Resident Evil [all about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, May 14, 2006.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidim izasla igra :mrgreen:
     
  2. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Dokle si s kupovinom? :smt003 Javi jeli igra cemu...
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni bezveze :D. Mozda sto ne volim ovaj tip igre ali glupo skroz. Pocev od kamere koja ima suvise mali fov, pa onda kada hoces da pucas ili sijeces sabljom moras se ukopati (ne mozes se kretati), onda cijelo vrijeme samo hodas pa malo kupis municiju pa malo pucas :D . Ja igro po sata i odusto. Batman je ba zakon :smt003
     
  4. GW

    GW Moderator

    Da pogodim... Crysis ti je super igra?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa nije bas, nikad nisam preso :D, ali je bolja od ovog :mrgreen:
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ja sam fan serije od prvog nastavka. RE5 nisam još probao, ali po svemu sudeći je isti kao 4-ka. Meni se nije svidjelo odstupanje od starog koncepta, gdje je i bilo malo straha, neke atmosfere, trzanja...onda su malo "poarkadili" ali je igra sama zanimljiva bila, prešao sam sve što se moglo preći i super se zabavio. Možda tebi to sve nije zanimljivo jer nisi igrao prijašnje nastavke... ili je možda porediš sa drugim igrama... RE4 i 5 ti dođe kao Tekken ili PES, jednostavno igraš jer je zanimljivo.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ocito nam se ukusi razlikuju, tj. ja ne vidim nista zanimljivo u igrama ovog tipa :D. Probao sam jednom prije neki nastavak RE i isto mi se nije svidio :). Da je bolje uradjen gameplay mozda bi i zavolio dok me ne uvuce u pricu. Ali ako se sve svodi na malo hodaj pa stani pucaj i ako se igra na kartu straha :D to mi je bezveze. :mrgreen:
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Da, RE5 kao i RE4 sigurno nije igra koju bi preporucili nekome ko nije igrao najmanje sve nastavke. :)

    Nego me interesuje jesu li kontrole ok ? Na 4 su bile ocaj cak i sa gamepadom.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Ja počinjem igrati igru. Vidimo se na forumu za par dana. :smt006
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Napravi pauzu pa prenesi utiske - GW's RE Diary :p
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    ja igrao na medium tezini, i koknuse me 3-4 puta na samom startu. Doduse, igram na gamepad pa valjda dok se ustelim ciljati na analog
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    sumnjam da su za PC popravili inteligenciju kolege :D
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kamera je namjerno urađena tako.

    Ovo i nije igra za svakakve likove.
     
  14. GW

    GW Moderator

    Biće. :D
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zato i kazem ako se u igri igra na kartu straha ono kao da te prepadne kad iskoci pred tebe, a ti ga ne vidis zbog namjerno malog fov-a, onda je to za djecu :D
    Slazem se tu :mrgreen:
     
  16. GW

    GW Moderator

    Strah je (bio) Silent Hill. Sve ostalo je mlako.
     
  17. Hansel

    Hansel Komšija

    Potpis.

    Mada bi se moglo tu ubaciti RE1 i RE2.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Ne bi moglo. Žao mi je.
     
  19. GW

    GW Moderator

    Instalacija iz nekog razloga nije na engleskom nego u simbolima (japanski, kineski, šta već)...rješenje problema i nekih drugih na sljedećem linku:
    http://filenetworks.blogspot.com/2009/0 ... guage.html


    Evo lagano se počelo igrati...
    Grafika dobra, C2Q pomaže... :)
    Kontrole u Xbox stilu, a ja imam DualShock2 gamepad. Katastrofa. Ose na valjaju, mapiranje dugmadi u launcheru ne radi, čim odem na podešavanje program zablokira.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakvo je na tastaturi i mišu. Zašto igraš na gamepadu?