racunar zablokira

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by trendsonic, Jan 8, 2013.

  1. trendsonic

    trendsonic Novi član

    racunar mi cesto zablokira,sve se zamrzne i mis i tastatura bez obzira da li igram kakvu igricu ili bilo sta drugo i kad ga restartujem pojavi se ovo [​IMG]
    Molim pomoc.Hvala.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

  3. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  4. trendsonic

    trendsonic Novi član

    sve sam uradio i dalje mi se zamrzne sve,samo sto se vise ne pojavljuje ovo blue screen.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: racunar zablokira

    Probaj prebaciti na integrisanu grafiku (prvo u biosu je namjesti, pa onda ukljuci VGA kabl u nju). Ako koristis integrusu onda obratno, posudi od nekog graficku i vidi je li se isto desava. U deskripciji problema je driver za graficku radio bsod.

    Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 2
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koliko ja vidim BCCode je 124 a to je BSOD za nestabilnost procesora tj nizak napon za procesor Vcore.

    Mada i los RAM zna da izbaci razne BSOD codove a medju njima je i 124.

    Pokreni ti Prime 95 program BLEND test u trajanju od minimum 2 sata i ako ti sistem padne ili se zamrzne ili P95 prijavi error onda definitivno je nesto do kombinacije CPU + Maticna + RAM a ne do graficke kartice.
     
  7. trendsonic

    trendsonic Novi član

    Uradio sam test,oko 2 sata je radio i nista se nije desilo.
     
  8. trendsonic

    trendsonic Novi član

    Re: AW: racunar zablokira

    Trenutno koristim integrisanu graficku.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja bi za svaki slučaj uradio fresh instalaciju.
     
  10. trendsonic

    trendsonic Novi član

    I to sam radio i opet blokira,da li je moguce da smeta neki program.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Vidim ima nekoliko tema i problem se relativno cesto javlja.

    Ne sjecam se da sam ranije imao problema, ali sada imam problema sa BSOD, vecinom dok igram...

    Izbaci koja je greska, ali nisam trazio razloge, uzrok ili rjesavanje problema.

    Malo sam bacio pogled na gresku i vidim nesto HDD firmware...prvo sam otisao u bios, jer sam ukljucio S.M.A.R.T., pa sam ga iskljucio. On treba da radi u biosu ako se koristi neki monitoring program tipa AIDA64, HD Tune i sl...

    BSOD se nije javio od kako sam potpuno iskljucio Lucid MVP i izbacio ga iz "tray menu"-a.

    Koja je kod tebe konfiguracija?

    Edit. mislim da se I-GPU snabdijeva memorijom iz rama, pa ti zato izbacuje onu "124-ram" gresku...
     
  12. trendsonic

    trendsonic Novi član

    dual core e5800 3.2 GHz
    msi g41m-p26
    6GB ddr3 ram-a
    be quiet 400 W
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja bi prvo poslozio sistem, provjerio sta imam i iskljucio sta ne trebam, prije svega ostalog.

    Koji je HDD u pitanju (pogledaj u bios-u), koji je OS (WIN 7 vjerovatno) i kako je HDD spojen SATA ili PATA (siroki kabal) ?

    Koji prikljucak na monitor VGA ili DVI, velicina monitora ?

    Imas dovoljno ram memorije, pa pokusaj u biosu dodjeliti maksimum raspolozive memorije za i-GPU. koji je za G41 maksimum 256 MB.

    Edit. vidim ova ploca nema DVI izlaz, samo VGA. Bez obzira, koliki je monitor ?
     
  14. trendsonic

    trendsonic Novi član

    win 7 64 bit,monitor je samsung syncMaster940n,ne mogu graficku povecat vise od 128 MB.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa, ako je tako ostavi na auto (load bios defaults-save and exit bios).

    Evo link : http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 747?page=1

    Obzirom da su u pitanju ili drajveri iGPU, chipseta, verzije biosa ili cpu blokada, mozda i pregrijavanje, a baci oko na ovu MSI aplikaciju APS (Active Phase Switching) LINK : http://www.msi.com/product/mb/G41M-P26. ... v=Overview

    APS = leave it on..saves energy and runs cooler..not going to hurt anything...

    Na kraju, mozes li uci u Task Manager kroz CTRL+ALT+DEL ? ali pokusaj 2-3 puta zaredom...
    Ja nisam mogao. Sistem je inficiran Sality virusom (pravo zafrkan) koji, izmedju ostalog, povecava CPU load u idle sa 0% na 40%, zarazio mi drajver graficke itd...