem raditi za nekoga, i treba raditi, ali ima zasto je neko rekao da je 8 sati kapak, i da vikend moras odmarati.
    Ali da te neko ucjenjuje i cijedi ko mokru krpu, da spavas na poslu, nema sanse.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Work smarter, not harder. U svakoj industriji ima robova gdje su radnici disposable. Ne rade oni preko 8 sati koji ne zele. Svi su ti ljudi pristali na uslove, u suprotnom bi otisli.

    Na kraju krajeva, oni su freelanceri. Nema tu radnog vremena. Radis po projektu. Ako ti ne odgovara deadline, ne prihvatis posao.