Razer Lachesis

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Loki, Dec 17, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Kaze mi lik koji ima plasticnu utoku na kucistu :lol:

    To da upopuni cs feeling i fukarluk freezone :lol:
     
  2. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Mozda je htio reci da se isti cilj moze postici sa dva misa, ali razlika je u kvalitetu postizanja tog cilja (brzina, preciznost). Taj kvalitet nije vazan samo kod igara nego i kod video obrade a takodje kod surfanja, na duze vremenske periode. Zna ruka zaboliti i kad surfas par sati... Isto tako i prsti znaju zaboliti kad pises neki duzi text, ako ti tastatura ne odgovara. Naravno, svaki mis i tastatura ce odraditi svoj posao, ali ne moze reci da je sve to isto.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ultra hyper Pr0 Grip podloske
    Džizzling vortex šarafi
    Dildone mat siva presvlaka radi manjeg zonjenja


    Da li ovo pospjesuje produktivnost rada na ublehaskim misevima? :lol:


    Mislis da onaj dizajner u Wokingu sjedi sa Razerovim plasticnjakom? Jok brale, momak radi sa generickim dell/ibm misem i sve sto odradi to je do njegovog znanja nije do glossy zavrsne obrade.
     
  4. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Prvo to hiper ultra giga je malo da ljudi misle da je stvarno hiper ultra giga - marketinski folovi.
    Ne znam s cim sjedi dizajner u Wokingu ali znam da je puno lakse raditi s periferijom koja ti odgovara. Probaj sa podlogom i bez, ima razlike. Isto tako ima razlike kad radis na 1KM podlozi i nekoj skupljoj. Tako je i sa misevima i tastaturama.

    Nemoj me pogresno shvatiti, ne kazem da ces igrati kao fataliti ako kupis njegov mis... Samo hocu da kazem da osim ergonomije ima razlike i u tehnici koja se itekako osjeti (a ta tehnika kosta), tako da ne mozes porediti npr. Lachesis i neki MS mis. Nemoj me opet pogresno shvatiti, nemam nista od Raz0ra.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dizajneri se sigurno nece peglati s tim gay podlogama i misevima, vec imaju postene tablete od 2K dolara. Sto se tice igara, najisplativija varijata je nauciti igrati sa trackball-om.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Zar neke recenice treba ozbiljno shvatiti :D
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    @blowjob
    Nemoj sada okretati temu, poredis rad sa podlogom i rad bez podloge.
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    Ja sam sebi na poslu uzeo Logitech RX250 i bolje mi odgovara taj miš od 20KM nego recimo MX500/518. Znači za najobičniji rad na računaru u Office programima i slično meni ništa bolje ne treba. Ne bavim se dizajniranjim i nekim "preciznim" radom.
    Na kućnom računaru se često igra i treba mi dobar miš i podloga. Diamondback (stari) je beton miš al' mu je kabl kritičan i taman prije nego što je rikn'o im'o sam sreće na nagradnoj igri da dobijem Boomslang. Znači nema to veze sa pr0 ultra glupostima nego mi Razer više odgovara.

    E da, imam exactmat. Da je bila ova Coolermasterova podloga kad sam ja bio mušterija ne bi ni malo razmišljao jer je praktično ista podloga. Kažem opet nije do Razera.
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    :smt005, cuj blowjob :smt005 :smt005
     
  10. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    You talkin' to me? :D
    Ne okrecem temu, samo kazem da se dobar i los mis mogu porediti kao dobra i losa (ili nikakva) podloga.

    @Neo: Ne koriste svi dizajneri tablete, a konstatacija da je mis ili podloga GAY je... khm... Ne znam sta da kazem da trackball, nisam nikad probao s tim :)
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    preko suplje do vrjedjanja

    @ Blowfish, you have the point
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Logitech RX300 oko 20KM i podloga od 1KM - nema bolje kombinacije :)
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kako kome...
    Ja ne mogu zamisliti sebe a zicanim MS Industrial mišem i slikovnica podlogom od 2KM jer sam znam koliko sam zivaca pokidao zbog lose periferije.
    Sad uzivam jer ne nalazim manu.

    Kome ne smeta neka bude sretan jer ce dati manje para...i to je to..
    Sulu...kad ustanes, kazi "Bože hvala ti, jer nisam Razer fanboy i hvala ti sto se zadovoljavam jeftinim stvarima"
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    A da to nije istina

    viewtopic.php?p=64814#p64814

    ova tastatura u to vrijeme je bila min. 160 KM a cak i da je dobio u pola cijene (a nije - Tastatura placena 115kmica), kosi se sa politikom njegove price, tako ko sto nani rece "Kad smo kod suplje :D", jedino mis logitech B58 koji mu je na stolu je relativno u tom fazonu da je periferija nebitna a i to je dobar mis za svakodnevnu upotrebu.

    Istna je da razer zna nekada pretjerivati u nekim stvarima ali nisu li svi takvi, ja sidewindera uzeo dobio tri seta podloski za mis ko fol za razlicite podloge razlicite podloske, ma perverzija ziva ali zato ga i volim :D :D
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  15. ming

    ming Veteran foruma

    G15 je kurac od tastature i vjerovatno zadnja logitech tastatura u dogledno vrijeme. I nikad necu napisati da bolje kucam sa doticnom kao ove ublehe u postovima iznad. Btw i dan danas koristim isti mis.

    Moja poenta je u tome ''skupa periferija nema opravdanja, samo ispadate levati sa tim pokusajima opravdavanja kroz produktivnost i bolje gejmanje'' :lol:
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja koristim M$ black value pack,komplet opticki mis i tastatura vec sestu godinu a bilo 55km,nikakvih problema ni sa tipkanjem ni sa gejmanjem,ne pada mi napamet da mjenjam za neke skupocjene razere i sl. :wink:
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ne mora znaciti da valja ako je skupo, ali neke stvari se apsolutno isplate. Koristim MX518 vec 2 godine, vrijedi svaki dinar. Nedavno sam radio sa starim MS-ovim misem (koji je bio predobar) i ne bih ga vise uzeo u ruku ni za pare.
    BTW kada sam uzeo MX518, odmah sam primijetio da bolje "gejmam" ne samo zbog ergonomije nego i boljeg optickog senzora. Jednostavno sam bolje (lakse) ciljao. Znas i sam da mis od 5KM nije isto sto i mis od 100KM, samo ne znam sto neces da priznas. Briga me sta mislis o "nama levatima" ali ja jednostavno osjetim tu razliku i meni se isplati uzeti "skupu" periferiju.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Dino u potpunosti se slazem sa tobom MS BL. value pack je stvarno odlican set (to mi je najudobnija tastatura za kucanje iako je nemam) i vjerovatno jedan od best buy u zadnjih nekoliko godina.

    @ sulu6000, kao prvo no hard feelings, posto vidim da si vec poceo da se nepristojno izrazavas, ajd nema veze mozda se poslje toga osjecas bolje, svi se mi nekada negdje ispraznimo

    Istina i ja sam dao oko 120 KM za misa ali ni blizu iz toga razloga zato sto sam mislio da cu bolje da gejmam - mislim nigdje veze, uzeo sam ga zato sto sam to htjeo.
    I sta mi tu sad ispadamo levati ? Ne kontam
    Svako na neki nacin ispada levat nemoguce je biti savrsen.
    Ja sam licno zadovoljan i sa acerom i RX300, na svome duseku sa medom :D :D ali da volim i perverzije (sa medom) kod hardvera volim sta cu, to sto nekome nije zao dati preko 100 KM za misa ne treba omalovazavati na nacin na koji ti radis.
    EDIT: Ovakvi misevi cesto imaju malo vise tipki koje se mogu programirati kako god zelis tako da postaju ultra-prakticni i povecavaju produktivnost ne samo u igrama vec i u photoshopu, corelu, illustratoru... to su samo neke od stvari gdje sam ja nasao segamega-korisnu primjenu.
     
  19. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ne, on hoce reci da ako si pr0 (kao on) da mozes pwnati i sa kuglasem.
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Necu da ulazim u to, zato sto spadam u prosjek, ali nije objektivan, pozz