RAM upgrade

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by colg, Aug 7, 2012.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    imam ja 16GB tog excelerama u primarnom PCu, ima skoro godina dana a ugasio ga 2-3x mozda, znaci radi stalno 24/7, vecinu vremena sa 100% opterecenjem. nikad nit jedan freez, bsod ili sl.
    taj ram se pravi u Taiwanu, ali je firma iz Njemacke, Swabe testiraju svaki komad posebno.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    Hvala, Vedo! Nista, sutra trk u granap dok nije poskupilo.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Moze li preporuka za jedan keks od 4 gige DDR3 Rama ? u buducnosti cu nadograditi naravno na jos jedan keks min,ono sto mi treba je da RAM fino izgleda,da je crne ili crvene boje i da mu nije cijena otisla previse od ovog poskpljenja..

    meni je najvise za oko zapao Kingston HyperX Red ali eto i da cujem vase prijedloge misljenja..

    mogao bih se pruziti do ~85 kermi..
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    iko ? dok nisam uzeo vec hyperx red :mrgreen:
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ako si kupio plocu od Heroic-a, crveni kupi :D

    Koliko vidim Kingston Beast je lako dostupan, ali je crne boje :wink:
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Beast 4Gb je 110 kermi ,izgleda da cu ipak za sad ici na hyperx red pa kasnije nekada kad se bude imalo na vengeance pro
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    kingston hyperx beast je 110km

    G.Skill je malo poskup kad ga uporedimo sa beastom i hyper redom

    na taj sam hyper x red mislio,iz imela sam ga mislio zbaviti,neke je dvije tri markice skuplji nego tu

    corsair vengance pro je 200km ako se ne varam 8Gb(ne prodaje se odvojeno ali bi bio najbolji izbor) tako da bi vjerovatno na njega isao u buducnosti..
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koliko vidim jedina razlika je XMP kod ovog Beast, ostalo je manje-vise isto.

    Crveni je super, fino izgleda i ti volis crveno :wink:

    Ako imas dobru plocu trebao bi imati 2133 MHz bez problema.

    Koliko sam upratio Iris pro iGPU voli 2000+ RAM, tako da nema potrebe za Vengeance, tebi to ne treba-je li tako!?
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ne treba meni nista special uber high end ram,ja samo gledam sto jeftinije da prodjem a da se RAM fino uklopi u plocu :D