Rampage IV Black Edition

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by heroic, Sep 11, 2013.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sound Blaster ZXR ili Xonar DX. Ne treba ti nista skuplje.
     
  2. k0ST

    k0ST Aktivista

    Kanta taj Xonar, ako kupujes ovu maticnu onda MORAS kupiti najbolju zvucnu, a to su novu Creative SB Z serije (ZXR verziju). Dvije graficke, Titani, se takodjer podrazumjevaju. Razlike u poredjenju sa identicnom i7 konfiguracijom su dramaticne, u nekim slucajevima su bolje i preko 20%: http://www.rwlabs.com/article.php?cat=&id=865&pagenumber=2
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hahahaha, dobar. :D
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ovaj kost mene zafrkava :D
    kakvi titani jedva sam 7990 prodao :D meni 7970 vise nego dovoljna za 10tak sati gaminga mjesecno.

    Ne planiram kupiti plocu, iako bi volio zbog RAM-a i dodatnih jezgri, to vec mogu iskoristiti.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma idi u Plus i potrosi 125km na Xonar DX i ubaci je u taj komp i uzivaj,imaces bolji zvuk nego sada,neces potrositi previse para i valjda ces se smiriti na kratko :D

    PS

    Steta jedino sto je skoro bila na oglasima ovdje za 50ku
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Zgrabit cu neku zvucnu, vjerovatno SB njih ima svugdje naci, eto kad ste navalil :D

    Sto se tice maticne preostaje jos samo da se pojavi na trzistu i da je neko kupi pa da nam baci review ovdje.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne vidim logiku uzet premium plocu sa chipsetom starim dvije godine.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Koji bi chipset uzeo ako ti treba 6C/12T procesor ili 64GB memorije? Ja mastam o ovoj ploci zbog posla, sto se gaminga tice i5 je dovoljan za bilo koju graficku/igru.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A sto si naumio uzimati toliko DDR3 rama kada je DDR4 pred vratima. Cekaj Haswell E, imat ce podrsku za 8C/16T i DDR4.
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Haswell-E nece prije kraja 2014-te?

    Ne kupujem trenutno nista, samo razmisljam o opcijama, tek oko nove godine namjeravam uzeti drugi racunar da bude iskljucivo za rad.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Radije bih kupio jos jednu takvu konfiguraciju koju sada imas. Neznam sta namjeravas raditit na tom racunaru?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisi faca ako ne uzmes dual LGA2011 plocu.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E ova ploca je masina, jest ima podrsku samo za Xeon procesore.
    A procesor je posebna prica BOX : $2061.00, TRAY: $2057.00 i ovo sve x2 :lol:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taman za heroica. :D
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    BTW vidim da ovaj Xeon podrzava 768GB rama, znaci serverska ploca sa dva ova procesora podrzava do 1,5TB rama, pa jbt kome to treba?
     
  17. heroic

    heroic Komšija

  18. heroic

    heroic Komšija

  19. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Jedna rijec za plocu - MRAKACA :lol: btw, kad ste se vec dotakli kartica, slusalica, zvucnika..sve zavisi na kakav si zvuk naviknut - ako hoces da ti odlicno zvuci hip hop i ostala muzika koja je bazirana na niskim frekvencijama, onda uzmes Beats, s tim da ces definitvno zrtvovati sve ostalo - one u samom startu nisu namijenjene ''realnoj zvucnoj slici''. To ti mogu potvrditi kao neko ko se bavi audio produkcijom, i jer sam probao originalne u Austriji, sa zvucnog stanovista nerealne, lose, i sto je najgore skupe..u Sarajevu u Alti ima atstore, i tu imaju jedne Beats i jedne Sony, MDR V55(155 KM) - mogu ti samo reci da ih ODUVAJU u apsolutno svakom smislu te rijeci, da ne spominjem studijske verzije tipa Audio-Technica ATH-M50, Shure, AKG itd..Beats je firma koja je na osnovu mode uspjela da napravi boom, i tu svaka prica zavrsava, nebitno nosile naziv HD, ili ne daj Boze Studio..podsjecaju me na jednu americku firmu koja u 2013-toj uspjeva prodavati (vrlo uspjesno nazalost) 4-inchni telefon sa dual korom za skoro 1000 maraka, al necemo o tome. :) dalje, vezano za zvucnu kartu - bilo koja od ovih koji su ljudi vec pomenuli je bolja od integrisane :wink: AD/DA konverzija je jedna od najbitnijih stavki u lancu, koja definise zvucni rezultat, i bilo koja od navedenih je dosta daleko od karata koje se koriste u produkciji (ovo je vec profesionalna deformacija) ali nekome ko toliko ne mari za zvuk, i vise nego dobro rade posao, i ne moze se reci da su lose, naprotiv :wink: Zakljucak - dobar sound lezi u dobroj karti.
    @Reventon:
    Ja imam 2x8 GB DDR3, pa u pojedinim projektima u Cubase-u znam nagurati 15 GB u ram, jos malo pa da fali, tako da ove brojke (terabajti rama) nista ne cude :lol:
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pa eto ja sam neki dan tokom posla imao otvorena 4 Visual Studia 2012, 2 SQL Server Management Studia, 2 SQL Servera su isla u pozadini (2008 R2 i 2012), te MySQL Server, 2-3 word dokumenta i excel spreadsheeta, te 10-20 tabova u chromu (od cega je pola bilo za testiranje aplikacija koje sam debuggirao, a drugo pola je bilo mail, facebook, klix i druge zajebancije). Sve ovo sprži oko 14GB, kontam još malo pa će zafaliti, pošto ja imam 16GB. Prije par mjeseci, dok nisam imao ovaj Samsungov SSD držao sam jedan ramdisk od 10GB stalno upaljenim. Da sam slučajno tada napravio ovakav load, sistem ne bi mogao izdržati,te bi se skršio. Čim se počne šta ozbiljnije (zahtjevnije) raditi, odmah odoše gigabajti kao da su na propuhu. :D