Recenzije forumaša

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by NAILS, Sep 5, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    I ako postoji vec dio foruma "Recenzije i dr..", nekako mislim da bi HWB trebao imati i dio gdje ce clanovi postavljati svoje recenzije.

    Vjerovatno postoji politika: "internet je pun recenzija, zasto praviti istu" ali.. kada bi svako tako mislio, ne bi ni postojale recenzije.

    Podjela licnog iskustva bi bila jako dobra stvar. Pozitivna i iz ugla da, ako se drugi clan odluci za kupovinu istog hardwera, da dobije utiske iz prve ruke. Smatram da ovde ima ozbiljnijih korisnika koji bi bili ZA. Nadam se da se nece posmatrati i iz ugla: "Samo da se pohvalim".

    Ali bi recenzije kako i za hardware, bile pravljene i za software/igre. Znaci pravljenje review svega sto ima veze sa IT svijetom (racunarski hardware/software, mobiteli, televizori, playeri, zvučnici, gobleni, roletne i slicno..).
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    viewforum.php?f=49

     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    E vidis, ovo mi je promakelo. Samo sta to radi u grupi sa zdravljem, automobilima i serijama.. to valdja zna Enis. Nista, moze tema na delete.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Grupa je "ostalo". U koju grupu bi ti stavio?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nako kazem. Ocito nema prikladnijeg.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Samo ti pripremi neki kvalitetan first-hand prikaz i objavi :)
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja sam voljan napisati tutorijal kako flashati Nokia telefone putem JAF-a i kako staviti cooked firmware, samo ne znam da li to spada pod legalne radnje :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Eno sad, ako sam pitao moram nesto i postaviti.. hehe. Hajde imam i ja review telefona na drugom forumu pa prebacim.

    Ico - Pa prvo, ubacivanje firmwarea bi trebala biti normalna stvar. A sto se tice kuhanog, ne znam kako proizvodjaci gledaju na takvo editovanje. Mislim da bi trebala biti sloboda i ako nisam bas upoznat sa detaljima.
     
  9. extibo

    extibo Komšija

    Sve dok ne siris copyrighted sadrzaj, legalno je.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovih dana sam se bavio radjenjem nekog web sajta, cisto iz zabave, pa sam usput napisao i jedan tutorijal za instalaciju Ubuntu operativnog sistema. Staroj raji vjerovatno nece biti korisno, ali vjerovatno ce "novajlije" zanimati, i mozda jos ponekog ko posjeti HWB.
    http://www.it-tehnologija.com.ba/index.php/diy/
    Pa ako se svidi kome da ga prepisem na forumu ili posaljem Enisu da ubaci u radionicu.
    Naravno, ovo sam tek onako uradio, planiram uraditi i tutorijal za flashanje Nokia telefona putem JAF-a i modding firmwarea, dok jos imam slobodnog vremena :)
    @NAILS: ne procitah ovo. Posto mi se cini da je od prosle godine Nokia proglasila Symbian kao open source, ne vjerujem da tu ima sta ilegalno. Ali provjericu za svaki slucaj.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hmm vidis dao si mi ideju. Mogao bih da uradim slicnu recenziju sa C6 CFW od PNHT, a usput da ubacim i licna iskustva s 5800.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Postavi. Nece škoditi.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Al si ga podjonio ico. Mogao si uzeti hardwarebase.com.ba domenu umjesto it-tehnologija.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ali nisam. Stranicu nisam napravio zbog nekih profesionalnih primjena, cisto je "made for fun" za ucenje i relaksaciju.