Resident Evil GameCube!

Discussion in 'Konzole i igre za konzole' started by TopniK, May 14, 2006.

1. TopniK

TopniK Komšija

E ovako:

Prije svega interesuje me postoji li kakav provjeren/pouzdan GameCube Emulator (a da bi tečno radio na mojoj kofiguraciji)?

Ako postoji interesuje me koji je najbolji način kupovine igara preko Interneta. Zapravo nemam ni kreditne kartice niti išta slično, ali naravno ako je moguće zašto je ne be ''izvadio''.

Ovo pitam zbog igre Resident Evil koja je izašla samo za GC. Zapravo to je nešto kao remake Resident Evil 1. Igra je izašla 2002 godine. Budući da sam ja veiliki ''štovatelj'' ovoga serijala dao bih sve (dobro sad, ne bih baš sve) da imam ovu igru.

BTW: Postoji li kakav način da se do nje dođe džabe? Pokušao sam preko Torrentz-a ali tamo je nema. Ima li kakav drugi način? Šta preporučujete?

Doživotno zahvalan! :D

2. Neo Bahamut Zero

Neo Bahamut Zero Veteran foruma

Na emulator zaboravi odmah da ti kazem. A sto se tice kupovine igara preko neta idi na lik-sang.com jer imaju besplatnu postarinu na igre. Samo jedna igra je igriva preko emulatora - Bust a Move. Ako nema iso da se skine preko torrenta onda najvjerovatnije ima na e-muleu.

3. TopniK

TopniK Komšija

Hvala na odgovoru.

Pa ako je tako nemam onda šta tražiti...

Šta se može... :(

4. Neo Bahamut Zero

GC je doduse sada pravo jeftin tako da bi za nekih 200KM mogao dobiti konzolu, gamepad, modchip, i memory karticu...

5. Cobalt

Cobalt Aktivista

No way...polavan samo,ali new... :roll:

6. Neo Bahamut Zero

Eno u oglasima nedavno bio polovan GC sa jednim gamepadom i memory karticom i jednom igrom za 100KM. Sta je mogao na tome igrati i handriti konzolu? Nista, tako da je bilo sigurno kao novo. Dodaj onda jos jedno 50KM na onih 200 ako hoces bas novo...

7. TopniK

TopniK Komšija

Ljudi postoji način da nabavim igru. Malo će koštati jer je original u pitanju. Pošto je igra izašla 2002. sada košta 28 Eura.

Ali neću je uzimati ako ne postoji adekvatan emulator.

Ja sam skoro negdje pročitao da postoji dobar emulator za GameCube.

Jeste li baš sigurni da toga nema?

8. Neo Bahamut Zero

ako ocekujes nesto poput ePSXe emulatora za PSone, onda nema toga. situacija sa GC emulacijom je gora od one za PS2. ili uzmi igru pa cekaj jos jedno dvije godine na emulaciju. :lol:

9. Dark Ride

Dark Ride Aktivista

Dodji kod mene da igramo TopniK. Trenutno bas prelazim RE(make) na GC-u.

10. ming

ming Veteran foruma

Nabavi MGS Twin Snakes (remake sa PSX-a) kao i Zelda Wind Walker.

11. TopniK

TopniK Komšija

Joj gledao sam video od tog MGS Twin Snakes. Remake prvog MG. Nabrijana borba i malo napredniji, moderniji udarci i sl.

@Dark_Ride, obavezno ovo nađi i odigraj, odnosno odigraćemo zajedno. :)

12. Vedo

Vedo Moderator

13. Neo Bahamut Zero

napreduje to polako (LOL dvije 2D igre perfektno, a ostale nece postici vise o desetak fps-a na najjacim konfiguracijama), ali je jos gore od recimo Saturn emulacije. jedini nacin za igranje GC igara je investicija u modchip. a GC se svakako moze naci za male pare...

14. Dark Ride

Dark Ride Aktivista

Zelda: The Wind Waker imam i davno presao i skoro sam je poceo ponovo prelazit. Najbolja igra koju sam do sada igrao na GC-u. :D

Metal Gear necu nabavljati jer mi se igra, licno, uopste ne svidja.

Nije tacno. Je nemam modchip i ipak igram igre na GC-u :)

15. Neo Bahamut Zero

Tvoja stvar ako hoces iskljucivo da igras originale. Zbog toga neces odigrati masu dobrih igara. A igre samo 1GB za skinuti - milina... :roll:

16. Dark Ride

Dark Ride Aktivista

Kako znas da necu ili vec nisam ? :roll:

17. Neo Bahamut Zero

eto 'nako. jednostavno modchip omogucava da igras apsolutno SVE, cak i igre koje nisu izasle na ovom kontinentu (a takvih ima fin broj).
    A ako imas onoliko originala koliko ja imam kopija za PS2 onda respect... :roll:

18. Cobalt

Cobalt Aktivista

Baha znam da puno znas, ali ovo si ......

Sta fali Saturn emulaciji? SSF odlicno emulira Saturn, a i dan danas Borisz radi na emulatoru.

Evo ti sajt-> http://evilboris.sonic-cult.net/SSF/index.php?x=satcomp

Sto se tice GC emua takoder su poceli ici nabolje. Napomenuo bih Gekko-> http://www.gekko-emu.com/index.php

19. Dark Ride

Dark Ride Aktivista

Za to imam Freeloader. ;)

20. Neo Bahamut Zero

Rekoh samo da je GC emulacija daleko gora od one za Saturn koja je blago receno osrednja, da ne kazem losa. Fina je kompatibilnost, ali samo na sajtu - igre koje sam probao se vuku poprilicno i daleko su od prave 1:1 kopije.