Razicita slika na dva displaya

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sena, Apr 6, 2012.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo jedno noob pitanje od mene.
    Sad imam spojen TV preko HDMI-a i monitor preko DVI-a ja na grafu, i mogu da biram koju cu display koristiti i mogu da dupliciram sliku.
    E sad pitanje je kako na jednom monitoru jednu sliku, a na drugom drugu.
    Mozda malo konfuzno pitanje, ali nadam se da se razumije.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Extended display?
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo probah sada, izglado malo zbrkano ali radi.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Nema sta bit zbrkano, namjestis na koju stranu da ti se extenda display (zavisno gdje ti stoji drugi display) i prevlacis prozore :) To je najlaksi nacin.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo sredih sada.
    Jos jedno pitanje, moze li se kako nastelovat da imam taskbar na drugom displayu?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    U extended mode mislim da ne.

    EDIT: Postoji li dual view u ATI control panelu ili sta vec imas? Nisam imao ATI graficku ne pamtim. Eto koliko je nisam imao da jos uvijek govorim ATI :D
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok, hvala.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Taskbar na drugom displayu možeš naštimat sam ako postaviš da ti je on primarni.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pogledat cu to u driverima.
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Može se namjestiti taskbar u extended modu, skini UltraMon. Inače obavezan program ako imaš više monitora, ima jako dobrih stvarčica (poput wallpapera koji se nastavljaju sa jednog na drugi monitor, dugmići pored minimize prozora koji prebacuju prozor sa jednog na drugi monitor i sl.) :D
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala puno, oprobat cu ovo.
     
  12. techton

    techton Aktivista

    Ma ne treba ti nikakav program, taskbar mozes prevuci na drugi display kad nije locked. click and drag
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    - Moje pitanje je nevezano za Senin slucaj ali naslov teme nosi ime koje odgovara mom pitanju pa da ne otvaram nesto novo -

    Kupio i drugi Dell u2412m ali posto graficka ima samo jedan DVI izlaz morao sam ga spojiti preko "DVI/HDMI" convertora. Sada mi je slika na desnom - monitoru koji ide preko HDMI-a malo "zuta", kao da ne dobije dovoljno svjetlosti da bude puni sjaj.

    Kada taj isti monitor spojim direktno putem DVI-a onda dobijem ostru, pravu sliku.

    Kupio sam iz Kine neke "DVI - Splitter" ali on salje isti sliku na dva monitora, znaci bukvalno splita a ne sluzi kao 1 u 2 DVI (da li je ovo moguce kupiti - ako jeste da narucim odmah).

    Narucio sam i nekihd rugih HDMI/DVI solucija, mozda je do ovog adaptera kojeg imam.

    Grafika: HD 7950

    Savjeti?
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sta je sa DisplayPort, imas njega i na grafi i na monitoru, na grafi je mini a na monitoru je full size.

    Probaj preko njega.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Otici cu sutra pregledati ove shoppove pa vidjeti da li imaju, nisam o tome ni razmisljao jer mi je prilicno "nepoznat" port. Javim sta sam napravio. Hvala.
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ma nema nikakvog razloga zašto ne bi radilo. DisplayPort je port ekvivalentan HDMI-u, stim što je DisplayPort royalty-free interface za razliku od HDMI-ja (pošto je DisplayPort otvoren standard, a za HDMI se plaća neka naknada).
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @donjapa

    Ja sam druže u genelcu uzeo kablo DVI to HDMI 3m oko 12km i perfektno radi i baca sliku :)
    Ako si u blizini TK ili naruci iz geneleca, riješenje nadam se za tvoj problem.

    Ja sam neki dan spojio svoju graficku koja ima 2x DVI izlaza jedan na monitor (DVI to VGA) a drugi na TV LCD (DVI to HDMI) i odlicno radi.
    Prebacujem sliku extended mode po potrebi 1 ili 2 :)
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma nije to problem nego je problem sto nijedna dva monitora nemaju istu boju - to sam malo istrazivao I dosao do zakljucka da je to jedini razlog zbog cega se primjeti veca "toplota" boje na jednom monitora. Navikao sam vec. :)