Radeon 9600pro pomoc

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bimbrlok, Dec 15, 2003.

  1. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Kupio sam radeon 9600pro Built By ATI i imam problem sa tv izlazom.
    pokusao sam sa S-VIDEO kablom da prikopcam na TV medzutim nemam slike kabal sam koristio na prethodnoj karti i sve je radilo.
    U kontrol panelu uopste ne mogu da ukljucim tv pokazuje mi da tv uopste nije skopcan jos da napomenem da je na kablu konektor 4 pinski a ja na grafickoj imam 7 pinova pa kontam da nije do toga pa ako neko moze da mi pomogne oko ovog problema.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    na ovih 7 pinova se spaja video in i video out, tj. "paket kabela", a ne direktno s-video... možda se i varam, ali s-video izlaz ima isključivo 4 pina.
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Sa karticom si trebao dobit jedan dodatni kabal sa 2 izlaza i 2 ulaza (bar je tako kod mene, 2 s-vide 2 kompozitna). Na tom kablu je oznaceno gdje je izlaz a gdje je ulaz. Prikopcas to. Spojis na TV i tek onda upalis komp. Dakle prvo sve spojis na tv pa onda upali komp.

    Ako ni to nije ok. onda je moguce da i tv nije "nastiman" kako treba.
     
  4. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Nisam dobio nikakve kablove kazem probao sam sa s-video kablom od stare karte koji ima 4 pina a na karti ima 7 pinova i ne radi ima li kakav kabal koji ima 7 pinova mozda je do toga
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    nema sigurno takav kabel :D

    s-video je standard (i nema više od 4 pina).
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Moj zajeb. Mislio sam da ima VIVO.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma vjerovatno i ima vivo, al nije dobio onaj bunt ulazno-izlaznih kabela.

    ovako jedino preko oglasnika nešto nać, ili na netu potražit koji je koji pin i bacit se na samogradnju.