Racunar ledi

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Benq, Jun 11, 2013.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Onda je do ploce :smt003
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jebemu, probaj sa 1 plocicom rama ne guraj sve plocice bilo s tvog bilo s njegovog :)
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Pa ja u svom racunaru i imam samo jednu plocicu rama tj 1GB :lol: , koristim ga samo za net , filmove.. :)

    Pa ne znam vise sta da mu radim , kupljena nova napojna , povadio sve njegove komponente s ploce , znaci ostao samo njegov C2D procesor , stavim svoju 8400GS , 1GB DDR2 i 40GB HDD , instaliram sistem , monstrum zaledi kroz par minuta...
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vjerovatno je ploca otisla, ali pokusaj jos flashovati zadnji BIOS.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Provjeri kakva je temperatura NB chipa na dodir?

    EDIT: Ili uzmi jedan vent i okreni u njega i vidi onda kako se ponasa.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Probat cu i to , nista vise nije preostalo :) . Moze li se to preko usb stika odradit posto nema floppy ?
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Vjerovao ili ne i to sam pokusao , ali cim se moze prst zadrzat znaci da nije strasno :)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

  9. Benq

    Benq Komšija

    To sa kondenzatorima mi je praksa prvo da pogledam bilo da kupujem ili prodajem neku plocu , ova je stvarno ko nova nema tih problema , pokusao sam i sa hladjenjem cipseta ali nista isti problem nastavlja. Taj sav cirkus je poceo otkad je integrisana LAN kartica pocela otkazivati , instaliras joj drivere , spojis se na net , nakon 5-10 minuta pojavi se trokutic "no internet access" i samo nestane iz traya kao da je i nema na ploci uopste , restartujem komp , on izbaci found new hardware i pocne traziti driver za istu , mislili smo da je ona izvor problema , ugasio sam je u biosu , kupio novu lan karticu , ali problem sa zaledjivanjem je ostao.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sto to odmah ne rece? Mijenjaj maticnu :D
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Ma joj drug vjeruj mi vise ne znam gdje udaram , juce sam citav dan proveo testirajuci dio po dio da budem siguran da je do ploce da covjek ne kupuje dijelove bezveze. I svaki put kad napisem koji se problem desava , sjetim se da sam zaboravio nesto dodat i tako u krug :)
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa valjda je jasno da nema dvojbe da je do ploce? Mozes li jos probati cpu u nekoj drugoj ploci, svojoj mozda? Samo je bilo pitanje da li se ploca moze izvuci bez promjene, sad je jasno da ne moze :D
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Htio sam i to sa procesorom , ali ova moja ploca podrzava samo do Dual Core E2200 , a kod njega je C2D E4500 , a kod mene u zgradi vecina laptope koristi tako da nemam kome odnijeti da testiram i njega , mada sam siguran da nije do procesora jer ploca je pocela da ledi otkako je LAN kartica pocela otkazivat.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa prebaci svoj cpu u njegovu ili nadogradi bios na svojoj.
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Kod mene je Asus P5PL2 i nakon nadogradnje biosa ne moze bolji cpu od E2200 :) . Probat cu i svoj cpu kod njega pa javim ishod.
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    Evo stavio sam svoj cpu na njegovu plocu , racunar radi vec nekih 15 minuta , vidjet cemo sta ce biti dalje :)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam upratio jesi li probao napajanje zamijeniti?
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Na to sam prvo i pomislio prije svega , jer se meni desavalo da mi zaledi komp zbog napajanja , uzeli smo novu napojnu al problem se nastavio. Evo stavio sam svoj procesor kao sto sam i napisao i racunar jos uvijek radi, vidjet cemo dokle ce...
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesi li uopste probao vaditi cpu iz socketa pa vratiti? Zna se desiti da izgubi kontakt neki od pinova. Ocisti pinove alkoholom pa ga probaj ponovo.
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    Evo zaledio je i s mojim procesorom , znaci ploca je problem nema vise sta drugo sve sam testirao.