Reklamacija misa (lag)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, Oct 10, 2009.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    LOGITECH MICROSOFT LOGITECH MICROSOFT LOGITECH MICROSOFT
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobro hurma otkrio si toplu vodu.. a de mi sad nadji na http://www.imtec.ba sta da uzmem i ja cu uzet.

    EDIT: Da nisi rekoa nebi ni skuzio Logitech MX620 laser cordless.. koji nude za nekih 95KM.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Trazi da ti nabave MX518, ili uzmi onu Batman verziju (skuplje ce te doci) - vjerujem da mogu doci do obicnog MX518. MX620 je meni licno odvratan u ruci, zamoris se jer je prevelik nagib sa lijeve strane na desnu stranu misa.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ipak bih prije MX620. Evo guglam ga pa cu vidit.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo da jos jednom pitam, mozel neko nabacit koji link nekih BiH prodavaca da pogledam imajul Logitech MX620/mx1100 da uporedim cijene. Sad se dvojim oko ta dva modela pa da znam da li odstupaju cijene.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sjo ko da imamo 1000 prodavnica. Plus, Imtec, Genelec, Ingel, UniExpert, Barico, PCplus, NTCHS - uglavnom to je to.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala samo, nije plaho pomoglo. Samo sam jos u plusu nasao:

    MX620 - Gotovoina 81KM
    LOGITECH MX1100 - Gotovina 132KM

    Dok je u Imtec-u:

    MX620 - Cijena: 99.00 KM
    LOGITECH MX1100 - Cijena: 147

    Skontat cu do petka, tada narucuje robu.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne znam sta si ocekivao, da ima za 50 maraka, i da se u svakoj prodavnici prodaje Logitech? Pa nismo Svicarska.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    A eno ga sad. Nisam nista ocekivao. Stvar je samo da uporedim cijene. I gotovo svaka radja ima Logitech, skoro svi preferiraju G seriju. Tako da jesmo-nismo Švicarci.. prosudi sam.

    Najvise me interesuje mx1100 jer sam ga vidio za nekih 120KM u tehno marketu dok je nekih dvadeset maraka skuplji u Imtec-u. A tih dvadeset i jest i nije velka razlika. Zato se i dvoumim dal im dat 20KM vise ili uzet mx620.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ma uzmi mx620 :)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, dobar mis svakako. Al mx1100 je vise nego odlican :)

    Skontat cu se.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mx1100 je tonbe, ako ti je pasao mx1000 i taj ce, ja evo cekam neki diskaunt pa da i ja tuspasim taj mish
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Fantastican je. Dosta sam ga guglao i .. nikad mi nije bio fizički izgled bitan ali mislim da je zavrsn izrada odlicna i da je odma iza MX rev.

    Mislim da cu sutra kada budem vracao geniusa, rec da mi poruci mx1100. Najvise zbog onog: sto se nisam jos 20KM pruzio da imam kompletan mis". Da se poslije ne kajem.

    Da. Odgovara mi solidno sto se tice funkcionalnosti. Ima 7 dodatnih dugmadi (kao cyborg kojeg umal nisam uzeo). . Nemam pojma kako ga prije nisam skuzio.
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Ja imam mx600 (starija verzija) tipke su programabilne ali se ne mogu praviti profili za svaki program posebno kao sa revolution, tek toliko da znas, inace je dobar mis.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko sam mogao bacit pogled na koji review, nisam nasao profile ni na mx1100 ni na mx620. Na zalost tako je ali bi se morao skontat nekako sa tih 7 tipki. U slucaju veceg/duzeg rada odjedno na nekom poslu, ne bi mi bilo mrsko posebno svaki put mjenjat funkcije.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da ce tako i biti. Sad sam skuzio da su stavili i mx518 obicni. Kosta 73 KM kao i u "Plus-u".

    Danas sam se toliko dvoumio, kad nisam usb stick uzeo. Dvadesetak maraka nije malo da im dam tek tako (u vezi mx1100). Bit ce mi zao mx1100, al izbor mi je dosta uzak tako da moram gledat kako cu najbezbolnije proc a ne tek tako pljusnut pare. Bar da je 130Km mx1100 i nekako bi im mogao oprostit 10KM. Sve ispod mx1100, najbolje rjesenje ide na mx518 jer mi je funkcionalnost najboitnija a 5 dodatnih tipki ima i mx620 pa zasto dati 95Km kad za 73 mogu isto kupit.

    Aajde nema veze. Bit' ce miseva. I ovaj nije toliko los.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    MX518 je odlican mis, ali ako sada ne navuces lovu za MX1100, uvijek ces misliti "joj sta bi bilo da sam njega kupio, mozda bi mi bolji bio". Zato dobro razmisli, triput mjeri jednom sijeci :wink:
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma to mi je najveca frka. Da se poslije ne kajem samo zato sto je skuplji dvadesetak maraka. Znam da cu sad uzet mis i da ga necu mjenjat bar koju godinu.
    Rekao mi je eto da mu javim u toku dana sutra. Sutra naručuje robu pa cu jos skontat veceras.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako sam poceo, na kraju cu uzet nosač za televizor. Al kako sam trazio multifunkcionalan mis za moje potrebe, u pretragama sam nedavno skuzio one gejmerske "dodatne" tastature i naletio sam na Saitek model. Mislim da bi mi ipak ovo bolje sluzilo nego ne znam ti kakav mis. Kako rade zadnjih dana update stranice kod Imteca, skuzih da imaju doticnu tastaturu Saitek Pro Gamer Command Unit


    http://www.hardwarezone.com/news/view.php?id=3396&cid=2


    [​IMG]

    Ipak je ovo za mene najbolja investicija. 21 dugme sa 3 moda plus ovi neki "djojstici" koji mi sigurno ne trebaju ali neka ih. Razmislit cu jos malo do sutra.

    EDIT: Ipak nema ni Saitek Command Unit ni mx518 obicni pa sam narucio mx620. Sada cisto iz estetskih razloga, ako tako mogu da kazem jer vise ne gledam tipke zbog toga sto mislim da je najbolje rjesenje Command Unit. ema tog misa koji bi zadovoljio moje potrebe za programibilne tipke.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo maloprije preuzeo mx620.

    Za ovo vrijeme koliko ga koristim, ja sam zadovoljan. Jedino imam malo cudan problem. Mozda sam ga i rjesio. Kursor se cudno posanao. Nisam skuzio sta je medjutim, kada sam uzeo svoje baterije od aparata i stavio ..ponasa se ok. Mislim da je to to.

    JEdino ove DURACELL su 1.5v a kod mene su 1.2v. Valjda nema nekog uticaja.

    Ruzna politika logitech-a jeste sto nis upunjive baterije. Ni punjaca ni USB kabla preko kojeg se moze punit a niti dolate punjive. I druga stavr jeste sto nema nikakav CD s driverima. VEc im je na papiru napisano da, ako hoces drivere idi na logitech/download i skini sebi.

    Meni nije prob ni jedno ni drugo al eto. da nemam ove baterije trebalo bi se izvalit jos najmanje 20-30KM za punjac i baterije.

    jedino mi nije jasno, LEDioda za baterije. KAda ubacim baterije, svijetlio zeleno par sekundi i onda se ugasi. Mislio sam da ce stalno svijetlit pa ono, kada se podju trosit da ide u crveno. Dok ON dioda stalnos svijetli koja se nalazi na drnu misa. valjda tako treba.

    St ose tice funkcionalnosti, pa ima lijevo desno dugmad na scroll, ima search fugme kod lijeve tipke i dva back/fow. dugmad. I ono sto nisam znao, pise MICROGEAR, odnosno, sklopka za normalno scrollanje i za hyper scroll, kako se vec zove ono kad je točkić slobodan pa se sam vrti.