Reklamacija misa (lag)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, Oct 10, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam siguran dal se ovo u opste moze reklamirat i kako odradit. Mislim da je mis takav kakav jeste ali.. meni mnogo smeta.

    Prvo sma mislio da nekad nece da klika, pa sam onda kontao da ima lag na kliku .. da kasni klik ali njemu kasni pustanje funkcije. Uporedio sam malo stari optički miš i ovaj. I ovaka je razlika:

    [​IMG]



    Crne su sa optičkim starim mišem a crvene su sa Genius ergo 525. Znaci ono, kliknem i brzo maknem kursor. Najvise se primjetio kada zatvaram prozor pa se nista ne desi, ili kad kliknem link pa kada brzo pomjerim onda mi ono, selektuje 2-3 slova.

    Odradjen je update drivera i bio sam uradio uninstal drivera ali isto reagiuje.

    Jel neko imao slican problem posto ovo meni mnogo smeta, i dal se ovo moze reklamirat ?
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    Jesi li pokusao prikljuciti Ergo na druge USB utore?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesam. Ali isto. Sad je na drugom utoru i evo.. razlika je stavrno "strasna":

    [​IMG]

    Sad mi je najveci problem kako obrazložit problem. Mozda ce mi lik rec: "Nije problem, evo ti pare". Ali to je u najboljem slucaju. Ili: "Ne vidim u cemu je priblem, radi klik?". I sta onda.. posto je ovako, moze se koristit al iritirajuce kada se nesto brže radi. Recim osmeta mi kada je otvoreno vise tabova u Operi, sad mi je HWB, kada kliknem na recimo tab gdje mi otvoren Google, i brzo spustim mis, postavit ce mi google umjesto HWB taba. Ono spusti ga na trenutni otvoreni. U pocetku sam bio zbunjen, odakle mi dupli tabovi.. odnosno gdje mi nestaju.

    Zamjene nece biti jer ni ovoga nisu imali na stanju, ovaj su narucili pa sam cekao da stigne.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Imao jedan Genius mis, poprilicno skup sa obzirom da je mis u pitanju i nikada vise.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    A kad su ti preporucivali Logitech, Microsoft, nisi htio. Eto sad se lagaj sa Geniusom :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nije da nisam htio kupiti ali.., recimo logitech je sekundu prelazio moj budjet, kontao sam max do 100KM. Primjera radi, najbolje rjesenje koje meni treba je mx1000 koji je 140KM, ima identicne tipke kao sto ima ergo 525. ( MX518, LX7 Cordless, G3-5-9 imaju ipak manje tipki za programirat nego ergo 525). Sto se tice Microsofta, nisam nasao ni jedan da ima ponudu sa vise tipki za programirat.

    Jedino se kajem sto sam odustao od Cyborga koji ima 7 dodatnih tipki i 3 profila (95KM), ili recimo nesto jeftiniji SilverStone Raven koji ima 4 tipke za programirat, mislim da ima profile, i onaj cudni scroll sa strane.

    Sve sam ja to razmotrio sto se tice funkcionalnosti i moje potrebe. Mada ne kazem da nisi u pravu. Kratko jasno - treba izbjegavat jeftin hardwer.

    Vjeruj mi stalno sam se premisljao dal da ih nazovem i da kazem da odustajem od misa. Cim sam ga kupio nisam bio zadovoljan, i prijatelj mi obeca da ce kupit od mene za iste pare. Al sad cisto sumnjam da hoce s ovim problemom.

    Sad eto. Bas sto ti kazes, sad se mogu slikat s ovim lagom.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Vec neko vrijeme visam imao pod rukom Silverstone Raven ali ak me sjecanje dobro sluzi, dok sam ga isprobavao ima on nesto vise od 4 macro tipke cini mi se 6 i mogucnost nekoliko profila i sto je meni bilo najbitnije savrseno legne u ruku. Onaj "cudni skrol" je multipraktican od viste pa nadalje. A sto se tice Saitek cyborg misa nisi pogrjesio sto si odustao vjeruj mi.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Sto se tice Raven SilverStone-a. Ima on 6 tipki ali su mu samo 4 podesive. To su one dvije pored lijevog i one dvije pored desnog klika. Iznad scroll točkića se nalaze jos dvije tipke ali im se ne moze mjenjat funkcija. Sluze za lijevi/desni scroll. Taj 3D scroll, kako se vec zove, nisam skuzio koja mu je tacno funkcija i cemu bi tacno mogao posluzit. Njegova fiunkcija se ne moze mjenjat kao i dugme koje se lnalazi na njemu, a ono je promjena DPI. Da, ima 5 profila.

    A sto se tice cyborga, ako nije problem da navedes koji je razlog sto nije pozeljan ? Kao sto govorim, bitna mi je funkcionalnost a on ima 7 tipki + 3 profila. Pa bi bio zadovoljan s tim za stotinjak maraka.

    Pa bi onda gledao Raven-a ili Cyborga. Takodjdjer sam skuzio Pleomax-Samsung ML-600G GAMING. Iam ga u genelcu. Ima sedam dodatnih tipki ali je nemoguce na netu nac nesto konkrfetno o njemu.

    A ako je Cyborg toliko los, onda hvala na savjeto da ga zaobidjem.

    Mozda opet budem uzimao mis pa da znam. Sta cu. Ovaj mi bas smeta. Mozda mi prijatelj uzem, da se dogovorimo nesto. Moram dobro skontat jer me ubija u pojam da sam bacio pare.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    jedino sto je gore od geniusa to je pleomax pa ti vidi...

    uzmi nesto cime ces biti zadovoljan, ja sam kontao mijenjan mx1000 (koji je u raspadu) ali jednostavno nema bolje, mx1100 mozda i kapak
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mani se ba Pleomaxa, pod rukom je kao kutija cigareta udoban, iako ima tonu tipki i profila. Otpakovao, probao odustao.

    Saitek Cyborg probaj kakav ti je u ruci i sve ce ti biti jasno. Isto sto se tice softvera kod cyborga najbolje bi bilo da pitas doga on je imao par zamjerki kod softvera kada je cyborg serija tastatura i miseva u pitranju.

    Silverstone raven klasa iznad svih navedenih a i logi sto ti rece Stihi je extra.

    Ja licno isto volim sto vise macro opcija jer mi pravo dobro dodju u PS/Corel/DW i slicno i Microsoft Sidewinderom sam prezadovoljan.

    Mani se ba Trust/Genius/Pleomax/MS, kupi jednom ali kak spada.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    "On je takav. Ili radi lil ne radi. Tako je podesen."

    To su bile rijeci iz Imteca. Ehh kako baci pare.

    A, hvala na predlozima. Da, siverstonbe je gledajuci ipak klasa iznad. Stzo se tice cyborga i lezanja u ruci, nije mi to bitno jer ne hvatam mis komplet rukum vec pomjeram prstima a zglob ili citava ruka mi je na podlozi tako da.. nije mi to problem. Sto se tice softwera, citao sma da se javlja BSOD. Probat cu proguglat nesto konkretnije ili pitat Dog-a.

    Ma znam i ja da se treba kanit tih mari. Isao sma na funkcionalnost, ono sto meni treba ..al eto, bolje da sam sacekao sekundu i dao 140 na mx1000 nego 40 na ovaj lag.

    Nemam pojma sta cu, ako se dogovorim s prijateljem bit ce dobro. .ako ak ne, nemam pojma.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kaze prijatelj:
    [​IMG]

    Sad jedino moze nekom ici kao poklon.
     
  13. pac

    pac Komšija

    Moli boga da se pokvari sam od sebe ili idi na superoglasi/market varijantu! Ali naglasi da je GEJMERSKI :wink:
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Bas sam kontao da ga stavim u oglase za nekih tridesetak maraka. Nisam jos odlucio. Da, složio bi pricu podesive tipke, imam garanciju, račun, bla bla.. al sve u svemu stvarno no coment investicija.

    Inace gore je spomenut MX1100. U tehno marketu je oko 120KM. Mis je zaista odlican i da nisam ovaj lag kupio, definitivno bi njega.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja uzeo smeche MSindustrial, za 20 markica, optika + no kablovi, i nikad nikakvog problema sa njim, a vi kupujte te mishonje od xxx KMova :mrgreen:
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fino promjeni polaritet pinova na maticnoj za prednje usb portove, i onda tu utakni mis. Garantovano ubija stickove, a mozda i miseve. :smt005
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Daj ba Baha, sad si me dao na iskušenje.. :D doduse, pada i to u vodu. Vec sam ih kontaktirao za ovaj prob i sad da se pojavim kao "odjednom ne radi".. mislim da bi me procitali :D

    Alibegovic, Ja evo dugo imam jedan oprtički miš, od sramote ne smijem rec ni koja je marka ni koliko kosta. Kupio ga kada sam jedan prije njega razbio pa hajde reko da posluzi koji dan, i evo.. jos uvjek je tu a nacudit se ne mogu koliko je ovah 525 ergo lohotniji od ovog. Jednostavno se desi. Iance prvi put cujem za ovaj lag. Nidje veze.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bez neke velike nade, pokusaj kontaktirati genius i vidi sta oni kazu na to. Mozda je neki bez veze glitch koji bi se mogao rijesiti update-om fw-a. Nemas sta izgubiti (ako uopste imaju customer support :D )
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala ti. Toga se nisam sjetio. Sad cu pogledat.

    EDIT: Poslao sam mail. Bas me zanima sta vele. Da ovo ne bude kao Mr Bean. "Nema problema, evo ti drugi.. " a i kod drugog isti problem :lol:
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad' sam bio u Imtec-u da vidim s onim likom sto sam ga zvao mozel se netso. Nekako pristade na zamjenu uz moju nadoplatu, da mi ponudi Gigabyte GM-M8000 koji im treba doc i koji kosta oko 90KM. (Fino izgleda, 4 tipke za programirat i 3 profila i sa dodatnim dugmetom izjmjene profila.. tegovi ovo-ono).

    Nisam siguran dal je prsitao na zamjenu bilo kakve robe mada mi zaista nista ne treba/pada na pamet da kupim. Imaju MX1100 al je 147KM, oko 20 maraka skuplji nego u Tehnomarketu. A to bi me izaslo kao da prodam ovaj Egro za 20KM.

    Pogledat cu malo koji review ovog Gigabyte, a ako nekome nije prob da mi nabaci jos neku stranicu BiH prodavaca da vidim imajul doticni mis i koliko kosta. I naravno, bilo bi super kada bi imao neko GM-M8000 pa rekao iskustva.