Rampage IV Black Edition

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by heroic, Sep 11, 2013.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Evo konacno me neko razumije :D Nekima je ova ploca idealna za SLI/CF, meni zbog RAM-a, pa i zbog SATA portova.
    Plocu je lagano kupiti, proc je skup, 1700KM u Srbiji, jedina prednost je sto je malo pakovanje pa se moze preko granice lagano.

    Sto se zvuka tice, 90% je Hip Hop/RnB, tako da mi Beats odgovaraju.

    @Konjislav: sta radis u VS?
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Radio sam na jednoj web aplikaciji, tj. prebacivanju sistema za logiranje iz jedne aplikacije u drugi, te prilagođavanje toj drugoj aplikaciji.
    Znači ovako je išao proces, iz prve aplikacije sam uzeo 1 projekt, tj. data model projekt, koji je dijeljen sa još nekoliko aplikacija.
    Nakon toga sam taj model morao adaptovati za ovu drugu aplikaciju, i onda ubaciti taj model u aplikaciju, te ubaciti logovanje na odgovarajućim mjestima.
    Četvrti VS prozor je sadržavao winforms aplikaciju koju sam morao napraviti da bih testirao ovaj sistem logiranja u 2. aplikaciji.
    Obje aplikacije (i 1. i 2.) većinom u sebi sadrže REST servise, od kojih se neki konzumiraju pomoću GET, a neki pomoću POST metode.
    Za ove koji se konzumiraju pomoću POST metode, morao sam razvijati winforms aplikaciju koju bih koristio isključivo za testiranja te aplikacije,
    tj. u mom slučaju sistema za logiranje unutar te aplikacije.

    Inače nije ovako zahtjevno, radim sa 1 do 2 VS prozora, ali znaju se desiti neuobičajene situacije, kada se može primjetiti da memorijska potrošnja
    vrlo lahko pređe 10GB i u mom slučaju se radilo o 14GB.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Mislio sam opcenito kakve projekte :D

    Ne znam koliko je opsiran projekat, ali pogledaj sta ti tacno jede najveci dio memorije i pogledaj CPU utilization, ako koristis puno RAM-a a malo CPU, onda vjerovatno aplikacija samo skladisti hrpu objekata :D
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    To bi bio dragi VS. ;)
    A što se tiče projekata, u zadnje vrijeme sam radio na projektu za menadžment socijalnih kampanja, tj. aplikacija koja služi umjesto twittera za tweetanje, te omogućuje masovno kampaniranje (campaiging), te prije toga na aplikaciji za menadžment hotela, tj. za booking, te održavanje soba, izdavanje računa, itd.

    EDIT: I još jedno pitanje za tebe: Are you a wizard? :p
    [​IMG]
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    VS zakon, ja na jednom poslu radim u Eclipse/Linux, a na drugom VS/Win, pogodi gdje sam produktivniji :D

    Hahaha ne diraj Gandalfa :mrgreen:
     
  6. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ma i ja radio u VS-u, kao i u Eclipse/Netbeans-u. Nedavno sreo prijatelja pita me šta radim i gdje. Ja mu kažem.
    On odgovara, svi danas rade u C#. Ja mu rekoh, pa ima i razlog za to, kad ti u VS-u sebi nacrtaš diagram, i VS ti sam napravi klase,
    nakon toga, u VS-u klikneš jedno dugme (debug) i odmah sve radi, ne moraš misliti o tome gdje se šta stavlja itd.
    Dok na Eclipsu praviš aplikaciju, i neovisno od toga koliko si blizu završetka (ili same aplikacije ili nekog taska, ili rješavanja nekog buga),
    nakon toga se moraš zajebavati sa TomCat serverom, podešavati ga, podešavati stringove za konekciju, itd.
    Ja sam prije par godina (3-5) mislio Google je kralj što se tiče software developmenta, a onda što sam se više upoznavao sa Microsoftovim
    alatima, bilo mi je jasno da je Microsoft jednako gigant kao i Google.

    Jednostavno ništa se ne može porediti sa Microsoftovim All in one solution-om. Klikneš jedno dugme i sve radi, ne moraš misliti o deploy-anju,
    bazi podataka (iako se ovo može vrlo lahko promijeniti), itd. Naravno kada je program gotov, onda se itekako mora misliti o ovim stvarima,
    ali bitno je da se o tome uopšte ne mora brinuti tokom developmenta, što je jako velika stvar. Također je bitno napomenuti lahkoća rada sa
    podacima iz baze podataka, Microsoft ima svoj Entity Framework, koji je praaaavo lagan, te jednako flexibilan kao bilo koji drugi ORM.

    Možda sam ja samo imao loša iskustva sa Javom, njihovim webserverom, te radom sa bazom podataka, i ORM-ovima, ali po mom mišljenju
    C# i Microsoftova platforma je daleko lakša za razvoj aplikacija od Jave.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ak si ti gandalf onda sam ja (vidi avatar). :mrgreen:
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Kako klikas bez prsta :p ?

    Java/linux ima samo prednost sto "sve mozes", al isto tako "sve moras" tj. Ubijes se u zdrav mozak dok nesto sastavis. Imas program, pa skripte za konzolu pa, pa konzolu za razne programe.....ja jedino koristim php umjesto asp.net zbog servera($$$). Ali php koji kodiram u Win okruzenju :p
     
  9. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Kod mene na poslu imaju licence za SQL Server 2008 R2, i možda za IIS (nisam siguran). Ali neovisno od toga, ne možeš vjerovati šta sve možeš uraditi sa SQL Server Expressom (2008, 2008 R2 ili 2012 verzija) te IIS Expressom, te Visual Studiom 2012. Express verzije su besplatne. Ultimate verzije SQL servera podržavaju opcije poput Replication, Analysis, Reporting, itd. Može se i bez toga :D
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ugradio vjestacki. :mrgreen:
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Desktop aplikacije ok, ali za website ne bih da placam licencu za server :D Website kod mene je samo user interface i osim jednostavnih query ne odradjuje se nista, sva teza logika se kodira u C# i odradjuje na Windows masini par puta dnevno (turn-based game :D).

    @Sena: Ofarbaj HAF u neki Mordor theme, bilo bi epic :D
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Heehehehehe, bilo bi prejako al fakat, hvala na ideji.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Realno, crveni LED, The Eye, pa cak i ovi detalji sa prednjim ivicama HAF-a podsjecaju na mordorske one metalne "ukrase" na gradjevinama/armoru...ja vec balim :D
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jos da ja imam zivce :D , ali bi bilo premocno pogotovo jer sam i ja veliki lotr fan.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Probaj naci neko da printa na ljepljive folije i tako to, pa samo nalijepis grafike. Nek ti neko ko ima smisla za to otprilike napravi ideju.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mogao bih fakat, svakako sada zavrsavam konacno interijer, pa da se konacno malo exterijerom pozabavim, malo cu na google da vidim neke okvirne ideje.

    Thx jos jednom za ideju.
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Sredis eksterijer i imas ultimate gaming pc u svakom pogledu, a to cak nije puno skupo, samo osmisli dobro i nek ti neko ko ima smisla pomogne ako ne mozes sam. Ja sad sredjujem namjestaj do nove godine :D
     
  18. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pa dobro, kod tebe su takvi funkcionalni zahtjevi, kod mene većinom (gotov uvijek) ove aplikacije ostaju na našim serverima, a clienti konzumiraju REST service, i na nekih načih ih prikazuju, bilo da je to GUI winforms, ili neki WEB interface, manje bitno. A ovo je ovako iz razloga što je firma radila par projekata za vladu (federalnu i kantonalnu), te na taj način je uređeno. Clienti iz ministarstva kupe podatke pomoću REST servisa.

    Nekada sam mislio da je bolje čisto programirati na desktop platformi, tj. offline nego online. Međutim radeći na ovim projektima shvatio sam da nije bolje ili gore, nego samo drugačije, jedno ima svoje probleme, drugo ima svoje druge probleme koji se trebaju rješavati. :D
     
  19. jakuza

    jakuza Aktivista

    [/quote]
    imaš ovdje video kolika je moč prave zvučne sa pravim kabelim,čisto kao demonstracija na jeftinim monitorima.( http://www.youtube.com/watch?v=_DXU1nZ56Ww )
    zvuk je loš jer nisam imao dobru kameru da snimim u full hd-u i večoj audio kvaliteti
    imao sam xonar essence stx i sad sam uzeo tu xonar dx ,razlika je jako jako velika,ta xonar dx je igračka ,čisto da se ne sluša na integri.
    Čuo sam dosta karti ,ali ništa se po mom mišljenju ne može porediti sa x-fi elite pro,pogotovo kad se upari sa pravim monitorima i pravim kabelima.
    Tako da nijedna integra ne može da zvuči dobro kao bilo koja solidna zvučna.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Eh svaka ti cast ako cujes razliku izmedju essenxe stx i dx na tim zvucnicima.