Resident Evil [all about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, May 14, 2006.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Pa za gamepad je i napravljena :)

    Cekajte malo jeli igra izasla ili je zadnjih 20 postova za ban teski ? :)
     
  2. GW

    GW Moderator

    Juče izašla. Dan tamo-vamo, nije bitno. :D
     
  3. GW

    GW Moderator

    Da ponovim: Kontrole su sranje. Ne mogu da naštimam ne gamepadu nikako. Sa mišem i tastaturom igrati, ne znam baš... :D
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    pravac Genelec i zaganjaj Saitek X360 gamepad, milina igrat :D
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    dobar joja i ja ga neki dan uzeo radi emulatora :lol:
     
  6. GW

    GW Moderator

    Jesi probao RE5 sa njim? Ako jesi, objasni mi kako se krećeš i ciljaš.
    I reci mi koji tačno ti koristiš...onaj PX3200?
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, na lijevi analog hodas, L2 je da naciljas, R2 je paljba. desni analog vrtis kameru. Kada "hodas" i pritisnes na lijevom analogu lijevo on strafe-a lijevo, ali ako drzis tipku A (trcanje) i na lijevom analogu pritisnes lijevo onda vrti kameru/pogled lijevo. ma extra rjeseno :)
    Ovaj gamepad je u pitanju:
    Game Pad SAITEK Cyborg Rumble PC/XBOX, PP34
    http://www.maxconsole.net/content_img/360creza.jpg

    review starije verzije: http://www.overclockersclub.com/reviews/saitek_cyborg/

    Najjace od svega sto ti ga svaka igra prepozna kao X360 gamepad, pa npr. bas u RE5 kad treba da otvoris vrata bude ti nacrtana tipka sa kojom ces ih otvorit, tako da odmah znas o cemu je rjec (nema glupog mapiranja kao kod drugih gamepada, tipa. press Button 12 pa ti bacaj grah sta si stavio koja tipka ti je 12). Ista stvar i sa Batmanom i svim drugim. Isplati se ;)
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    Pa dobro isto ko u RE4 znači. Čuo sam da nema pauziranja igre u inventory screenu. Kako se izborit sa tim? :)
     
  9. GW

    GW Moderator

    Nije isto ko u RE4 ni blizu, da je isto ja bih koristio gamepad.
    Probavao sam cijeli dan naštimati one RE4 kontrole i skoro sam uspio, samo mi je skretanje lijevo-desno pri trčanju pravilo problem. Što se tiče inventory-a, nema pauze, moraš biti brz. :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Skup je ovaj Sajborg

    Da li je i ovaj u tom fazonu. Plug & play da sam prepozna tipke u box igrama jer slična im je cijena, a ovaj mogu odmah kupit ne moram čekat.
    http://www.logitech.com/index.cfm/gamin ... 2&cl=US,EN
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    jeste malo poskup ali nije los , i ja ga zlostavljam starim igrama i fino se drzi ;)
     
  12. GW

    GW Moderator

    Miš i tastatura ovdje funkcioniše odlično. Ja sa gamepadom neću ni igrati.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Baš sam te to mislio pitat. Ne znam šta je problem u miši i tastaturi.
     
  14. GW

    GW Moderator

    Uzimajući RE4 kao primjer, mislio sam da će i ovdje biti ista situacija, dakle moguće ali vrlo loše. Ovdja situacija obrnuta, bolje sa M/T nego sa gamepadom. Kretanje ispadne isto, ali je ciljanje sa mišem bolje, samo treba sensitivity povećati.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa RE4 je promašaj za PC, jako loš port sa konzole. Ovo je rađeno za PC. Nikako da kupim igru, nema gdje :| Milim ima na netu naravno mene interesuje org. jer nemam više prometa :D
     
  16. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja nesto nisam odusevljen, i meni smeta kamera i to sto je lik negdje u lijevom kraju :D
    Grafika mi nije bog zna sta, mrzim kad samnom ide neki partner i nesmije zaginut, mislio sam da se moze pucati i trcati, sharati po zombi naciji, ovo sto sam vidio sve nekako presporo, staticno.
    Moze se zabaviti s vremena na vrijeme, moja ocjena 6/10 :mrgreen:
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Krajsis populacija :lol:
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Il sam ja BAS slab ili je ovo jedna prezeznuta igra, 4-5 puta pocinjem igru (cak i na easy) al kad na samom pocetku igre odrube onom osudjeniku glavu i onda kad krene rulja ka vama i onaj dzelat, svaki put me koknu isto nista. Imam 15-ak metaka a njih je bar duplo + dzelat glavonja. Jel ima ovdje neka fora, ili? :oops:
     
  19. GW

    GW Moderator

    Slab si. Tu možeš proći bez ijednog potrošenog metka. Samo treba znati kako. :wink:
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    ok, drugi put bjezim od njih onda :D