[review] AMD 6500 Kuma

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dog_Father, Sep 25, 2008.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    http://en.expreview.com/2008/09/23/amds ... eview.html

     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Cekamo 4GHz sa nekim perverznim hladjenjem. 8)
     
  3. Silver Lotus

    Silver Lotus Novi član

    yea da bude tako ladno da ga reklamira ledo :D
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    ... I na 2.3GHz je trosio 20W vise od BE na 2.6 :wink:
     
  5. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Da ovaj procesor ima istu ili pak manju watazu od Brisbane-a bio bi dobar proc. Ovako je skupo smece namjenjeno ljudima koji samo gledaju brojeve.
     
  6. nFare

    nFare Komšija

  7. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Treba mu veći takt barem 3.0 Ghz ako misle sa ovim ugrozit intelove procesore.
    A čini mi se da ni povećanje L3 keša nebi škodilo. Mada u 65 nm proizvodnom procesu teško će dostić te frekvencije, bez velikog zagrijavanja.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Kuma ispala iz fazona dok si ti odgovorio na recenziju.
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ma najavili su oni novu pa zato, a nije mi se dalo prije da dajem komentar na recenziju.
    Nadam se da ti ne smeta :mrgreen:

    Najavili su 23. Aprila novu Kumu koja radi na 2.8 Ghz sa otključanim množiocem, još ako im cijene budu povoljne.
     
  10. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Procesor ima cijenu jednog dobrog zracnog CPU coolera, mislim da je odlicna stvar za ovu lovu, uzmemo li u obzir BE verziju i potencijalni overkloking super stvar za manje zahtjevne korisnike na koje je uticala recesija :)
     
  12. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Upravu si. Vjerujem da će ovaj provesor u 45 nm verziji biti puno puno bolji, još ako uspiju smanjit ovako velike latencije L3 keš memorije, mogao bi omest većinu intelovih core 2 duo procesora.
     
  13. kAcA

    kAcA Aktivista

    U Ingelu 163km
    Koliko je (i da li je uopste) E5300 bolji od ovog procesora s obzirom da su cijenom tu negdje.
    Po testovima je bolji od E5200
     
  14. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Evo ti pa sam procijeni: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh ... spx?i=3554

    Po performansama kao i po cijeni su tu negdje +/- 5%
    Ja smatram da je Athlon 7850 bolji samo za toliko što ima otključan množioc, pa nije potrebna skupocjena ploča da izvučeš maksimum iz procesora.
     
  15. GW

    GW Moderator

    A za E5300 je potrebna?
    200 mhz fsb + 13x množioc = lak overclock.
    Staviš 266 fsb (što može bilo koja ploča) i dobiješ 3400 mhz.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fakat, E5300 mozes clockat "do kraja" na maltene svakoj ploci koja ga podrzava. :D

    IMHO velika prednost, a ne treba ni aftermarket cooler.
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo jedan preview novih dual core procesora koji dolaze iz AMD-a, cijena mizerija, do 100$. Napravljena je komparacija sa E7400, a sto ce overclocka tice, kao i novi Phenom II X4, 3.8-4 GHz bez vece muke. TDP za X250 65 W, temperature poprilicno niske.
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... ii-x2.html
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja bas gledam :shock: ispod 40 stepeni sa 3,9GHz :roll: steta sto nije prikazana temp nakon sto su otkljucane preostale 2 jezgre
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima tema o novim X2 Phenomima II.

    Cini mi se da sad mnogi brkaju ove K8/PhenomI/PhenomII X2 procesore.